Ar tikrai mokame naudotis instagramu?

liepos 24, 2018
Evelina Sorkytė

Mėgsti fotografuoti savo kasdienybę, gardų maistą ar nepriekaištingą išvaizdą, o galbūt – tik jos detales? Nuo puikių kadrų galerija tiesiog lūžte lūžta? Nori ne tik stebėti žmones, bet ir pati pikantiškomis nuotraukomis pasidalyti su kitais, tačiau nežinai, kaip tai padaryti? O galbūt jau dalijiesi, bet trūksta idėjų, kaip tinkamai tai padaryti? Šis trumpas instruktažas – kaip tik tau!

Mūsų sudaryta instagramo instrukcija padės ne tik pradžiamoksliams, bet ir tiems, kuriems naudojimasis instagramu neatrodo toks įdomus. O įdomus jis tikrai yra! Tereikia išmokti reikiamai naudotis, kelti įdomias nuotraukas, bendrauti ir stebėti tuos, kurių pranešimai tau yra aktualūs ir svarbūs, o tokių tikrai yra. Svarbu ne tik nevalingai naršyti, bet ir paieškoti vartotojų, kurie užsiima tuo, kas tave labiausiai domina: mada, sportas, maisto gaminimas, vaikų auginimas ir t. t. Instagramas yra kaip tik ta vieta, kur slypi daugybė galimybių – tereikia jas išnaudoti.

Kaip naudotis instagramu?

Visų pirma, išsirink nuotrauką, kurią publikuosi. Anksčiau žmonės keldavo įvairių kokybių nuotraukas – neryškias, susiliejusias, neaiškaus turinio, tačiau šiandien jų turinys ir kokybė iš esmės pasikeitė. Vartotojai siekia padaryti fotografiją kuo geresnės kokybės, meniškai, ryškiomis spalvomis ir su aiškia žinute.

Nuotraukos koregavimas

Turėdama nuotrauką drąsiai ją koreguok. Apkarpyti, uždėti tam tikrą spalvų filtrą, paryškinti kontrastą, pašviesinti arba patamsinti – šiais laikais viskas paprasčiau nei paprasta. Labiausiai sekėjų akį traukia tie instagramo vartotojai, kurie turi vientisą nuotraukų stilių, spalvų paletę, dizainą. Matant estetišką vaizdą daug maloniau jį žiūrinėti ir tyrinėti. Tvarkingas profilis sulaukia daugiau žmonių dėmesio, nes atrodo stilingai bei subtiliai. Tad viena pagrindinių taisyklių instagramo erdvėje – turėti savo stilių ir išlaikyti harmoniją tarp keliamų nuotraukų. Jeigu trūksta idėjų, kaip susikurti savitą stilių, tau padės įkvepiantys bei įtakingi žmonės tavo sekamų žmonių sąraše.

„Iconosquare“ duomenimis, populiariausi vartotojų naudojami filtrai yra Normal (No Filter), Clarendon, Juno, Lark, Ludwig. „TrackMaven“ tyrimas atskleidė, kad Mayfair, Hefe, ir Ludwig labiausiai atkreipia vartotojų dėmesį.

Tekstas po nuotrauka

Instagramas – vieta, kur, atrodytų, žmonės tik kelia nuotraukas, o tekstas visiškai nereikalingas, tačiau yra kiek kitaip. Daugiau žmonių dėmesio ir reakcijų nuotraukos sulaukia tuomet, kai po jomis yra šioks toks komentaras, padedantis mums suvokti, ką tiksliai žmogus norėjo pasakyti šia nuotrauka, teikia konkretumo ir aiškumo. Tekstas padeda sulaukti grįžtamojo ryšio, kuris, pripažink, instagrame yra vienintelis svarbus.

Lokacija, žmonės, grotažymės

Tavo tikslas instagramo paskyroje – išlaikyti savo esamą auditoriją ir tuo pat metu pritraukti naujų sekėjų. Dalijimasis susidomėjimą keliančiomis nuotraukomis padeda įgyvendinti pirmąjį tikslą, bet norėdama sudominti naujus vartotojus turi imtis papildomų priemonių.

Lokacija. Laukelis, kuriame gali pažymėti vietovę, kurioje nuotrauka daryta – puikiai tinka kelionėse, norint pareklamuoti kavinę, grožio saloną ar kažką panašaus. Tai padeda tavo sekėjams susidaryti įspūdį apie tave, sužinoti, kur lankaisi ir ką veiki. Vietovės pažymėjimas taip pat sukelia grįžtamojo ryšio efektą – žmonės pradeda domėtis, kur tokia vieta yra, ar ten skaniai galima pavakarieniauti, ar verta aplankyti.

Žmonės. Talpinant nuotrauką galima pažymėti žmones, kurie yra kartu. Kam to reikia? Fotografija pasieks platesnę auditoriją. Jeigu tavo paskyra jiems pasirodys įdomi, nėra abejonės, kad sekėjų skaičius paaugs, nes nuotrauką matys ne tik žmonės, kurie seka tave, bet ir pažymėtojo sekėjai.

Grotažymės. Tai – naujausias būdas pritraukti dar daugiau sekėjų. Neretai vartotojai pasirenka aktualią grotažymę ir stebi, kokios nuotraukos buvo su jomis įkeltos – taip tavo nuotrauką matys ne tik tavo draugų sekėjai, bet ir instagramo vartotojai visame pasaulyje. Populiariausios grotažymės: #cat, #sky, #dog, #love, #flower, #tb (throw back), #food, #instagood ir begalė kitų. Taip pat šiuo metu vis labiau populiarėja lietuviškos grotažymės, tačiau tai susiaurina auditoriją – didžiulė tikimybė, kad tavo nuotrauką pastebės tik instagramo vartotojai iš Lietuvos, o juk apsiriboti tu visai nenorėtum.

Like ir komentarai

Kiekvieną patinkantį pranešimą, nuotrauką ir video galima „palaikinti“. Tereikia du kartus švelniai paliesti nuotrauką, ir joje pasirodys širdelė, kuri reiškia, kad tau patinka nuotrauka. Kiekvienas vartotojas, naudojantis instagramą, siekia, kad jo nuotrauka sulauktų kuo daugiau „patinka“ ir komentarų, todėl naudodamasi šiuo socialiniu tinklu nebūk abejinga ir siųsk savo sekamiems žmonėms grįžtamąjį ryšį širdele ir komentaru.

Kaip atsirinkti, ką sekti?

Sek tik tuos žmones, kurių pranešimai tau tikrai patinka. Nebijok nebesekti žmogaus, kurio keliamas turinys tau nebeįdomus ar neaktualus. Pasirinkdama, ką sekti, susikuri nuotraukų turinį, kurį matysi prisijungusi prie savo paskyros. Kuo šviesesnis, įdomesnis ir tavo interesus atitinkantis turinys – tuo smagiau bus naudotis instagramu.

Instagramo istorijos

Instagramas sukūrė galimybę kelti nuotraukas ir video, kuriuos kiti žmonės galės matyti tik 24 valandas. Ši funkcija puikiai tinka tiems, kurie nori daug parodyti, tačiau neketina visko talpinti savo profilyje. Istorijų limitas neribotas. Taip pat galima daryti tiesioginius video ir viskuo, ką išgyveni, dalytis su kitais.

Vasarišką AŠ IKONA žurnalo numerį dar gali suskubti įsigyti prekybos vietose arba čia: http://vmgonline.lt/e-parduotuve/

 


← Grįžti

Komentarai:

  • Erika rugpjūčio 7, 2018, 17:53

    Dekui uz informatyvu straipsni Radau man naudingos info

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)