Grožio ambasadorė Justė Pinkevičienė: „Šešiolika metų gyvenau veltui ir tik dabar supratau, kas yra tikrasis mano pašaukimas“

rugpjūčio 28, 2018
Simona Jansonaitė

Nuotr. SHOT BY LUKAS

Skaitome knygas, studijuojame, vaikštome į teatrus ir pasididžiuodami teigiame, kaip svarbu investuoti į savo vidų, tačiau kodėl kartais taip nedrąsiai kalbame apie investicijas į išorę? „Mes privalome mylėti savo kūną, nes antro įsigyti dar niekam nepavyko – šiuo klausimu net diplomai bejėgiai, – šypsodamasi sako kosmetikos gamintojos ,,Cosmoway“ rinkodaros vadovė bei viena iš akcininkių, grožio industrijos specialistė ir „AŠ Ikona“ grožio rubrikos redaktorė Justė PINKEVIČIENĖ. – Vienintelis klausimas: kaip tai daryti. Manau, gyvenime yra dalykų, kurie niekada nepasikeis, ir harmonijos visur bei visada siekimas turbūt – vienas jų.“

Juste, ar kada nors bandei suskaičiuoti, kiek pasaulyje egzistuoja mitų apie kosmetiką?

Vieną dieną prisėdau prie kompiuterio ir pabandžiau paieškoti, kiek ir kokių keistenybių galėčiau paskaityti apie kosmetiką, bet supratau, kad tai – tik laiko švaistymas: tiesiogine šių žodžių prasme nesąmonių ir mitų yra tiek daug, kad tam skirti net atskiri portalai.

Merginoms ir moterims atrodo, kad dirbti grožio industrijoje be galo patrauklu ir smagu. Pastaruoju metu tai tapo netgi madinga. Bet dirbant grožio pasaulyje, kaip ir bet kokioje kitoje srityje, reikia turėti žinių. Kodėl gimsta mitai? Todėl, kad moterys rašo apie grožį, nes joms smagu, įdomu, o ne todėl, kad jos ką nors apie tai žino. Juk nepakanka naudoti kosmetiką, mokėti naršyti internete, kad pultum konsultuoti apie jos sudėtį, sudėtingus cheminius elementus.

Paradoksalu, tačiau Lietuvoje žmonės, iš tikrųjų turintys žinių apie šią rinką, dažniausiai tiesiog tyliai darbuojasi savo biuruose. Kita vertus, niekas per daug mūsų ir neklausinėja: patikėkite, nors grožio industrijoje dirbu jau daugiau nei dešimt metų, manęs kur kas dažniau klausia apie asmeninį mano gyvenimą, o ne kremus ar šampūnus (juokiasi).

Dešimt metų?! Vadinasi, dirbti pradėjai dar būdama paauglė…

Jei tiksliau – šešiolikos. Buvau gera mergaitė ir užaugusi planavau tapti teisininke – pripažink, skamba tikrai gerai (juokiasi). Mokiausi, kaliau per naktis, nors tėvai vis pagailėdavo: „Nesimokyk, pailsėk.“ O aš tik griežtai atrėždavau: „Jei toks jūsų požiūris, man apskritai nėra apie ką su jumis kalbėti.“

Mano tėtis – stiklo dizaineris, galiausiai sukūręs nuosavą verslą. Mama – žemėtvarkininkė, tapusi tikra šios srities profesionale ir taip pat pasinėrusi į nuosavą verslą. Būtent jiems labiausiai esu dėkinga už tai, kad niekada nieko nevertė daryti – jiems užtekdavo pasakyti, kad mokytis tiesiog yra mano pareiga. Šeimoje netgi turėjome posakį „Nedaryk šeimai gėdos“ – tuo viskas ir būdavo pasakyta.

Nuo ko prasidėjo tavo kelias klaidžiais grožio pasaulio labirintais?

