Ieva Zasimauskaitė prabilo apie depresiją, sunkumus ir pasikeitusį gyvenimo būdą

rugpjūčio 7, 2018
Evelina Sorkytė, Simona Jansonaitė

Nuotr. Nerijus & Gintarė

Didžiausia laimė gyvenime – rasti savąjį kelią ir juo eiti. Teatro scena, muzika, verslas, instagramas – koks skirtumas, kur tas kelias vingiuoja, svarbu – jaustis jame patogiai, gyventi juo visa savo esybe ir nesigręžioti, kad kito kelias galbūt tiesesnis, įspūdingesnis. Gyventi su pašaukimu ir pašaukime – kartu su meile tai kuria tikrą, nesuvaidintą laimę…

Ieva ZASIMAUSKAITĖ (24 m.), dainininkė, Lietuvos atstovė šių metų „Eurovizijoje“.

„Vos įsijungiu telefoną – pradedu verkti“, – grįžusi iš Lisabonoje praūžusio „Eurovizijos“ dainų konkurso žurnalistams sakė Ieva Zasimauskaitė. Šiandien emocijos jau gerokai atslūgusios, tačiau tiesiog Ievute vadinama atlikėja neslepia: keletas euforijos kupinų mėnesių yra geriausia jos kelio pradžia.

Ieva, dvylika tapo laimingu tavo skaičiumi? O gal būtų smagiau, jei tas skaičius būtų, tarkime, vienas ar penki?

Niekada neturėjau laimingo skaičiaus, bet jei čia kalbama apie „Eurovizijoje“ užimtą vietą, tai ja labai džiaugiuosi. „Eurovizijoje“ egzistuoja tik pirmoji vieta, visa kita – nesvarbu. Manau, laimėjau daug daugiau, nei galėjau tikėtis.

Jaučiuosi nugalėtoja. Grįžus visą savaitę Kaune (po to išvažiavau į Turkiją) žmonės man šypsojosi, kvietė fotografuotis, kalbino, turguje dovanojo arbatų, daržovių. Nežinau, kas geriau: pirma vieta ar kai žmonės ir taip tave laiko nugalėtoja.

Tavo eurovizinės dainos peržiūros „YouTube“ skaičiuojamos milijonais. Tai verčia šyptelėti?

Ne tik šyptelėti, o plačiai šypsotis. Tai mane įkvepia kurti, manau, tai puiki mano kelio pradžia.

Ir vis dėlto, tiesa, kad mes, lietuviai, kartais esame piktoki? Juk ne visi komentarai laimėjus nacionalinę atranką, o vėliau – ir pasirodžius Lisabonos scenoje turėjo glostyti širdį…

Tiesą sakant, po Lisabonos nemačiau tiek daug ir gerų komentarų. Kokie 99 procentai buvo žiauriai geri. Mane tai nustebino ir privertė didžiuotis savo šalimi.

Laimėjusi nacionalinę atranką mintyse ruošiausi, kad bus visko. O ir aplinkiniai jautė pareigą mane perspėti: „Tik neskaityk komentarų!“, tačiau visiškai atsiriboti man taip ir nepasisekė. Prieš kokius ketverius metus vargiai būčiau tokį spaudimą ištvėrusi. Žmonėms viskas blogai: kad esu vegetarė, kad tikiu į Dievą, nuolat kartoja, kad nemoku dainuoti, o ir daina – prasta. Tik galvoju: jei valgyčiau mėsą ir netikėčiau, juk vis tiek blogai būtų. Juokauju, kad čia lyg šeimoje: jei norėsi prie ko nors prisikabinti – vis tiek rasi, prie ko.

Kodėl pasirinkai apie dvasinius išgyvenimus, sunkumus, depresiją, pasikeitusį gyvenimo būdą kalbėti garsiai?

Darau tai ne dėl savęs. Man norisi žmonėms pasakyti, kad ir man yra buvę sunkių dienų. Žmonės nori apie tai girdėti ir kalbėti, bet dažnai nedrįsta. Mums sunku prisipažinti, kad liūdime, kad turime problemų. Mes ir patys dažnai norime pasirodyti sėkmingi, linksmi, gyvenimu besidžiaugiantys, rūpesčių neturintys, nors, toli gražu, ne visada taip yra.

