Jogos mokytoja Salomėja: „Kūnas – lyg automobilis, kad važiuotų, reikalingi tinkami tepalai, kuras, aušinimo sistema ir atsakingas vairuotojas“

rugpjūčio 27, 2018
IKONA.TV

Kas vis dėlto yra ta joga? Apie ją girdime nuolatos, bet su kuo galiausiai ji „valgoma“, reta kuri žinome, tiesa? „Pats žodis „joga“ reiškia „jungtis“. Tai – jungtis tarp kūno, proto ir sielos. Joga balansuoja, derina, grynina ir stiprina praktikuojančio žmogaus kūną, protą bei sielą. Joga moko, kaip pagerinti sveikatą, valdyti protą ir pasiekti ramybę bei harmoniją susitaikius su pačiu savimi, pasauliu, gamta…“ – pasakoja saviugdos portalo Yogaonline.lt įkūrėja Salomėja, arba kitaip – Savitri (toks moters dvasinis vardas – red. past.).

Jeigu norime, kad kūnas tarnautų kiek galima ilgiau, turime ne tik atsižvelgti į jo poreikius, bet ir juos tenkinti. „Kūną galima palyginti su automobiliu: juk kad šis važiuotų, reikia penkių dalykų – tepalo varikliui sutepti, akumuliatoriaus, aušinimo sistemos, kuro ir atsakingo vairuotojo prie vairo. Kaip tai susiję su joga, paklausite? Tinkami pratimai (asanos) yra tepalas, tinkamas kvėpavimas (pranayama) – akumuliatorius, tinkamas atsipalaidavimas (savasana) – aušinimo sistema, tinkama mityba – kuras, na, ir galiausiai pozityvus mąstymas bei meditacija – tai atsakingas vairuotojas“, – itin vaizdžiai apie kūno poreikius ir jų esmę jogoje aiškina Salomėja-Savitri.

Asanų paskirtis yra ne tik lavinti kūną, bet ir išplėsti protinius bei dvasinius gebėjimus. Esminis jogos asanų ir visiems mums įprastų fizinių pratimų skirtumas yra tas, kad, atliekant fizinius pratimus, daugiausiai akcentuojami smarkūs raumenų judesiai, tuo tarpu jogoje vengiama smarkių judesių. „Išlavinti raumenys nebūtinai reiškia, kad visas kūnas sveikas. Sveikata – tai tokia būsena, kurioje visi organai, sumaniai valdomi proto, puikiai funkcionuoja“, – priduria moteris.

NUO ŠIOL GALI PRAKTIKUOTI JOGĄ NEIŠEIDAMAS IŠ NAMŲ AR NET… DARBE!

Jogos fiziniai pratimai vadinami asanomis – tai reiškia stabilią pozą. Asanos veikia visą organizmą: liaukas, organus, raumenis, jų poveikis pasiekia gilesnes ir subtilesnes kūno dalis. „Jogos asanas reikia kurį laiką išlaikyti, tačiau tokia praktika jau skirta pažengusiems. Pirmiausiai tiesiog svarbu padidinti kūno lankstumą. Kūnas yra tiek jaunas, kiek lankstus. Reguliariai atliekant pratimus, kūnas tampa vis lankstesnis ir lankstesnis – tai tik praktikos dalis. Jeigu žmogus nėra lankstus, jam joga dar labiau reikalingesnė – nelankstus žmogus iškart pajaus jogos asanų poveikį, kai tuo tarpu labai lankstūs žmonės neiškart tai pajaučia“, – pokalbį baigia Salomėja.

GYVENIMO KELIONĖ Į INDIJĄ: MILIJONAS DIEVYBIŲ IR KAIP IŠTVERTI BE INTERNETO

Jūsų dėmesiui – Salomėjos atliekamos jogos asanos:

Anjaneyasana

Ardha Matsyendrasana

Bhujangasana

Chakrasana

Halasana

Harmonija

Kakasana (varniukas)

Medis tarp medžių

Nataradžasana

Pumpuras

 

Sirshasana

Sirshasana variacija

 

Stiprus kūnas

 

Trikonasana

 

Trikonasana sėdint

 

Vyrasana

 

Žaidimas

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)