Kiek išgeri per dieną?

liepos 19, 2018
IKONA.TV

Nuotr. Fotolia

1. Nespėkite pajusti troškulio! Patariama per parą suvartoti bent 2 litrus gryno vandens – arbata, vaisvandeniai ir panašūs gėrimai į šį skaičių neįskaičiuojami, nes žmogaus skrandis juos virškina kaip maistą. Žmogaus kūnas sudarytas iš apytiksliai 70 % vandens, o organizmo skysčiai yra atsakingi už tokias kūno funkcijas, kaip virškinimas, kūno temperatūra, maisto medžiagų įsisavinimas, seilių sekrecija ir kt. Kai kūnui trūksta skysčių, kurie užtikrina sėkmingą organizmo veiklą, smegenys mums siunčia signalą – troškulio jausmą. Taip kad gerkite vandenį!

2. Jei nori numesti svorio. Metų metus mitybos specialistai rekomenduoja gerti daug vandens žmonėms, siekiantiems numesti svorio. Dietologai pabrėžia, kad pats vanduo magiškai svorio nesureguliuos, jeigu nebus subalansuoti visi sveikos gyvensenos aspektai, tokie kaip fizinis aktyvumas, mityba, poilsis. Nepaisant to, vanduo, svorio metimo klausimu, yra svarbus pagalbininkas – jis padeda kontroliuoti kalorijas ir užtikrina greitesnę medžiagų apykaitą.

3. Jei nori daugiau energijos! Vanduo padeda kaupti energiją raumenyse. Ląstelėse, kuriose nesugebama palaikyti reikiamo vandens kiekio, sutrinka elektrolitų pusiausvyra ir impulsų perdavimo funkcijos – tai lemia raumenų nuovargį bei lėtesnį atsistatymą po fizinės veiklos. Todėl netgi prieš išeinant pasivaikščioti specialistai rekomenduoja išgerti bent 300 ml vandens.

4. Vanduo padeda odai atrodyti puikiai. Odoje yra ypač daug vandens, todėl jis yra būtinas tam, kad oda atrodytų jaunatviška, nepavargusi, gyvybinga.

5. Apsaugok savo sąnarius. Vanduo padeda sanąriams išlikti minkštiems, paslankiems ir tinkamai „pamaitintiems“, nes vanduo geriausiai perneša reikalingas maisto medžiagas į šias kūno vietas, padeda apsisaugoti ir greičiau atstatyti pažeistus sąnarius. Tai ypač svarbu vyresnio amžiaus žmonėms.

6. Šalina toksinus! Vanduo tarsi „išplauna“ organizmą iš vidaus, išvalo jį nuo susikaupusių toksinų, kurių šiuolaikinio žmogaus mityboje netrūksta.

7. Priminimas, kad reikia valgyti! Kai nešiositės vandenį su savimi, nepamirškite įsidėti ir sveiko maisto dėžutę. Taip galėsite valgyti kas 2–3 val. ir nepykti, kad nieko nevalgėte šiandien.

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: Sulčių dieta
neteko bandyti, sportas man geriausia norit tureti tobula figura, pradejau namie, dabar salej jau ir papildus vartoju https://www.ponasbicepsas.lt/biotech-usa-nitro-pure-whey-2270g ir i varzybas ruosiuosi, o dietu nesilaikau kazkokiu ekstremaliu, nes norisi ir gerai ir sveikai jaustis, zinoma saldumybu atsisakiau :) ir beabejo pries varzybas tenka laikytis mitybos
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
O geeeras ir as gudrucio vaistinej apsiperku! patogu labai jau seniai internetu uzsakineju:P O del aknes tai daug vandens ir man butina gert kad lygesne oda butu, tik nepageriu ir pilna spuogeliu.. Naudingas straipsnis apie musu sveikata ir ligas http://plionke.blogas.lt/infekciniu-ligu-egzaminas-3.html#comment-12