Azijiečių grožio paslaptys

sausio 15, 2018
Ieva Virpilaitytė

Į klausimą „ko nori moterys?“ jau seniai atsakyta. Jos nori būti gražios. Visais metų laikais ir visuose pasaulio kampeliuose. Kartais į pagalbą pasitelkdamos bendrąsias grožio taisykles, o kartais – paslaptis, kurios glūdi konkrečios tautos istorijoje ir močiučių užrašuose. Štai ko galime pasimokyti iš azijiečių.

Nuotr. Vida Press

Principas, kuriuo vadovaujasi Azijos šalių moterys – ko negali valgyti, to netepk ant veido – apibrėžia visą Azijos grožio industriją. Azijietės tiki, kad visi chemikalai kenkia ne tik odai, bet ir teršia visą organizmą, o jo švara daugumai Azijos gyventojų (japonams, korėjiečiams, kinams) apskritai yra pati svarbiausia.

Geišos kultūrai davė daug, ypač grožio supratimui. Bene pastebimiausias geišų bruožas – baltas ir skaistus veidas. Tokio veido efektas yra pasiekiamas tik absoliučiai vengiant saulės. Todėl ne tik japonės, kur buvo paplitusi geišų kultūra, bet ir kitos Azijos šalių gyventojos dar ir dabar tepasi storą sluoksnį kremo nuo saulės ir specialiai nesidegina, taip saugodamos odos skaistumą bei jaunatviškumą.

Kinės ir japonės, norėdamos atsigerti, renkasi ne vaisvandenius ir net ne paprastą vandenį, o žaliąją arbatą. Arbata apskritai yra geriausiai troškulį malšinantis gėrimas, tačiau žalioji arbata turi antibakterinių, priešuždegiminių ir antioksidantinių savybių, kurios leidžia ir atrodyti, ir jaustis puikiai.

Pasak Azijos moterų, ryžiai daro tikrus stebuklus ne tik virtuvėje. Ryžių nuoviru azijietės mėgsta plauti galvą, veidą, net maudytis jame. Ryžiuose esantys antioksidantai apsaugo nuo raukšlių ir celiulito susidarymo, štai kodėl azijietės atrodo žymiai jaunesnės, nei yra.

Žymiausia japonių grožio mokytoja Chizu Saeki, išleidusi knygą „Odos priežiūros revoliucija“, išties sukėlė perversmą grožio industrijoje. Jos patarimais kasdien naudojasi milijonai moterų, vienas įdomiausių tų mokymų dalių – veido masažai. Jas japonės ir kitų Azijos šalių gyventojos darosi ir pačios sau, ir ieško profesionalų, kurie žino, kaip tinkamai padaryti veido masažą, kad oda būtų lygi ir per anksti nesusidarytų raukšlės.


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)