Grožio chirurgas, turintis skonį: „Stengiuosi nuolat tobulėti“

gegužės 8, 2018
Rima Aukštuolytė

 

Nuotr. SHOT BY LUKAS

Saulius Vikšraitis (57), plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas, SV plastinės chirurgijos centro Kaune įkūrėjas

Saulius Vikšraitis – plastinės ir rekonstrukcinės mikrochirurgijos pradininkas Kaune, įdiegęs naujas operacijų metodikas. Per 20 darbo metų Kauno medicinos universiteto klinikose ir Sauliaus Vikšraičio plastinės chirurgijos centre jis atliko per 8 tūkstančius plastinių bei atkuriamųjų operacijų. Tačiau jo grožio suvokimas yra kitoks: gydytojui svarbu, kad žmonės po operacijų išsaugotų savo individualumą, o fizinis grožis tik papildytų dvasinę savijautą.

Kaip, jūsų nuomone, Lietuvos specialistai atrodo pasaulio mastu? Turime, kuo didžiuotis?

Lietuvos chirurgai turi skonį. Esame ištroškę žinių, dalyvaujame visuose pasauliniuose kongresuose. Mūsų profesionalumas užsienyje yra vertinamas ir tikrai ne dėl to, kad operacijos yra pigesnės: darbas atliekamas kokybiškai ir skoningai. Užsieniečiai atvyksta į Lietuvą. Turiu klientų, atskrendančių net iš Amerikos, o pastaruoju metu – ir iš Afrikos. O Kauną garsina ne tik „Žalgiris“, bet ir plastinė chirurgija (juokiasi).

Daugiau nei 20 metų dirbate šioje srityje, esate atlikęs tūkstančius operacijų. Kas jus motyvuoja?

Man nėra svarbu lyderiauti – daug svarbiau profesionaliai atlikti savo darbą.

Bet laikote save lyderiu?

(juokiasi) Apie tai negalvoju. Nuolat darydamas operacijas kaupiu patirtį ir stengiuosi tobulėti.

Vis dėlto sakėte, kad mūsų gydytojai išsiskiria savo kompetencija. Kuriose srityse esame stipriausi?

Lietuva buvo šiek tiek nuskriausta. Jos gydytojų išsilavinimas ilgai net nebuvo laikomas lygiu Vakarų chirurgams. Sakyčiau, dėl to esame truputį kompleksuoti, vyresnė karta dar jaučia ir kalbos barjerą. Negalime išskirti vienos srities, kurią išmanome geriausiai, kaip, pavyzdžiui, turkai išsiskiria nosies plastinėmis operacijomis. Nors Lietuvoje stipriausia sritis tikriausiai yra krūtų didinimo operacijos. Lietuvaitės yra smulkios, lieknos, krūtys būna neišsivysčiusios, todėl ir atliekame labai daug krūtų formos korekcijų.

Prieš ketverius metus pasaulio kongrese Rio de Žaneire važiavome taksi. Į jį įsėdo gydytoja iš Venesuelos ir jos vyras gydytojas iš Brazilijos. Moteris paklausė, kiek operacijų per metus aš atlieku. Pradėjau vardyti: 50 veido operacijų, 150 krūtų operacijų ir t. t. Tada jie nutilo, nes pasirodė, kad mes, lietuviai, operuojame daugiau nei daugelis brazilų. Taigi, tikrai esame lygiaverčiai viso pasaulio chirurgams.

Mano nuomone, vienintelis neigiamas dalykas – Lietuvos plastinės chirurgijos specialistai, turėdami nemažą patirtį ir krūvį, vengia skaityti pranešimus ir dalytis savo patirtimi su kitais užsienio chirurgais.

Kaip keičiasi jūsų klientai, su kokiais lūkesčiais jie ateina?

Plastinė chirurgija nėra ekskliuzyvinė sritis. Žmogus ateina, nes jaučiasi tam subrendęs, neužbėga tiesiog eidamas pro šalį. Ateina savimi pasitikinčios moterys, žinančios, ko nori. Anksčiau būdavo atvejų, kai savo moteris atvesdavo vyrai. Dabar tikrai taip nėra, moterys apsisprendžia pačios atsikratyti savo kompleksų.

Po mūsų atliktų operacijų sutikęs moteris pastebiu, kokios jos būna išgražėjusios, dar labiau savimi pasitikinčios.

Ką pasakytumėte tiems, kurie mano, kad išvaizdai teikiama per daug reikšmės?

Garsi A. Šopenhauerio sentencija atsako į šį klausimą: „Grožis yra nebyli rekomendacija.“ Aišku, grožį reikia suprasti bendrai – ir fizinį, ir dvasinį. Jei žmogus kenčia dėl savo trūkumų, tai kenkia jam ir dvasiškai.

Užtenka pašalinti vieną nedidelį trūkumą – ir žmogus tarsi išsitiesia, pralinksmėja, atsipalaiduoja. Moterys tiesiogine to žodžio prasme pražysta. Plastinė chirurgija yra žmogaus sveikatos dalis. Sveikas žmogus yra tada, kai jame yra fizinės ir psichinės sveikatos pusiausvyra.

Nebaisu, kad dėl operacijų žmonės gali supanašėti?

Žmonės nebeateina su paveiksliukais, norėdami atrodyti kaip Johny Deppas ar Angelina Jolie. Be to, lietuviai chirurgai turi skonį ir klonų negamina. Geras chirurgas išklausys paciento lūkesčius ir pritaikys, kas jam tinka.

Savo darbą suvokiate kaip meną, tačiau šalia – dar tapote paveikslus, esate surengęs ne vieną parodą. Kam jums reikia tapybos?

Plastinė chirurgija turi aiškius kanonus – yra planas, kurį reikia įvykdyti, nukrypimų čia būti negali, fantazijai vietos nėra. Tapyba man suteikia daugiau laisvės – drąsiai renkuosi spalvas. Esu neprofesionalas, tapydamas galiu nesilaikyti taisyklių, improvizuoti. Polinkį tapyti turėjau nuo vaikystės. Kartą rudenį nuvykęs į savo sodybą pamačiau daug spalvotų klevų. Gal tai ir įkvėpė, nes grįžęs paprašiau vieno draugo dailininko paskolinti teptukų. Tik paskui prasidėjo sunkioji dalis, nes tapant kartelė kilo, man tapo svarbu, kad darbas būtų išbaigtas. Ne kartą teko pertapyti paveikslus.

Esate perfekcionistas?

Taip, esu (šypsosi). Kartą per rytinį susitikimą pasakiau darbuotojams: „Padarę darbą pagalvokite, ar viską padarėte maksimaliai gerai. Jei ne, grįžkite ir taip padarykite.“ Todėl atlikdami operacijas neskubame, mums svarbu, kad viskas atrodytų kuo natūraliau.

Ko norėtumėte palinkėti Lietuvai?

Pacituosiu F. Ruzveltą: „Ateitis priklauso tiems, kurie tiki savo svajonių grožiu.“ Todėl ir matau Lietuvos ateitį gražią. Noriu, kad mes būtume atsipalaidavę, išguitume kompleksus, jaustumėmės visaverčiai, neverkšlentume, kad Lietuvoje sunku gyventi. Turėtume džiaugtis gyvendami šioje šalyje.

Pavasarinį AŠ IKONA žurnalo numerį dar gali suskubti įsigyti prekybos vietose arba čia: https://www.perkuknyga.lt/lt/naujausios-knygos/vmg-as-ikona.-pavasaris-2018.html


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)