Teisingiausia pasakyti, kad labiausiai dėl to „kalta“ mama: jau vienuolikos žinojau, kas yra profesionalus, grožio salone padarytas manikiūras. Nuo mažens stengiausi viską gyvenime suderinti: buvau moksliukė, mokytojų numylėtinė, stengiausi būti gera dukra, bet taip pat turėjau būti vakarėlių siela ir gražiai atrodyti. Mama kaip tikrai kaunietei vieną dieną pasakė: „Mėgsti dažytis, bet jei dar ir pravodkes (kitaip tariant – akių kontūrą) išmoktum pasidaryti… Nueik pas mano vizažistę – kelios privačios pamokos tau tikrai pravers.“ Pasikviečiau draugę ir nuėjau.

Turbūt visą gyvenimą prisiminsiu tą garsą, kai vizažistė paėmė savo didelį lagaminą, lengvu rankos mostu paspaudė mygtuką, o jis tik čik čik čik ir atsidarė. Buvau vaikas, bet tą akimirką nuoširdžiai susigraudinau. Pasakiau vizažistei: „ŠEŠIOLIKA metų gyvenau veltui ir tik dabar supratau, kas yra tikrasis mano pašaukimas“ (juokiasi). Juokai juokais, bet tą akimirką viskas mano gyvenime apsivertė. Teptukai, buteliukai, grožis – visa tai mane taip užbūrė, kad nebeturėjau abejonių: dirbsiu grožio industrijoje!

Namo grįžau be galo patenkinta, nes tėtis nuolat kartojo, kad abi su sese privalome žinoti, ko norime iš gyvenimo. Tiesa, tėtis mano sprendimu tapti vizažiste nebuvo labai patenkintas: kol mama juokėsi, jis pasiūlė man dar truputį pamąstyti ir iš naujo sugalvoti, ką noriu veikti (juokiasi). Bet čia į pagalbą atskubėjo mama: ji pasiūlė stoti į ISM, sakydama, kad ten man suteiks verslo kūrimo pagrindus, kuriuos vėliau, jei vis dar norėsiu, galėsiu panaudoti grožio industrijoje.

Dar mokykloje išmokau daryti manikiūrą, pedikiūrą. Vasaromis po pamokų važiuodavau pas jaunas mamas, užsiėmusias moteris į namus ir už 10 litų lakuodavau nagus. Net nežinau, kaip atsirasdavo klienčių, bet, regis, jau tada neblogai mokėjau save reklamuoti. Ne tik nuaudavau moteriai batus, sukišdavau jos kojas į vonelę, bet ir išklausydavau istorijų, matydavau, kuo moteris gyvena, kokia užsikuitusi savo buityje gali būti ir apie ką svajoja. Dveji metai tokio darbo buvo pats geriausias būdas pažinti vartotoją, o ši patirtis praverčia iki šiol…

Noras dirbti grožio pasaulyje buvo nesvietiškas. Jau antrame kurse žinojau, kad baigusi studijas pardavinėsiu kremus. Ir kai man sako, kad esu širdies rinkodarininkė, nusijuokiu: rinkodara man yra tik priemonė užsiimti tuo, kas man be galo patinka. Kai palikus vieną didelę lietuviškos kosmetikos įmonę man siūlė darbus, susijusius su rinkodara, tačiau nesusijusius su grožio industrija, tų pasiūlymų net nesvarsčiau. Man nereikia karjeros rinkodaroje – noriu karjeros grožio industrijoje.

Grožio industrija – viena tų sričių, kurioje viskas keičiasi kosminiu greičiu. Jau žinai, kaip suvaldyti informacijos srautą?

Visur viskas greitai keičiasi, grožio pasaulis – jokia išimtis. Šioje srityje įdomu tai, kad specialistai turi neribotą kūrybinę laisvę. Man juk niekas netrukdo štai ir dabar sėdint su tavimi, gurkšnojant kavą imti ir sugalvoti, kad būtų neblogai moterims pasiūlyti žalios konsistencijos kremo, nes jis turės tokį ar anokį poveikį. Ši rinka smagi tuo, kad čia turi visišką laisvę kurti pačius neįtikėčiausius dalykus, kurie, svarbiausia, teiktų žmonėms geras emocijas. Grožio industrijoje apskritai daug kas pagrįsta emocijomis. Net menkiausiu kremo potėpiu galima pakelti nuotaiką.

Vadinasi, grožį dažnai nepelnytai išvadiname perdiem paviršutinišku?

