Dangiškai skani Pavlova

birželio 8, 2018
Verdu ir kepu

Morengui:

6 kiaušinių baltymų

170 g cukraus

170 g miltelinio cukraus

1 šaukšto baltojo vyno acto

1 šaukšto krakmolo

1 šaukšto meduolių prieskonių

 

Kremui:

350 ml plakamosios grietinėlės

2 šaukštų brendžio

2 cinamono lazdelių

1 apelsino tarkuotos žievelės

šviežių arba šaldytų uogų

konservuotų mandarinų

„Dr. Oetker“ apelsinų cukatų

 

rozmarinų (papuošti)

 

Gaminimas:

Orkaitę įkaitinkite iki 180 °C temperatūros. Į grietinėlę supilkite brendį, įdėkite cinamono lazdeles, apelsino žievelę ir pastatykite į šaldytuvą.

Ant kepimo popieriaus nupieškite 22 cm skersmens apskritimą ir dėkite į skardą (nupieštu apskritimu į apačią, kad ant torto neliktų žymių).

Persijokite miltelinį cukrų ir krakmolą.

Lengvai paplakite baltymus, nuolat plakdami mažomis porcijomis suberkite cukrų. Žiūrėkite, kad kiekviena cukraus porcija ištirptų baltymuose. Išplakta masė turi būti glotni, blizgi ir išlaikanti formą.

Suberkite miltelinį cukrų, prieskonius ir krakmolą, išmaišykite mentele, supilkite baltojo vyno actą, išmaišykite.

Suformuokite gana aukštą apskritimą, paplotį pašaukite į orkaitę, nedelsdami sumažinkite temperatūrą iki 110 °C ir kepkite maždaug 70–80 minučių. Iškepusį paplotį aušinkite ant popieriaus, kol kas jo nenuimkite.

Grietinėlę perkoškite ir plakite iš pradžių lėtai, paskui apsukas didinkite Akylai stebėkite, kad neperplaktumėte.

Tortą formuokite tiesiai ant torto padėklo. Ant baltyminio pagrindo uždėkite plaktos grietinėlės, ant viršaus išdėliokite uogas, vaisius, užberkite Dr. Oetker apelsinų cukatų ir papuoškite rozmarinų lapeliais.

 

Kokia „Pavlova“ turi būti:

Morengas – baltos arba vos vos kreminės (kaip grietinėlė) spalvos. Nebent jis buvo keptas su priedais, kurie galėjo nudažyti.

Morengo šonai gali būti įtrūkę.

Traškaus morengo viduje turi būti storas sluoksnis baltyminės „kempinėlės“.

Dangiškai skani.

 

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)