Ar botulino toksinas tikrai atima džiaugsmą veide?

sausio 8, 2018
Neringa Šimkutė

Visuomenėje sklando daugybė grožio mitų, nepagrįstų faktais ar įrodymais. Ne išimtis – ir botulino toksino injekcijos, o vienas tokių gandų – veidas po injekcijų tampa tarsi vaškinis. Ar tai tiesa? Apie tai ir kitus grožio mitus kalbamės su Dr. Jonu Drąsučiu – plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoju, „Allergan“ kompanijos veido estetikos treneriu.

Ar botulinas iš tiesų atima džiaugsmą veide?

Gydytojai, injekuojantys botulino toksiną, stengiasi pasiekti kuo natūralesnį vaizdą ir tuo pačiu pagražinti žmogaus išvaizdą. Po šių injekcijų žmogus tikrai gali ir toliau šypsotis, tik šypsena nesuformuos tokių raukšlių kaip iki injekcijos. Botulino toksinas yra skirtas mimikos raukšlėms koreguoti, o tiksliau – sumažinti tam tikrų raumenų tonusą, dėl kurių veiklos formuojasi raukšlės. Žinoma, viskas priklauso nuo vaisto kiekio, suleidžiamo injekcijų metu, tačiau šiais laikais gydytojai linkę daugiau skirti dėmesio kuo natūralesniam, o ne dirbtiniam rezultatui.

Kodėl kai kurios Holivudo (ir ne tik) žvaigždės atrodo lyg sustingusiais, neproporcingais veidais?

Ne tik Holivudo žvaigždės gali taip atrodyti, todėl žmonės ir ima kurti mitus apie estetines injekcijas ar plastines operacijas. Dažniausiai toks vaizdas nėra tik vienos injekcijos padarinys – tai yra netinkamai taikytų korekcijų ar operacijų derinys per tam tikrą laiko tarpą. Todėl labai svarbu, kad pacientai rinktųsi patikimus gydytojus, kurie nuolatos tobulinasi ir seka naujienas estetinės medicinos srityje.

Ar visoms moterims galima atlikti botulino injekcijas? Ar yra amžiaus cenzas?

Botulino toksino injekcijas rekomenduojama atlikti maždaug nuo 18 iki 65 metų amžiaus, kartais pasitaiko išimčių. Ar galima atlikti injekcijas, priklauso nuo paciento anatominių savybių ir raumenų, į kuriuos bus leidžiamas botulino toksinas, būklės. „Perfectus clinica“ klientams rekomenduojame prieš botulino injekcijas atlikti kosmetologines procedūras, paruošiančias odą injekcijoms. Kompleksiniais sprendimais pasiekiame geriausią rezultatą.

Kaip pasirinkti specialistą?

Reiktų paminėti, kad tik gydytojas gali atlikti botulino toksino ar hialuroninės rūgšties užpildų injekcijas. Tik gydytojas, kuris specializuojasi šioje srityje, išmano žmogaus anatomiją, žino pavojingas veido sritis, kuriose negalima leisti minėtų preparatų, bei gali pats išspręsti kilusias komplikacijas. Lietuvoje žmonės, taupydami pinigus, dažnai kreipiasi į specialistus, kosmetologus, kurie neturi tinkamos kvalifikacijos, tačiau kai kyla komplikacijos, jas turi spręsti gydytojai.

Dažnai sakoma, jog botulino toksinas – nuodas. Kaip yra iš tiesų? Ar jis nekenkia mūsų sveikatai ir grožiui ilgalaikėje perspektyvoje?

Botulino toksinas ir yra nuodas, tačiau reiktų žinoti, kad medicinoje naudojamas botulino toksinas – vaistas, jis turi visus tai patvirtinančius dokumentus. Estetikoje naudojamas jau ne vieną dešimtmetį, ir kompanijos, kurios gamina šį vaistą, skiria milžiniškas lėšas, kad užtikrintų saugumą bei efektyvumą.

Estetikoje naudojami labai nedideli botulino toksino kiekiai. Šie kiekiai negali pakenkti žmogui, o tik padėti atrodyti geriau. Botulino toksinas naudojamas ne tik estetikoje, tačiau ir gydant tam tikras ligas. Pagal mokslinius tyrimus, kuriuos atlieka botulino toksino gamintojai, nuolatos darantis šias injekcijas po 2–3 metų net ir nebeleidžiant botulino toksino galime turėti geresnį estetinį vaizdą nei prieš injekcijas.

Sakoma, kad prie botulino toksino priprantama. Kodėl kartais moterys nebežino, kada sustoti?

Žmonės pripranta ne prie botulino toksino, o prie gražesnio vaizdo veidrodyje. Kai žmogus nebežino, kada sustoti, turėtų padėti gydytojas, kuris pacientui paaiškintų ir rekomenduotų tinkamus korekcijos būdus, kad nebūtų iškraipyta veido simetrija ar kitaip pakeisti veido bruožai. Žinoma, geriausia, kai ir gydytojas ir pacientas jaučia saiką.

Ar tam, kad botulino toksinas veiktų, nereikia nuolat didinti jo dozių?

Tai yra dar vienas mitas apie botulino toksiną. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad žmogus sensta ir sensta ne tik oda, bet ir po oda esantys audiniai, kaulai. Taip keičiasi žmogaus išvaizda. Todėl natūralu, kad norint atlikti tinkamas korekcijas vyresniam žmogui reikia didesnio atitinkamų priemonių kiekio.

Taigi, botulino toksinas tikrai nėra baubas, svarbiausia – tinkamas laikas, saikas ir itin profesionalūs gydytojai.

 

„Perfectus clinica“, Vytenio g. 22, Vilnius

 info@perfectusclinica.com, +370 693 28 844


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)