Dangiškai skani Pavlova

birželio 8, 2018
Verdu ir kepu

Morengui:

6 kiaušinių baltymų

170 g cukraus

170 g miltelinio cukraus

1 šaukšto baltojo vyno acto

1 šaukšto krakmolo

1 šaukšto meduolių prieskonių

 

Kremui:

350 ml plakamosios grietinėlės

2 šaukštų brendžio

2 cinamono lazdelių

1 apelsino tarkuotos žievelės

šviežių arba šaldytų uogų

konservuotų mandarinų

„Dr. Oetker“ apelsinų cukatų

 

rozmarinų (papuošti)

 

Gaminimas:

Orkaitę įkaitinkite iki 180 °C temperatūros. Į grietinėlę supilkite brendį, įdėkite cinamono lazdeles, apelsino žievelę ir pastatykite į šaldytuvą.

Ant kepimo popieriaus nupieškite 22 cm skersmens apskritimą ir dėkite į skardą (nupieštu apskritimu į apačią, kad ant torto neliktų žymių).

Persijokite miltelinį cukrų ir krakmolą.

Lengvai paplakite baltymus, nuolat plakdami mažomis porcijomis suberkite cukrų. Žiūrėkite, kad kiekviena cukraus porcija ištirptų baltymuose. Išplakta masė turi būti glotni, blizgi ir išlaikanti formą.

Suberkite miltelinį cukrų, prieskonius ir krakmolą, išmaišykite mentele, supilkite baltojo vyno actą, išmaišykite.

Suformuokite gana aukštą apskritimą, paplotį pašaukite į orkaitę, nedelsdami sumažinkite temperatūrą iki 110 °C ir kepkite maždaug 70–80 minučių. Iškepusį paplotį aušinkite ant popieriaus, kol kas jo nenuimkite.

Grietinėlę perkoškite ir plakite iš pradžių lėtai, paskui apsukas didinkite Akylai stebėkite, kad neperplaktumėte.

Tortą formuokite tiesiai ant torto padėklo. Ant baltyminio pagrindo uždėkite plaktos grietinėlės, ant viršaus išdėliokite uogas, vaisius, užberkite Dr. Oetker apelsinų cukatų ir papuoškite rozmarinų lapeliais.

 

Kokia „Pavlova“ turi būti:

Morengas – baltos arba vos vos kreminės (kaip grietinėlė) spalvos. Nebent jis buvo keptas su priedais, kurie galėjo nudažyti.

Morengo šonai gali būti įtrūkę.

Traškaus morengo viduje turi būti storas sluoksnis baltyminės „kempinėlės“.

Dangiškai skani.

 

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: Sportinė apranga
Visiškai sutinku :) Pradėt man sunku nebuvo, sunkiausia būdavo išlaikyti tą pastovumą sportuojant, nes kelis kartus sugebėdavau atsikelti ryte pabėgioti, bet poto tris kartus visiškai nesugebėdavau išlipti iš lovos. Tai labai padeda motyvuotis tos mažos detalės - graži ir patogi sportinė apranga ar skanus smoothie po treniruotės.Vistiek einant bėgioti savotiškai eini į žmones, tai aišku kad reikia atrodyti stilingai :) Tai sportinei aprangai visad buvau linkus netaupyti, tuo labiau kai ištisos drabužių linijos būna skirtos sportui :) O ir parduotuvių kur pasiižvalgyti irgi yra tikrai ne viena, vien kokioj panoramoj kiek jų gerų yra https://www.panorama.lt/parduotuves_kategorijos/sportas-laisvalaikis/ :)
TEMA: Alkoholio ribojimas. Už ar Prieš?
manau kad uz, nes lietuvoje kai tiek alkoholiku tai riekia imtis specialiu priemoniu