Nuolat kartojame „grožio kultas, grožio kultas“. Nesutinku. Tiesiog yra žmonių, kurie kuria „neskanų“ grožį. Ir jei mergaitei nuo mažų dienų rūpi vien grožis, tai galbūt ne pats grožis, o tai, kokioje aplinkoje ji auga, kaltas? Deja, tokių blogų pavyzdžių Lietuvoje daug. Perdėtas savo išvaizdos demonstravimas, bandymas įteigti, kad moteriai svarbiausia – manikiūras ir plaukų spalva, yra blogai. Bet profesionalus grožis kalba visai ne apie tai. O apie tai, kad žmogus tiesiog turi gražiai atrodyti ir gerai jaustis. Sveikai, harmoningai, kuriant pasitikėjimą – štai jums kodiniai žodžiai, susiję su tikruoju grožiu.

Nuotr. SHOT BY LUKAS

Nors pardavinėju kremus, nuolat kartoju, kad joks kremas, veikdamas vienas, nepadarys stebuklo. Jei moteris manęs klausia, ką daryti, kad veido oda būtų skaisti, sakau, kad rūkant ir geriant alkoholį tai – neįmanoma. Posakis „Vienas lauke – ne karys“ čia puikiai tinka. Komandinis darbas puoselėjant grožį – būtinas. Jeigu nori, kad drėkinamasis veido kremas veiktų efektyviau, prieš jį tepdama padaryk mankštą, suaktyvink kraujotaką, išgerk vandens ir tada jau mėgaukis švelniu kremo prisilietimu.

Grožio priemonių savo kailiu esi išbandžiusi daugiau nei bet kuri statistinė moteris?

Bandau nuolat. Kai kam atrodo, kad vien savo „Green Feel’s“ naudoju ir tik apie tai kalbu. Taip nėra. Privalau išbandyti daugybę prekės ženklų – pagamintus ir ne iki galo pagamintus, pasirodžiusius ir dar tik pasirodysiančius rinkoje. Vonioje net padidinau lentynėles, kad viskas tilptų (juokiasi).

Ir telpa?!

Nustebsi, bet kosmetikos turiu labai nedaug. Bent jau tikrai ne tiek, kiek galbūt įsivaizduoji. Vonioje prikabinėjau spintelių, maždaug: „Dabar tai laikykitės – prigrūsiu pilnas!“, bet išėjo taip, kad jos kabo pustuštės arba prikimštos vaiko sauskelnių.

Bandydama produktus laikausi taisyklės vienu metu naudoti visą seriją. Kombinuodama keletą prekės ženklų susidarau tikslią programą, ką ir kaip naudosiu. Tarkime, šiuo metu plaukams naudoju septynias vieno gamintojo priemones: priemonę, apsaugančią nuo karščio, kaukę, du kondicionierius, plaukus stiprinančią keratininę priemonę, šampūną ir aliejų. Veidui – tris pagrindines priemones, kurias tepu ryte ir vakare. Papildomai turiu dvi veido ir vieną paakių kaukę. Kūnui naudoju dvi–tris priemones: jei kelias dienas tepuosi kremu, trečią pasilepinu specialiu aliejumi. O jei produktas netinka, stengiuosi jį kam nors atiduoti. Kosmetikai, kaip ir žmonėms, puikiai galioja pasakymas: „Visiems geras nebūsi“ (juokiasi).

Nuotr. SHOT BY LUKAS

Dažnai moterys sako, kad neturi laiko aplink save šokinėti arba tiesiog pamiršta. Man taip niekada nebūna. Jei neturiu laiko namie pasitepti nagų odelių aliejuku, tai padarau prieš prasidedant susirinkimui darbe. Dar ir kolegei pasiūlau. Ir tikrai esu iš namų išėjusi antakius pasitepusi ricinos aliejumi, kad šie greičiau augtų, nes prieš miegą tiesiog pamiršau.

Tavo vyras Darius namuose irgi priverstas laikytis su kosmetika susijusių taisyklių?

