6 dar negirdėti mitai ir faktai apie strijas

rugpjūčio 3, 2018
Neringa Šimkutė

Strijos – dažna moterų pokalbių tema ir problema, tačiau informacijos apie šį odos defektą yra tiek daug, kad kartais darosi sunku suprasti, kas – tiesa, o kas – tik mitas.

Mitas Nr. 1. Strijos atsiranda tik moterims.
Faktas: 90 % strijų atsiranda nėštumo metu, todėl įprasta manyti, kad šis estetinis odos defektas yra būdingas tik moterims, tačiau iš tiesų strijų gali atsirasti tiek moterims, tiek vyrams. Staigiai padidėjus kūno masei, viršutinis vyrų odos sluoksnis taip pat gali įtrūkti, palikdamas vertikalius rausvos spalvos ruoželius.

Mitas Nr. 2. Strijos – tik vyresnių ir gimdžiusių moterų problema.
Faktas: sparčiai augant ir keičiantis kūno formoms, strijos gali netikėtai atsirasti ant paauglių juosmens, klubų ar krūtinės, todėl teiginys, kad strijos yra susijusios tik su tam tikro amžiaus moterimis, yra klaidingas.

Mitas Nr. 3. Strijos atsiranda tik tempiantis odai.
Faktas: stiprus ir staigus odos tempimas yra viena dažniausių strijų atsiradimo priežasčių, tačiau tikrai ne vienintelė. Sergant infekcinėmis (pvz., tuberkulioze) ar edokrininėmis (pvz., cukriniu diabetu, struma ir kt.) ligomis, ilgą laiką vartojant hormonus ar steroidus, oda gali prarasti elastingumą, viršutinis sluoksnis – išplonėti ir atsirasti strijų.

Mitas Nr. 4. Liekni žmonės strijų neturi.
Faktas: strijos dažnai atsiranda dėl hormoninių ir genetinių veiksnių, todėl atsiranda tiek liekniems, tiek apkūnesniems žmonėms, kai sumažėja odos elastingumas. Taigi strijos – sumažėjusio odos elastingumo, o ne padidėjusio kūno svorio pasekmė.

Mitas Nr. 5. Strijas galima visiškai išnaikinti.
Faktas: stebuklingų kremų, serumų ir procedūrų nėra. Naudojant įvairias kompleksines priemones (pvz., masažai, mezoterapija, mikrodermabrazija ir pan.), strijos gali tapti mažiau pastebimos, tačiau visiškai jų išnaikinti nepavyks.

Mitas Nr. 6. Visi kremai nuo strijų yra šlamštas.
Faktas: jau esamų strijų panaikinti gal ir neįmanoma, tačiau įvairūs kremai, losjonai ar aliejai odą drėkina ir yra puiki prevencinė priemonė. Kuo oda geriau drėkinama ir yra elastingesnė bei sveikesnė, tuo mažesnė tikimybė, kad atsiras naujų strijų.

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)