Mantas Petruškevičius atviras: „Ilgiausiai įrodinėjau, kad manimi galima pasitikėti“

gegužės 9, 2018
Neringa Šimkutė

Nuotr. Tomas Adomavičius

Nepaisant to, kad žavioji Prancūzija su kvapniuoju Grasu priešaky be konkurencijos tituluojama nuostabiausių kvepalų sostine, tūkstančius kilometrų nuo jos nutolusi Lietuva taip pat pamažu augina savo šalies parfumerius ir kuria ypatingus kvapus bei naujas parfumerijos tradicijas. Kaip atsiranda lietuviški kvepalai ir su kokiais iššūkiais susiduriama, paklausėme asmeninius aromatus Lietuvai pristatančio Manto Petruškevičiaus.

„Sunkiausia buvo įtikinti tokią prestižinę kompaniją, kaip „Culti“, apskritai bendradarbiauti“, – sako talentingasis floristas Mantas Petruškevičius, sukūręs unikalų namų aromatą „Mantas Petruskevicius by Culti“ pavadinimu „Fiori Bianchi“.

Nuotr. Tomas Adomavičius

Kaip gimė Jūsų kurti namų kvapai? Kur jie pagaminti?

Idėja sukurti vardinius namų kvapus kilo tiesiog trokštant kažko savito ir asmeniško. Man visada patiko prestižiniai „Culti“ namų kvapai su ypatinga savo istorija ir tradicijomis, todėl norėjosi bendradarbiauti būtent su tokia išskirtine kompanija ir sukurti kažką ypatingo. Mane ypač įkvėpė filmas apie mėgstamą operos dainininkę Marią Callas. Bežiūrėdamas į filme rodomą klasikinį interjerą, senas nuotraukas ir baltų gėlių puokštę, stovinčią ant stalo, supratau, kad noriu perteikti būtent tokį jausmą, tokį baltų žiedų aromatą iš baltų lelijų, rožių, jazminų ir pakalnučių. „Mantas Petruskevicius by Culti“ aromatą „Fiori Bianchi“ kūrė mano minėti italų kvapų namai „Culti“, tačiau pats buvau visiškai įsitraukęs į procesą, važiavau į laboratoriją, susipažinau su parfumeriais ir pačiu „Culti“ namų savininku.

Kam kuriate? Kokiai moteriai / vyrui?

Kvapus kūriau klasikiniam interjerui, taigi, tiek moteriai, tiek vyrui, kuriems labiausiai ir imponuoja klasika.

Iš kur gaunate parfumerinių medžiagų, buteliukų ir kitų reikalingų dalykų?

Kadangi namų kvapus kūrė „Culti“ kvapų namai, jie patys ir rūpinosi tiek parfumerinėmis medžiagomis, tiek buteliukais, lazdelėmis ir kitais reikalingais dalykais. Tai buvo limituota serija – iš viso 1200 buteliukų, kiekvienas su unikaliu kodu ir rankų darbo ratano lazdelėmis arba klasikine pompa.

Su kokiomis kliūtimis susiduriate kurdamas kvepalus?

Sunkiausia buvo įtikinti tokią prestižinę kompaniją, kaip „Culti“, apskritai bendradarbiauti. Jei nebūčiau susipažinęs su „Culti“ savininku, vargu, ar šis kvapas išvis būtų pasirodęs. Natūralu, juk visi nori bendradarbiauti tik su garsiausiais parfumeriais ir įtakingiausiais žmonėmis. Nepaprastai džiaugiuosi, kad man vis dėlto pavyko.

Nuotr. Tomas Adomavičius

Kiek laiko, pastangų ir pinigų reikia, kad Lietuvoje pasirodytų nauji kvepalai?

Kaip minėjau, daugiau laiko užtruko įtikinti „Culti“, kad manimi galima pasitikėti ir verta bendradarbiauti. Dėl to dėjau išties nemažai pastangų, o visa kita – tik detalės.

Ar Lietuvos kvepalų kūrėjai gali lygintis su populiariaisiais prancūzais ar kitais užsienio parfumeriais?

Deja, ne. Lietuva neturi tokių gilių parfumerinių tradicijų, neturi pasaulinio lygio parfumerių ir kvapų bestselerių, kad galėtų varžytis su prancūzais ar kitais užsienio parfumeriais, tačiau labai gerbiu Aistį Mickevičių, kad jis eina būtent tuo keliu.

Apie nišinę parfumeriją:

Nišiniai kvepalai vs. komerciniai. Kurie geresni?

Kvepalai ikonoms:

Izoldos Gudelis kvepalų pristatymas

„Christian Dior“ istorija: 

Christianas Dioras: nuo „New Look“ iki išskirtinės kvepalų istorijos

Pavasarinį AŠ IKONA žurnalo numerį dar gali suskubti įsigyti prekybos vietose arba čia: https://www.perkuknyga.lt/lt/naujausios-knygos/vmg-as-ikona.-pavasaris-2018.html


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: Kelionė vienai
Šiaip vienai nesiūlyčiau keliaut po egzotiškus kraštus. Pvz Maroke girdėjau labai priekabiauja, jei pamato vieną moterį ir dar europietę. Bet šiaip daug kur Europoj jokių problemų neturėtų būt. Aš pati esu padarius maršrutą viena Italija-Prancūzija-Ispanija-Portugalija Tai jokių problemų nebuvo :) Aišku vyrai kartais kviečia su jais eit kažkur papietaut, bet akivizdžiai parodžius kad manęs jie nedomina jie visada nusisukdavo ir nueidavo. Šiaip Ispanijoje man labiausiai patiko, ten tiek maistas tiek jūra tiek ir patys žmonės - viskas tobula tiesiog:) Tai ten iį siūlyčiau nuvykti https://www.sofatravel.lt/novaturo-keliones-i-ispanija O jeigu kartais pabosta keliauti vienai, tai yra nemažai appsų kur gali lengvai susirasti bendraminčių :) http://www.adventurecatcher.com/9-best-apps-to-meet-people-while-traveling/ Šiaip vienai nesiūlyčiau keliaut po egzotiškus kraštus. Pvz Maroke girdėjau labai priekabiauja, jei pamato vieną moterį ir dar europietę. Bet šiaip daug kur Europoj jokių problemų neturėtų būt. Aš pati esu padarius maršrutą viena Italija-Prancūzija-Ispanija-Portugalija Tai jokių problemų nebuvo :) Aišku vyrai kartais kviečia su jais eit kažkur papietaut, bet akivizdžiai parodžius kad manęs jie nedomina jie visada nusisukdavo ir nueidavo. Šiaip Ispanijoje man labiausiai patiko, ten tiek maistas tiek jūra tiek ir patys žmonės - viskas tobula tiesiog:) Tai ten iį siūlyčiau nuvykti https://www.sofatravel.lt/novaturo-keliones-i-ispanija O jeigu kartais pabosta keliauti vienai, tai yra nemažai appsų kur gali lengvai susirasti bendraminčių :) http://www.adventurecatcher.com/9-best-apps-to-meet-people-while-traveling/
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Sveiki, Mano svajonių šalys Portugalija ir Ispanija. Vis negaliu išsirinkti, kuri man labiau patinka, tai vis dėlto susiruošiau ir nusipirkau vieną bilietą iš pigusskrydziaiiportugalija.lt šį savaitgalį.