O kaipgi (juokiasi)?! Išmokiau jį, pagal kokius kriterijus testuojame naujus produktus. Bando drąsiai ir net savo įspūdžiais pasidalija. Mūsų namuose tai nėra neįprasta. Jis net pradėjo nebijoti veido procedūrų ir pagaliau sutinka, jog kūno ir rankų kremas turi būti naudojamas reguliariai, o ne tik tada, kai jauti diskomfortą.

Esi galvą pametusi dėl kokio nors vieno produkto?

Žinoma, esu. Mano mėgstamiausi – mūsų su komanda kuriami produktai, ypač – „Green Feel’s“ aliejinės konsistencijos kūno prausiklis. Labai norėjau, jog pagamintume šį produktą, ir buvo labai smagu, kad jis 2017 metais tapo Lietuvos metų gaminiu. Tuo tarpu profesionalios kosmetikos kategorijoje jau ilgus metus savo pirmąją vietą skiriu prancūziškai kosmetikai „Biologique Recherche“.

O kodėl nusprendei pati kurti kremus?

Aš patikslinsiu: niekada nekūriau ir nekursiu kosmetikos priemonių formulių, nes tai turi daryti profesionalai. Esu gera rinkodarininkė, todėl prie naujos kosmetikos atsiradimo prisidedu tuo, kad analizuoju vartotojų poreikius, tiriu rinką, galvoju naujų produktų idėjas, kuriomis vėliau pasidaliju su mūsų chemijos mokslų specialistais. Kol jie kuria formules, rinkodaros skyrius pluša prie produktų aprašymų, pakuočių sukūrimo, renka testuotojų komandas ir patys su nekantrumu laukia pirmųjų mėginių. Vertiname viską – nuo ilgalaikių pojūčių iki kvapo, spalvos.

Deja, kurdami kosmetikos produktus galime tik įsivaizduoti, kaip žmonės juos renkasi, jais mėgaujasi grįžę į namus. Galiu paskaityti jų atsiliepimus, bet nematau tikrųjų emocijų veiduose. Tikiu, kad jeigu visi būsime sveiki, vieną dieną praversiu ir nuosavo salono duris. Labai norėčiau vieną dieną atsisėsti nuosavame salone ant sofutės ir tiesiog stebėti besigražinančias moteris bei vyrus. Galbūt sėdėsime kartu su dukra, o aš jai pasakosiu, kaip svarbu moteriai atrasti širdžiai mielą veiklą, kaip svarbu ne tik svajoti, bet ir labai stengtis dėl svajonių.

Esi iš tų moterų, kuri pati atsidarys grožio oazę, o ne lauks, kol vyras nupirks?

Negaliu laukti, nes mano vyras – teisininkas ir visiškai neišmano šios rinkos (juokiasi). Nesu ta moteris, apie kurias kalbėjome: atidaryti grožio saloną norėčiau ne todėl, kad man atrodo, jog dirbti grožio industrijoje faina. Žiūriu į tai labai rimtai. Ne pažaisti čia atėjau. Esu ištekėjusi moteris, mama, nebegaliu eikvoti laiko tam, kas man tiesiog smagu. Šalia to, kad smagu, turiu ir užsidirbti.

Meluočiau, jei sakyčiau, kad vyras visiškai neprisideda prie mano svajonių įgyvendinimo – kartais prisideda ne tik patarimais, bet ir finansais. Man smagu, kad vyras mane visapusiškai palaiko ir nuolat drąsina siekti savo tikslų. Jo nuomonė visais klausimais man pati svarbiausia. Sykį Darius pajuokavo: „Niekada negalėjau patikėti, kad vieną dieną prausiuosi savo dušo žele ir gyvensiu su dviem Skorpionėmis. Netikėjau, bet man tai patinka.“

Darius – advokatas. Jis gyvenime net bylų, susijusių su grožio pasauliu, neturėjo, o dabar prašau – apie grožio pasaulio subtilybes girdi kone kasdien. Kadangi jis taip pat yra įmonės akcininkas, tai ne tik žmoną iš grožio industrijos turi, bet ir pats su ja susijęs, nors jam be galo sunku patikėti, kad kremo tepimasis žmogui gali suteikti tiek daug gerų emocijų…

3 LIETUVIŠKI GROŽIO MITAI

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)