O kas tave pačią privertė ieškoti naujų kelių?

Klausimai… Kodėl bėgu? Kodėl man tai, ką darau, neatrodo tikra? Kur slypi tikrieji dalykai? Aš nuo mažens giliai kapsčiau. Jei mama kažkur neišleisdavo ar kažko nenupirkdavo, nenusiramindavau, kol atlikdavau analizę, kodėl (juokiasi).

Žinojau, kad kol neatsakysiu į man rūpimus klausimus, nenusiraminsiu. Pradėjau vaikščioti į vakarėlius, tuštumą užpildavau kažkokia veikla, alkoholiu, cigaretėmis. Į šou pasaulį atėjau šešiolikos, labai džiaugiuosi, kad tai nutiko taip anksti – kai kurie atsakymai atėjo kur kas anksčiau nei kitiems.

Ištekėjai taip pat labai anksti – dvidešimt vienerių. Kartais atrodo, kad skubi gyventi…

Nežinau, ar skubu, bet nesuprantu, kai žmonės sako, kad dar norėtų pasimėgauti gyvenimu, todėl ir nesituokia. Ar mėgautis gyvenimu reiškia jį švaistyti? Man mėgautis gyvenimu reiškia pažinti save, bandyti suprasti, kodėl esu šiame pasaulyje, nuolat sužinoti ką nors naujo.

Koks didžiausias tavo gyvenimo laimėjimas?

Vienareikšmiškai – mano vyras Marius. Ir santykiai, kurie šiuo metu kuriasi mano gyvenime. Nežinau, ar praėjusiame gyvenime dariau kažką gero, bet šalia manęs yra nuostabūs žmonės, kurių pati sau pavydžiu. Vyras, tėvai, brolis, draugai – tai mano angelai.

Prizai ir pirmosios vietos gerai tik todėl, kad su tuo taip pat galima padaryti ką nors gero. Man patinka kalbėti apie vertybes, laimę, meilę ir aš žinau, kad mano žinomumas padės šią žinutę skleisti. Nedainuoju dėl šlovės ir pinigų – man tai nereikalinga. Didelė pergalė yra tai, kad su savo muzika, dainomis galiu kažkam padėti.

Kaip save įsivaizduoji po dešimties metų?

Tikrai – su Mariumi… Visko pas mus pasitaiko – ir pykčių, ir nesutarimų. Kartais baramės dėl tokių niekų, kad net juokinga, bet esame žmonės, su savo emocijomis, nuotaikomis, požiūriais. Tačiau kai pradedi analizuoti, kodėl vienaip ar kitaip įvyko, ir stengiesi, kad daugiau taip nepasikarotų, santykiai tik stiprėja. Pykčiai ir įžeidinėjimai žmones atitolina. Vis dar su Mariumi mokomės išsikalbėti, išgirsti vienas kitą, gerbti ir visada prisiminti, kad santykiuose dalyvauja ne vienas, o du žmonės. Šitos pamokos ir yra tikroji magija bei tikrasis džiaugsmas.

Apskritai savo gyvenimo neįsivaizduoju be gaminimo, meditacijos, muzikos ir Mariaus. Tai – kaip stalas su keturiomis kojomis, be vieno iš jų jaučiuosi nepilna…

MONIKA PUNDZIŪTĖ-MONIQUE: „JEI GALĖČIAU ATSUKTI LAIKĄ, VIS TIEK RINKČIAUSI ŽVAIGŽDĖS GYVENIMĄ“

 

BEATA TIŠKEVIČ – ATVIRAI APIE SMURTĄ, ĮTAMPĄ NAMUOSE, TĖČIO ALKOHOLIZMĄ IR KEBLIUS SANTYKIUS SU MAMA

 

KAIP IŠ BJAURIOJO ANČIUKO TAPTI INSTAGRAMO ŽVAIGŽDE?

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)