Kiek išgeri per dieną?

liepos 19, 2018
IKONA.TV

Nuotr. Fotolia

1. Nespėkite pajusti troškulio! Patariama per parą suvartoti bent 2 litrus gryno vandens – arbata, vaisvandeniai ir panašūs gėrimai į šį skaičių neįskaičiuojami, nes žmogaus skrandis juos virškina kaip maistą. Žmogaus kūnas sudarytas iš apytiksliai 70 % vandens, o organizmo skysčiai yra atsakingi už tokias kūno funkcijas, kaip virškinimas, kūno temperatūra, maisto medžiagų įsisavinimas, seilių sekrecija ir kt. Kai kūnui trūksta skysčių, kurie užtikrina sėkmingą organizmo veiklą, smegenys mums siunčia signalą – troškulio jausmą. Taip kad gerkite vandenį!

2. Jei nori numesti svorio. Metų metus mitybos specialistai rekomenduoja gerti daug vandens žmonėms, siekiantiems numesti svorio. Dietologai pabrėžia, kad pats vanduo magiškai svorio nesureguliuos, jeigu nebus subalansuoti visi sveikos gyvensenos aspektai, tokie kaip fizinis aktyvumas, mityba, poilsis. Nepaisant to, vanduo, svorio metimo klausimu, yra svarbus pagalbininkas – jis padeda kontroliuoti kalorijas ir užtikrina greitesnę medžiagų apykaitą.

3. Jei nori daugiau energijos! Vanduo padeda kaupti energiją raumenyse. Ląstelėse, kuriose nesugebama palaikyti reikiamo vandens kiekio, sutrinka elektrolitų pusiausvyra ir impulsų perdavimo funkcijos – tai lemia raumenų nuovargį bei lėtesnį atsistatymą po fizinės veiklos. Todėl netgi prieš išeinant pasivaikščioti specialistai rekomenduoja išgerti bent 300 ml vandens.

4. Vanduo padeda odai atrodyti puikiai. Odoje yra ypač daug vandens, todėl jis yra būtinas tam, kad oda atrodytų jaunatviška, nepavargusi, gyvybinga.

5. Apsaugok savo sąnarius. Vanduo padeda sanąriams išlikti minkštiems, paslankiems ir tinkamai „pamaitintiems“, nes vanduo geriausiai perneša reikalingas maisto medžiagas į šias kūno vietas, padeda apsisaugoti ir greičiau atstatyti pažeistus sąnarius. Tai ypač svarbu vyresnio amžiaus žmonėms.

6. Šalina toksinus! Vanduo tarsi „išplauna“ organizmą iš vidaus, išvalo jį nuo susikaupusių toksinų, kurių šiuolaikinio žmogaus mityboje netrūksta.

7. Priminimas, kad reikia valgyti! Kai nešiositės vandenį su savimi, nepamirškite įsidėti ir sveiko maisto dėžutę. Taip galėsite valgyti kas 2–3 val. ir nepykti, kad nieko nevalgėte šiandien.

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)