Christianas Dioras: nuo „New Look“ iki išskirtinės kvepalų istorijos

kovo 4, 2018
Gabija Bujokaitė

Christiano Dioro vardas ir pavardė jau daugelį metų yra puikiai žinomi ne tik mados, grožio, bet ir parfumerijos pasaulio gerbėjams. Šio prancūzų dizainerio skonis ir idealai greitai tapdavo privaloma mados sąvoka, o moterims – siekiamybe. Tiesa, mados pasaulio legenda tituluojamas dizaineris nė iš tolo nepriminė aukštosios mados kūrėjo ir pats tai žinojo: kas galėjo pagalvoti, jog putlus ir plinkantis vidutinio amžiaus prancūzas savo namų vonioje sukurs neįtikėtinas kolekcijas, pakeisiančias viso pasaulio mados tendencijas ir netgi istoriją? Tačiau išvaizdos netobulumai ir apkalbos netrukdė sutelkti dėmesį aukštesnių tikslų bei vaikystės svajonių įgyvendinimui. Įkūręs savo vardo mados namus, Christianas Dioras atgaivino Paryžiaus auštąją madą – jo dėka moteriškumas bei elegancija atgimė iš naujo: moterų spintos prisipildė dailiausių figūrą paryškinančių suknelių, o kvepalų lentynose amžiams įsitvirtino „J’adore“ bei „Miss Dior“.

„Christian Dior“ mados namai duris atvėrė 1947 m. Paryžiuje bei pristatė svarbią naujieną: kartu su kolekcija „New Look“ Christianas Dioras norėjo sukurti ir savo mados namų vardinius kvepalus. Galima tik spėlioti, kas įkvėpė gėles dievinantį dizainerį sukurti pirmuosius aromatus. Mažai kam žinoma, jog garsusis kūrėjas gėlėmis ne tik žavėjosi, bet ir pats jas augino, o savo mėgstamiausių gėlių – pakalnučių – šakelę įsiūdavo į kiekvieną savo sukurtą aukštosios mados suknelę. Nuostabią šių mados namų šipro kvapų kolekciją pradėjo klasikinis oda ir narcizais dvelkiantis šipras „Miss Dior“. „Diorama“, „Diorling“, „Diorella“ šiuo metu yra laikomos vienomis geriausių XX a. parfumerinių kompozicijų.

Tikrai nėra paslaptis, jog garsiajam dizaineriui šlovę pelnė ne tik nepriekaištingas stiliaus bei skonio pojūtis, bet ir gebėjimas madai suteikti gyvybę. Taip nutiko ir su „Miss Dior“ aromatu, tapusiu daugybės moterų visame pasaulyje gero skonio ir amžinos jaunystės skiriamuoju ženklu. Dailus, preciziškai pagamintas kvepalų buteliukas savyje slepia istoriją, vertą rašytojo plunksnos. Vykstant karui Christiano Dioro sesuo Catherine dalyvavo prancūzų pasipriešinimo judėjime ir 1944 m. buvo išsiųsta į koncentracijos stovyklą. Garsusis mados genijus labai sielvartavo dėl mylimos sesers ir jau buvo pradėjęs kovą dėl jos išlaisvinimo. Po metų silpna ir išsekusi Catherine grįžo į Paryžių pabėgėlių traukiniu. Būtent sesers garbei ir buvo pavadintas aromatas. Juk kas kitas, jei ne žvalus ir jausmingas aromatas primins moterims apie begalinį ryžtą bei drąsą kovojant už laisvę, laimę ir gražesnį rytojų?

„Christian Dior“ mados namų kuriami aromatai jau seniai  yra mėgstami viso pasaulio moterų bei merginų. Vienos negali gyventi be jau klasika tapusių aromatų, kitos dievina jų naujesnes, patobulintas versijas. Jausmingųjų ypatingą moteriškumą spinduliuojančių „J‘adore“ naujoji versija „L’or“ yra tarsi nepaprastas brangakmenis – skirtingoje šviesoje žiba vis nauju atspalviu. Tai jiems suteikia ne tik prabangos, bet ir magijos bei išskirtinumo. Marilyn Monroe yra pasakiusi, jog mergina su tinkamais bateliais gali užkariauti pasaulį. Mes tuo tikrai neabejojame, tačiau žinome, jog niekas kitas, kaip išskirtinis, ilgam atmintyje įsirėžiantis aromatas, negali įžiebti aistros gyventi, patirti bei kasdien peržengti ribas.


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: Masažai
Teko bandyti paprastus SPA masažus tai visai malonus dalykas atsipalaidavimui. Klausimas, gal kas esat išbandę kitokius masažus - domintų pvz ajurvediniai masažai ir dar girdėjau apie tokius liekninamuosius? Gal kas patartumėt ką galėčiau išbandyt, kai jau paprasti SPa masažai pabodo, norėtųs kažko neišbandyto ?:)
TEMA: Kelionė vienai
Šiaip vienai nesiūlyčiau keliaut po egzotiškus kraštus. Pvz Maroke girdėjau labai priekabiauja, jei pamato vieną moterį ir dar europietę. Bet šiaip daug kur Europoj jokių problemų neturėtų būt. Aš pati esu padarius maršrutą viena Italija-Prancūzija-Ispanija-Portugalija Tai jokių problemų nebuvo :) Aišku vyrai kartais kviečia su jais eit kažkur papietaut, bet akivizdžiai parodžius kad manęs jie nedomina jie visada nusisukdavo ir nueidavo. Šiaip Ispanijoje man labiausiai patiko, ten tiek maistas tiek jūra tiek ir patys žmonės - viskas tobula tiesiog:) Tai ten iį siūlyčiau nuvykti https://www.sofatravel.lt/novaturo-keliones-i-ispanija O jeigu kartais pabosta keliauti vienai, tai yra nemažai appsų kur gali lengvai susirasti bendraminčių :) http://www.adventurecatcher.com/9-best-apps-to-meet-people-while-traveling/ Šiaip vienai nesiūlyčiau keliaut po egzotiškus kraštus. Pvz Maroke girdėjau labai priekabiauja, jei pamato vieną moterį ir dar europietę. Bet šiaip daug kur Europoj jokių problemų neturėtų būt. Aš pati esu padarius maršrutą viena Italija-Prancūzija-Ispanija-Portugalija Tai jokių problemų nebuvo :) Aišku vyrai kartais kviečia su jais eit kažkur papietaut, bet akivizdžiai parodžius kad manęs jie nedomina jie visada nusisukdavo ir nueidavo. Šiaip Ispanijoje man labiausiai patiko, ten tiek maistas tiek jūra tiek ir patys žmonės - viskas tobula tiesiog:) Tai ten iį siūlyčiau nuvykti https://www.sofatravel.lt/novaturo-keliones-i-ispanija O jeigu kartais pabosta keliauti vienai, tai yra nemažai appsų kur gali lengvai susirasti bendraminčių :) http://www.adventurecatcher.com/9-best-apps-to-meet-people-while-traveling/