Didžioji vestuvių paslaptis – vokelis: tai kiek įdėti?

spalio 11, 2018
Laura Vagonė

Nuotr. VIDA PRESS

Sako, visatoje egzistuoja toks reiškinys, kaip juodoji skylė. Mitais ir kosminėmis istorijomis apipintas paslaptingas taškas visatos pakraštyje bent jau turi ne mažiau dešimties puslapių „Google“, bandančių tai paaiškinti. Tačiau gerokai arčiau mūsų egzistuoja ir baltoji skylė. Tai – paslaptis, slegianti kiekvieną į vestuves išsiruošusį giminaitį: kiek pinigo įdėti į baltąjį vokelį. Tai – tikras galvosopis nuo pat momento, kai tetos Margaritos dukra Joana pranešė, kad tekės už Vladžio.

Jeigu „Google“ bandantiems įminti visatos paslaptis rodo paieškos spėjimą „juodosios skylės vidus“, tai tyrimą apie vestuvinio vokelio vidų teks atlikti patiems. Na, ir kodėl šiais gūdžiais skaitmenos laikais nėra programėlės, kur, įvedęs giminystės ryšį, vestuvių datą ir dar bala žino, ką, gautum tikslią sumą ekrane. Pavyzdžiui, 145 Eur. Nes tetos Margaritos nematei nuo vaikystės, o pusseserės Joanos gyvenimo peripetijas tau perpasakoja mama po išsamių telefoninių pokalbių su aukščiau minėta tetule.

Tačiau mes gyvename visuomenėje, kurioje žmonės vienas kitam „taip“ ištaria niekieno neverčiami, o giminės nuotakos paieškose nedalyvauja taip aktyviai, lyg ieškotų dingusio katino. Tuo pačiu jų neslegia ir įsipareigojimas per vestuves suaukoti centnerį aukso ar pradiniam įnašui už butą. Džiaugiuosi, kad jaunieji, išsiruošę bendrai ateičiai, tai supranta ir į vestuvių šventę žiūri kaip į sau ir savo artimiesiems kuriamą nuostabią emociją. Šventės pradžia visada užsimezga mūsų viduje, kai pasveikinti ateiname atvira širdimi, kai sugebame džiaugtis dviejų žmonių laime ir nekreipti dėmesio į smulkmenas.

Tad, brangieji, paklausykite daug regėjusios vedybų organizatorės ir į baltosios skylės mįslę žvelkite paprasčiau. Dovanokite tiek, kad jaustumėtės gerai patys, nesigraužtumėte dėl nustekento  šeimos biudžeto, nebandytumėte rentgenu peršviesti kitų vokelių ir, svarbiausia, šventę kurkite savo viduje bei dalykite ją kitiems.

Jei visgi norite išgirsti konkrečius skaičius ir be jų į šventę jums tiesiog neišeina nueiti, tada prie šio matematinio tyrimo turėsite padirbėti ir patys. Pasidomėkite, kiek maždaug galėtų kainuoti jūsų šventinė vakarienė ir apgyvendinimo paslaugos, supliusuokite viską ir dėkite tokią sumą ramia širdimi į vokelį.

Gražios jums visiems šventės!

Tačiau jei jau pradėjome šią temą, kai ką reikėtų žinoti ne tik svečiams, bet ir patiems besituokiantiems.

KOMENTARAS

Modestas Kaseliauskas, „Crypto Tax&Legal“ įkūrėjas

Vestuvinėmis dovanomis gali tekti dalytis su valstybe

Vestuvių metu gautos dovanos jau patraukė Valstybinės mokesčių inspekcijos dėmesį, todėl reikėtų prisiminti, kaip tinkamai jas deklaruoti.

Skamba neįprastai, tačiau prievolė teikiant gyventojų pajamų deklaraciją nurodyti, kokios vertės turto gavome dovanų, galioja ir jaunavedžiams. Tiesa, įstatyme numatytos ribos, nuo kurių reikia deklaruoti dovanas. Mokesčius nuo gautų dovanų reikia sumokėti pagal tai, iš ko gauta dovana. Jei dovana gauta iš artimųjų (sutuoktinio, vaikų (įvaikių), tėvų (įtėvių), brolių, seserų, vaikaičių, senelių), nepaisant jos vertės, tokia dovana gyventojų pajamų mokesčiu neapmokestinama. Tačiau jei dovanų vertė per mokestinius metus yra didesnė nei 2,5 tūkst. eurų, pildant gyventojų pajamų deklaraciją tokias pajamas reikia nurodyti. Kitu atveju, jei 2,5 tūkst. eurų viršijančias dovanas įteikia artimųjų ratui nepriskiriami asmenys, visas turtas, viršijantis šią sumą, bus apmokestinamas 15 proc. pajamų mokesčiu.

Visgi gautas dovanas tektų dalyti į tris dalis, nes be VMI į jas teisę turi ir sutuoktinis. Vestuvinės dovanos yra bendra sutuoktinių nuosavybė. Vadinasi, jiems priklausančio turto dalys – lygios. Dėl to, gavus vestuvines dovanas, jei vedybų sutartis neskelbia kitaip, kiekvienas iš sutuoktinių metinėje pajamų deklaracijoje deklaruoja po pusę gautos dovanos sumos (vertės).

Tačiau pernai ne tik vestuvines, o visas dovanas apskritai Lietuvoje deklaravo 19 tūkst. gyventojų, o susituokusiųjų buvo 20,9 tūkst. asmenų. Tad tikėtina, kad daugelis jaunavedžių apie šią prievolę net nenutuokė.

Įsigyti naujausią AŠ IKONA žurnalą galite čia.


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)