Išpuoselėtas Dalios Grybauskaitės įvaizdis: pagrindinės grožio taisyklės pagal prezidentę

spalio 12, 2018
IKONA.TV

Nuotr. VIDA PRESS

Komentuoja makiažo specialistė Alina Silivanova ir plaukų stilistas Kęstas Rimdžius.

Prezidentės pareigos ir nuolatiniai oficialūs vizitai reikalauja politikės pastangų ir išsijuosusios profesionalų komandos darbo. Dalia Grybauskaitė jau antrą kadenciją Lietuvos ir užsienio visuomenei rodo neįnoringą, tačiau išpuoselėtą įvaizdį. Profesionalai sako, jog prezidento pareigas užimančių moterų įvaizdžiui nėra sukurto protokolo: jį moterys pasirenka pačios, norėdamos be žodžių, vien savo išvaizda pasiųsti aiškią žinutę. D. Grybauskaitė yra tikrų tikriausias ambicingos ir karjeros siekiančios moters paveikslas. Savo susikurtu įvaizdžiu ji parodo, kokius išvaizdos triukus turėtų naudoti kiekviena aukštas pareigas užimanti moteris.

Makiažas

Makiažo meistrė Alina Silivanova sako, jog Dalios Grybauskaitės, įtakingos politikės, makiažas – ne tik tvarkingai ir saikingai atliktas vadinamasis verslo vizažas. Jis simbolizuoja kur kas daugiau: pasitikėjimą savimi, orumą, profesionalumą. Svarbu atminti, jog prezidentė yra pagrindinis asmuo, kuris pristato mūsų valstybę pasauliui.

Anot profesionalios vizažistės, pagrindinė prezidentės makiažo taisyklė – natūralumas. Jo esmė – minimaliai paryškinti veido bruožai. Nepaisant to, įtakingos politikės makiažas privalo būti patvarus – jis turi atlaikyti svarbius vizitus, ypatingas istorines progas, renginius, gerai atrodyti nuotraukose.

„Dalia Grybauskaitė koncerto, renginio, priėmimo metu leidžia sau paryškinti lūpas, pasirinkdama sodresnį rausvai rudą atspalvį. Kartais jame pastebimas švelniai oranžinis atspalvis. Prezidentės lūpdažis visuomet būna parinktas itin tinkamai – gražiai susiderina su akių makiažu. Jis dažniausiai taip pat būna subtilus: paryškinamos lengvu pravedimu, kuris būna šiek tiek išsklaidytas“, – sako A. Silivanova.

Alina teigia, kad prezidentė atstovauja mūsų valstybei politinėje arenoje, todėl makiažas jos išvaizdai suteikia tik dalį pridėtinės vertės – jis nėra tiek svarbus. Prezidentė negali atrodyti pavargusi, kad ir kokia sunki buvo diena. Gaivi, puikiai išmananti savo darbą, tvirta, savimi pasitikinti moteris – tokią žinutę turi siųsti jos išvaizda.

„Svarbiausias žingsnis prezidentės makiaže – akys. Žvilgsnis turi įtikinti, prikaustyti dėmesį, rodyti stiprybę. Politinė arena nėra pramogų pasaulis, o prezidentės kalba nėra paprastas prisistatymas visuomenei. Pavyzdžiui,  įmonės vadovė gali leisti sau pasidažyti lūpas skaisčiai raudona spalva. Tai verslo pasaulyje reiškia pasitikėjimą savimi. Įsivaizduokime prezidentę raudonomis lūpomis – nerimta ir agresyvu“, – komentuoja makiažo meistrė.

Anot A. Silivanovos, tvarkingi nagai, prižiūrėtos rankos prezidentės išvaizdoje – taip pat itin svarbu. Manikiūras yra tiesiog būtinas – nagų lako spalva negali būti ryški, rėkianti. Skaidrus atspalvis arba kūno – idealiausios spalvos.

Šukuosena

Kaip sako plaukų stilistas Kęstas Rimdžius, svarbu paminėti tai, jog prezidentė nesišukuoja pati. Jo manymu, kasryt, 5–6 valandą, meistras jai daro šukuoseną – dėl to prezidentė visuomet atrodo vienodai ir profesionaliai. Anot jo, kurdamas bendrą D. Grybauskaitės įvaizdį, greičiausiai jai parinktų natūralesnę plaukų spalvą.

„Manau, kad tokia plaukų spalva yra viena iš esminių jos įvaizdžio detalių. Dažniausiai prezidentės makiažas būna švelnus, ji vilki mėlynų tonų kostiumėlius, tad stilistiškai visą šį vaizdą padeda išryškinti jos plaukų spalva“, – įsitikinęs K. Rimdžius.

Stilistas pasakoja, jog stilius pradedamas formuoti nuo aprangos. D. Grybauskaitės apranga specialistų yra parinkta uniformos principu – visi jos deriniai yra gana panašūs, oficialūs, minimalistiniai, be papildomų detalių, netgi moteriškų atributų – papuošalų ar ypatingo medžiagiškumo. Todėl, anot K. Rimdžiaus, prezidentės įvaizdis yra vykdomas teisingai – nė viena detalė neišsišoka.

„Toks įvaizdis yra parinktas ne veltui, bėgant metams, kertinių lūžių jį keičiant nevyksta. Žvelgiant į pasaulinę praktiką, daugelis šias pareigas užimančių moterų arba pirmųjų šalies damų demonstruoja skirtingą įvaizdį. Todėl manau, jog mūsų prezidentės tikslas aiškus – siekiama, kad žmonės girdėtų, ką ji kalba, o ne kalbėtų, ką ji rengiasi“, – pasakoja K. Rimdžius.

Įsigyti naujausią AŠ IKONA žurnalą galite čia.


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)