Giedrius Masalskis: „Mane „užknisa“ žmonės, kuriems nekyla noras“

gegužės 5, 2018
VMGonline.lt

Nuotr. Valerija Stonytė 

Žinomas radijo, televizijos laidų ir renginių vedėjas, verslininkas Giedrius Masalskis vos nenumirė Polinezijoje, paragavęs kai ko, ko niekam daugiau nesiūlo. Kalbamės apie santykius su maistu ir kada geriau Giedriaus nekviesti į svečius.

Ką paprastai valgote kelionėse?

Stengiuosi ragauti to, ko negaliu čia, Europoje. Ypač atostogaujant Tailande, Japonijoje, Kinijoje norisi tų vietinių patiekalų, kurių užsimanęs čia net nelabai produktų gausi. Tai, pavyzdžiui, Karibuose valgau žuvį, ypač tuną, kuris pas mus nekažin koks, Tailande ragauju gatvės maisto, nes jam čia niekas neprilygs, nors ir labai stengtųsi.

Nebijote apsinuodyti maistu iš gatvės?

Nereikia bijoti bakterijų – pas mus tiek pat tų bakterijų yra. Kadaise vaikystėje visi gėrėm gazuotą vandenį iš „gazirofkės“ aparatų, kur stovėjo stiklinė, kuria naudojosi visi iš eilės. Ir nieko. Visi gėrė ir niekas nemirė.

Nė karto nebuvote egzotiškuose kraštuose apsinuodijęs?

Neseniai viešėjau Polinezijoje. Ir ten nuo maisto vos nemiriau. Draugų kompanija valgė baisiai populiarias tuno ir daržovės salotas, ruošiamas ir parduodamas iš maisto vagonėlių gatvėje. Pasiūlė man. Paragavau… Bandau nuryti ir viskas ima strigti gerklėje. Nesuprantu, kas vyksta! Dūstu, ryti negaliu, vandenį geriu, jis bėga atgal. 15 minučių taip kankinausi ir galvojau, kad arba dursiu kakle skylę, arba mirsiu uždusęs. Tokia panika buvo užėjusi, kad… Iki šiol nesuprantu, kas nutiko. Juk niekam nesu alergiškas. Ten, matyt, koks žuvies actas buvo pagedęs ar panašiai.

Ką keisčiausio esate valgęs?

Aš nevalgau užsienyje nesąmonių, nes neva jas valgyti reikia. Pavyzdžiui – pūdytas ryklys. Kas pasakė, kad būtina valgyti pūdytą maistą? Taip – įdomūs patiekalai, deriniai, produktai yra gerai, bet tik ne šlykščios nesąmonės. Teko Australijoje, „China Town“ viename restoranėlyje užsisakyti tokį patiekalą, kur juodame „bliūde“ plaukioja virti nulupti pajuodę kiaušiniai. Kinai srebia, jiems labai skanu, o mes klausiam padavėjo, kame čia tas stebuklas. Pasirodo, jie užkasa tuos kiaušinius į žemę ir kažkiek mėnesių brandina. Tai aš ir neberagavau. Barakudą valgiau, išgyvenau. Kengūra tai čia nieko naujo ir, beje, nepatiko – mūsų elniena šimtą kartų skanesnė.

Ar turite savo firminių patiekalų ir receptų?

Nelabai, nes aš mėgstu improvizuoti. Receptas man reikalingas tik tam, kad jį peržvelgęs susigaudyčiau, ko maždaug vienam ar kitam patiekalui reikia. Ir tolau improvizuoju pats. Kartais pavyksta, kartais – nepavyksta. Dažniausiai gaminu pagal nuotaiką ir sezoną. Vasarą kepu didkepsnius, jei susirenka daugiau vaikų, visi kartu gaminame „burgerius“.

O ką manote apie žmones, kurie moka du–tris skanius patiekalus ir visada tik juos ir gamina, bijodami eksperimentuoti?

Man tokie žmonės yra va (perbraukia ranka per kaklą – red. past.). Nesuprantu, kaip galima visą gyvenimą daryti tokį pat patiekalą. Negi jiems patiems nekyla noras išbandyti kažko naujo?

Ar jūsų vaikams patinka tai, ką pagaminate? 

Neseniai pakepiau šparagų. Taip, neaišku, kur jie užauginti, bet taip geriau, nei kotletai iš galbūt net kokios nudvėsusios karvės. Ir klausiu vaikų – valgote, nes žinote, kad aš noriu, kad valgytumėte daržoves? O jie atsako – ne, mums tikrai labai skanu. Nudžiugau. Apskritai, pratinu vaikus prie sveikesnio maisto, nes jei daryčiau tik tai, ką jie labai mėgsta, kasdien būtų makaronai ir picos.

Visą interviu su Giedriumi rasite čia:

http://vmgonline.lt/giedrius-masalskis-kodel-jis-retai-eina-i-restoranus-o-uzsukes-i-maisto-prekiu-parduotuve-nori-verkti/


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: Kelionė vienai
Šiaip vienai nesiūlyčiau keliaut po egzotiškus kraštus. Pvz Maroke girdėjau labai priekabiauja, jei pamato vieną moterį ir dar europietę. Bet šiaip daug kur Europoj jokių problemų neturėtų būt. Aš pati esu padarius maršrutą viena Italija-Prancūzija-Ispanija-Portugalija Tai jokių problemų nebuvo :) Aišku vyrai kartais kviečia su jais eit kažkur papietaut, bet akivizdžiai parodžius kad manęs jie nedomina jie visada nusisukdavo ir nueidavo. Šiaip Ispanijoje man labiausiai patiko, ten tiek maistas tiek jūra tiek ir patys žmonės - viskas tobula tiesiog:) Tai ten iį siūlyčiau nuvykti https://www.sofatravel.lt/novaturo-keliones-i-ispanija O jeigu kartais pabosta keliauti vienai, tai yra nemažai appsų kur gali lengvai susirasti bendraminčių :) http://www.adventurecatcher.com/9-best-apps-to-meet-people-while-traveling/ Šiaip vienai nesiūlyčiau keliaut po egzotiškus kraštus. Pvz Maroke girdėjau labai priekabiauja, jei pamato vieną moterį ir dar europietę. Bet šiaip daug kur Europoj jokių problemų neturėtų būt. Aš pati esu padarius maršrutą viena Italija-Prancūzija-Ispanija-Portugalija Tai jokių problemų nebuvo :) Aišku vyrai kartais kviečia su jais eit kažkur papietaut, bet akivizdžiai parodžius kad manęs jie nedomina jie visada nusisukdavo ir nueidavo. Šiaip Ispanijoje man labiausiai patiko, ten tiek maistas tiek jūra tiek ir patys žmonės - viskas tobula tiesiog:) Tai ten iį siūlyčiau nuvykti https://www.sofatravel.lt/novaturo-keliones-i-ispanija O jeigu kartais pabosta keliauti vienai, tai yra nemažai appsų kur gali lengvai susirasti bendraminčių :) http://www.adventurecatcher.com/9-best-apps-to-meet-people-while-traveling/
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Sveiki, Mano svajonių šalys Portugalija ir Ispanija. Vis negaliu išsirinkti, kuri man labiau patinka, tai vis dėlto susiruošiau ir nusipirkau vieną bilietą iš pigusskrydziaiiportugalija.lt šį savaitgalį.