Ar brangi kosmetika = gera kosmetika?

rugpjūčio 22, 2018
Justė Pinkevičienė

Kada mokame už prabangią produkto pakuotę ir kodėl ne visada reikia bijoti kremo, kurį galite nusipirkti kartu su duona. Klausimas, ar kaina atspindi tikrąją produkto kokybę, yra labai dažnas, ir ne vienas atsakymas į šį klausimą jau tikrai tapęs MITU. Taip yra dėl to, kad vieno atsakymo tiesiog nėra.

Kada kaina vis tik ką nors pasako? Kaina tikrai padeda suprasti, kokiai kosmetikos kategorijai priemonė priklauso. Na, o kiekviena kategorija turi tam tikras jai būdingas savybes. Grožio specialistai mėgsta skirstyti kosmetiką į (jos nėra oficialiai nustatytos, tačiau natūraliai prigijusios grožio pasaulyje): mass-market, profesionalią, dermatologinę, luxury-premium. Daugiausia mitų kainos atžvilgiu sklando būtent apie mass-market ir luxury-premium kategorijas. Taigi, jas analizuodami ir pabandykime suprasti, kodėl kaina nėra kokybės rodiklis.

Mass-market kosmetikos galite įsigyti daugelyje prekybos vietų – nuo prekybos centrų iki specializuotų kosmetikos parduotuvių ar vaistinių. Ši kosmetika pasižymi itin prieinama kaina visiems. Dažniausias jos tikslas – esminių kosmetikos funkcijų tenkinimas (kasdienė odos bei plaukų priežiūra, drėkinimas, maitinimas ar net ta pati odos senėjimo prevencija bei kova su spuogeliais ir pan.).

Ar gali kremas, kuris kainuoja, tarkime, 5 Eur, būti geras? GALI. Chemikai neleis man sumeluoti, kad, protingai sudėliojus kosmetikos priemonių bazinę formulę, ji tikrai gali būti labai nebrangi.

Taigi, pigus kremas yra geras ar ne, priklauso nuo to, kas jį kuria ir kokius tikslus turi. Už pigiai gali padaryti TURBO pigią kosmetikos formulę, kuri bus bevertė mūsų odai ir plaukams, bet už tą pačią sumą, turint aukštos kvalifikacijos chemijos mokslų specialistus ir pasitelkiant kosmetikos ingredientų naujoves, galima sukurti puikų kosmetikos produktą, kuris net viršys jūsų lūkesčius. Produktas neturės stiklinės taros ir tiek daug įmantrių spaudos sprendimų ant savo kartoninės dėžutės, jo reklama per TV bus gal kiek trumpesnė ir paprastesnė, jis neturės papildomų, neprivalomų sertifikatų ar itin įmantrių ingredientų, tačiau galės pasigirti prieinama kaina. Be to, svarbu suprasti ir tai, jog šiai kategorijai priskiriamos kosmetikos gamintojai uždirba iš didelių parduodamų kiekių, taigi jie gali būti kur kas drąsesni
siūlydami patrauklias kainų akcijas bei nebijodami turėti mažesnius antkainius ar kartais net parduoti nepelningą, tačiau puikiai platų prekės ženklo produktų krepšelį atstovaujantį produktą.

Nuotr. SHOT BY LUKAS

Ar gali eidamas pirkti duonos nusipirkti gerą kosmetikos produktą? TAIP. Tačiau vienintelis būdas sužinoti, ar tavo odai ir plaukams jis tiks – jį išbandyti. Sakysite, bijote išbandyti sveikatai galimai kenksmingą produktą? Tokių rinkoje būti tiesiog negali. Šiais metais Sveikatos ministerija kartu su Lietuvos kosmetikos ir buitinės chemijos asociacija suorganizavo spaudos konferenciją, kurios tikslas buvo paneigti internete, žiniasklaidoje sklandančius mitus bei įvairius gąsdinimus apie kosmetikos produktus. Kalbėjo nuo aukščiausios kvalifikacijos gydytojų iki chemijos mokslo specialistų. Visi patvirtino, jog rinkoje esantys produktai privalo turėti jų saugumą patvirtinančius dokumentus, o jei užfiksuojama pažeidimų, tokie produktai nedelsiant turi būti pašalinami iš prekybos vietų. Šiais metais ši kontrolė taps dar griežtesnė ne tik vietiniams gamintojams, tačiau ir produktams, kurie atvyksta iš trečiųjų šalių.

Be to, ar atkreipėte dėmesį, jog tos pačios mass-market kosmetikos labai dažnai galite įsigyti ir vaistinėse? Arba dermatologinės kosmetikos prekybos centruose? Taigi, vieta, kur perkate produktą, taip pat nėra kokybės rodiklis. Žinoma, pirkti kosmetikos priemonių pakelėse nerekomenduoju, nes ten jie tikrai nėra kontroliuojami jokių institucijų.
Tai kodėl vienas kremas kainuoja 5 Eur, o kitas – 100 Eur? Dėl tų pačių skirtingų vartotojų norų. Jeigu vartotojas neturi tam tikrų odos bei plaukų problemų, tačiau turi daug pinigų ir mėgsta gražius daiktus bei su jais susijusias nuostabias emocijas, jis renkasi luxury kategorijai priskiriamą kosmetiką. Renkasi lėtai, su maloniais konsultantais, mėgaujasi išskirtinėmis produktų pakuotėmis, kurios labai dažnai sudaro didžiąją produkto kainą ir tampa nuostabia puošmena vonios kambariuose.

Ar šie produktai stebuklingi? NEBŪTINAI. Niekas nekelia jokių reikalavimų šios kategorijos kosmetikos gamintojams, kad, pavyzdžiui, jų sudėtys turi būti pilnesnės komponentais, tačiau faktas – jeigu nori papulti į prabangias lentynas, turi atrodyti nuostabiai ir kainuoti brangiai. Ar šioje kategorijoje gali būti ne tik gražių, bet ir labai aukštos kokybės produktų? GALI. Kai kurie iš jų taip brangiai kainuoja ne tik dėl pakuotės, bet ir dėl išskirtinių kosmetikos priemonių sudėčių, kurios buvo kurtos ne vienerius metus ir pasižymi išskirtinėmis savybėmis.

Vėl grįžtame prie to paties. Kuris prabangus kremas vertas savo kainos? Gali atsakyti tik jūsų oda ir plaukai. Šį kartą – dar ir noras rinktis kosmetiką kitokioje aplinkoje, mėgaujantis kitokiomis pakuotėmis. Ir jei tik galimybės leidžia, šio noro bijoti tikrai nereikia. Jeigu kremo pirkimas jums praskaidrina nuotaiką, pusę darbo jis jau padarė.

JI ŽINO, KAIP NEPAKLYSTI KLAIDŽIUOSE GROŽIO LABIRINTUOSE

 

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)