Garsūs žmonės iškylauti renkasi čia. O kur tu?

birželio 1, 2018
VMGonline.lt

Nuotr. Valerija Stonytė

Piknikų mados Lietuvoje keičiasi – šiemet iškylų gamtoje mėgėjai vietoj tradicinių miesto skverų ir pievų atrado vandenlenčių parkus, irklenčių bazes bei kitas aktyvių pramogų vietas. Piknikų rengėjai pastebi, kad daugeliui mūsų vien tik užkandžiauti su bičiuliais – per maža: norisi veiklos ir aktyvių pramogų. Miesto erdvių specialistai atkreipia dėmesį, kad iškylų mėgėjai aktyviausi Vilniuje ir jo priemiesčiuose: jie išnaudoja parkus ir poilsiavietes prie vandens. Šios piknikų mados artimos ir žinomiems žmonėms.

Vasarą traukia prie vandens

Radijo laidų vedėja Simona Albavičiūtė-Bandita prisipažįsta mėgstanti piknikauti ir būti gamtoje. Ne kartą piknikavusi Los Andžele, Niujorke, Romoje bei kitose pasaulio sostinėse S. Albavičiūtė-Bandita pastebi, kad piknikai, pietūs ar vakarienė gamtoje daugelyje didžiųjų miestų tapo gyvenimo dalimi.

Pasak jos, iškylavimui tinka įvairiausios vietos: mamos sodas, miesto parkas, pajūris ar net miško aikštelė. Tačiau mėgstamiausios tos zonos, kuriose galima ne tik užkandžiauti, bet ir aktyviai leisti laiką. „Nepaprastai mėgstu vandenį, niekada nepraleidžiu progos paplaukioti. Mano piknikai dažniausiai vyksta vandenlenčių parkuose, poilsiavietėse prie vandens telkinių, kur galima pasivažinėti vandens motociklais. Tai – mano šio sezono atradimas“, – sako S. Albavičiūtė-Bandita.

Aktyvumą diktuoja vaikai

Žinomas televizijos ir radijo laidų vedėjas Timūras Augucevičius sako, kad jo iškylų madas diktuoja vaikai. Pastariesiems judėjimas – būtinas, todėl šeima stengiasi kuo daugiau laiko leisti gamtoje. Penkerių su puse metų dukteriai ir trejų metų sūnui iškylos į gamtą suteikia daug džiaugsmo, ypač jei gražioje vietoje yra ir vaikų žaidimų aikštelė.

„Mūsų šeimos piknikai prasideda nuo kelionių dviračiais, kurių tikslas – atrasti vaikams žaisti tinkamą vietą. Vien tik pavalgyti lauke mums nėra įdomu. Vienos mėgstamos aikštelės neturime, kad neatsibostų – kaskart išbandome naujas vietas. Patinka aikštelė slėnyje prie Žirmūnų, netoli upės, priešais Valakampius, taip pat ir prie Baltojo tilto. Vaikams svarbiausia, kad jie galėtų suktis suktuku, pasisupti sūpynėmis ar leistis nuo čiuožyklos. Karstyklės, laipyklės, virvės – dar papildomas privalumas“, – šypsosi laidų vedėjas.

Nuotr. Valerija Stonytė

Pasak dviejų vaikų tėčio, žaislų į iškylas paprastai jie nesineša, stengiasi panaudoti tai, ką randa gamtoje – pagaliuką, akmenuką.

Pramogos ima viršų

Šiemet jau septintąjį kartą pikniką prie Baltojo tilto organizuojančios kompanijos „Borjomi“ atstovė pastebi, kad per septynerius metus miestiečių piknikavimo įpročiai pasikeitė. „Aktyvumas – šios vasaros mada. Atrodo, kad tradicinį pikniką lietuviai stengiasi vis dažniau papildyti aktyviomis pramogomis. Žmonės neturi daug laisvo laiko, todėl stengiasi jį išnaudoti kiek galima turiningiau: nori išbandyti naujas pramogas ir  veiklas“, – sako „IDS Borjomi Europe“ rinkodaros vadovė Tatjana Rudienė.

Ji pastebi, kad piknikų kultūra Lietuvoje kiekvienais metais šiltuoju sezonu tampa vis populiaresnė. Į pikniko zoną prie Baltojo tilto gegužės 31-jąją ateis daugiau nei du tūkstančiai vilniečių ir miesto svečių. „Renginio dalyvius kviesime išbandyti save bei pasisemti energijos visai vasarai. Pramogų sąraše: pasivažinėjimas amerikietiškais kalneliais, šokinėjimas stogais įsikūnijus į žmogaus voro rolę, drąsos bokštas, kojūkai ir nauji skoniai“, – šių metų pikniko pramogas vardija T. Rudienė.

Populiariausia iškyla – prie vandens

Jos teigimu, piknikų mėgėjų daugėja ir jie patys Lietuvos sostinėje atranda tinkamiausias iškylavimo vietas bei formas. T. Rudienė atkreipia dėmesį, kad Vilniuje gausu žalių plotų, kuriuose galima iškylauti. Svarbu tik pasirūpinti, kad šios vietos būtų tvarkingos ir švarios.

Aktyvų iškylavimą dauguma žmonių greičiausiai sieja su vandens pramogomis ar tiesiog buvimu prie vandens. Tokios vietos, kur piknikavimą galima derinti su aktyvesne veikla, yra miesto paplūdimiai. Pirmame ir antrame Vilniaus paplūdimyje, Žirmūnų paplūdimyje, Valakampiuose, Pavilnių regioniniame parke.   Norinčiųjų gaminti gamtoje Vingio parke laukia sumontuotos kepsninės“, – kalbėjo T. Rudienė.

Daugiau įdomybių visą parą rasite www.vmgonline.lt 

Įsitikink ir tu: Lietuva – tobula vieta gyventi ir ilsėtis!

Vaizdas, vertas milijono – ir nemokamai!

 

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)