6 dar negirdėti mitai ir faktai apie strijas

rugpjūčio 3, 2018
Neringa Šimkutė

Strijos – dažna moterų pokalbių tema ir problema, tačiau informacijos apie šį odos defektą yra tiek daug, kad kartais darosi sunku suprasti, kas – tiesa, o kas – tik mitas.

Mitas Nr. 1. Strijos atsiranda tik moterims.
Faktas: 90 % strijų atsiranda nėštumo metu, todėl įprasta manyti, kad šis estetinis odos defektas yra būdingas tik moterims, tačiau iš tiesų strijų gali atsirasti tiek moterims, tiek vyrams. Staigiai padidėjus kūno masei, viršutinis vyrų odos sluoksnis taip pat gali įtrūkti, palikdamas vertikalius rausvos spalvos ruoželius.

Mitas Nr. 2. Strijos – tik vyresnių ir gimdžiusių moterų problema.
Faktas: sparčiai augant ir keičiantis kūno formoms, strijos gali netikėtai atsirasti ant paauglių juosmens, klubų ar krūtinės, todėl teiginys, kad strijos yra susijusios tik su tam tikro amžiaus moterimis, yra klaidingas.

Mitas Nr. 3. Strijos atsiranda tik tempiantis odai.
Faktas: stiprus ir staigus odos tempimas yra viena dažniausių strijų atsiradimo priežasčių, tačiau tikrai ne vienintelė. Sergant infekcinėmis (pvz., tuberkulioze) ar edokrininėmis (pvz., cukriniu diabetu, struma ir kt.) ligomis, ilgą laiką vartojant hormonus ar steroidus, oda gali prarasti elastingumą, viršutinis sluoksnis – išplonėti ir atsirasti strijų.

Mitas Nr. 4. Liekni žmonės strijų neturi.
Faktas: strijos dažnai atsiranda dėl hormoninių ir genetinių veiksnių, todėl atsiranda tiek liekniems, tiek apkūnesniems žmonėms, kai sumažėja odos elastingumas. Taigi strijos – sumažėjusio odos elastingumo, o ne padidėjusio kūno svorio pasekmė.

Mitas Nr. 5. Strijas galima visiškai išnaikinti.
Faktas: stebuklingų kremų, serumų ir procedūrų nėra. Naudojant įvairias kompleksines priemones (pvz., masažai, mezoterapija, mikrodermabrazija ir pan.), strijos gali tapti mažiau pastebimos, tačiau visiškai jų išnaikinti nepavyks.

Mitas Nr. 6. Visi kremai nuo strijų yra šlamštas.
Faktas: jau esamų strijų panaikinti gal ir neįmanoma, tačiau įvairūs kremai, losjonai ar aliejai odą drėkina ir yra puiki prevencinė priemonė. Kuo oda geriau drėkinama ir yra elastingesnė bei sveikesnė, tuo mažesnė tikimybė, kad atsiras naujų strijų.

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: Sulčių dieta
neteko bandyti, sportas man geriausia norit tureti tobula figura, pradejau namie, dabar salej jau ir papildus vartoju https://www.ponasbicepsas.lt/biotech-usa-nitro-pure-whey-2270g ir i varzybas ruosiuosi, o dietu nesilaikau kazkokiu ekstremaliu, nes norisi ir gerai ir sveikai jaustis, zinoma saldumybu atsisakiau :) ir beabejo pries varzybas tenka laikytis mitybos
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
O geeeras ir as gudrucio vaistinej apsiperku! patogu labai jau seniai internetu uzsakineju:P O del aknes tai daug vandens ir man butina gert kad lygesne oda butu, tik nepageriu ir pilna spuogeliu.. Naudingas straipsnis apie musu sveikata ir ligas http://plionke.blogas.lt/infekciniu-ligu-egzaminas-3.html#comment-12