Jurgita Jurkutė-Širvaitė: „Kurti jaukius namus man kvepia moterų diskriminacija“

spalio 7, 2018
Simona JANSONAITĖ

Televizijos laidų vedėja ir aktorė Jurgita Jurkutė-Širvaitė neabejoja: mūsų namai atspindi mūsų pačių vidinį pasaulį. Ir atvirkščiai: kokie esame viduje, tokie greičiausiai bus ir mūsų namai, o kuo labiau namų erdvė atliepia vidinį pasaulį, tuo geriau savuose namuose jaučiamės. „Uždaras ratas, – šypteli Jurgita, mielai sutikusi su „AŠ Ikona“ skaitytojomis pasikalbėti namų tema. – Esu iš tų žmonių, kurie siekia vidinės harmonijos, ramybės ir balanso. Kartą vieni draugiai po vakarienės mūsų namuose parašė: „Mes visą kelią su vyru namo kalbėjome, koks keistas gerumo ir ramybės jausmas viduje. Ačiū.“ Man tai – didelis komplimentas ir žinutė, kad savo namus užpildau sklidinai. O jie tuo pačiu atsilygina ne tik mano šeimai, bet ir mūsų svečiams.“

Nuotr. SHOT BY LUKAS

Prieš pusantrų metų gimus Jurgitos ir jos vyro Ryčio dukrelei Kornelijai, jų namai įgavo dar kitokių spalvų – ryškesnių, šviesesnių, nors kartais – ir labai chaotiškų. „Gimus Kornelijai mūsų namai kitokie – jie tapo gyvi“, – sako Jurgita.

Kaip manai, puoselėti, kurti jaukius namus – moters pašaukimas, pareiga, darbas?

Man kažkodėl tai truputį kvepia moterų diskriminacija (juokiasi). Manau, vyrai taip pat puikiai gali tai kurti, ir prisideda prie to, į kokius namus jis nori grįžti. Prigimtis, tiksliau, vyriškas ir moteriškas pradas, iš esmės skiriasi, bet tiek vyras, tiek moteris savyje turi abu juos. Moteris gali būti labai moteriška, bet joje tikrai yra ir vyriško prado, kuris kartais paima viršų.

Nuotr. SHOT BY LUKAS

Manau, su Ryčiu puikiai vienas kitą papildome. Mano vyras – labai vyriškas, manasis moteriškasis pradas irgi stiprus, nors viduje tūnantis vyrukas niekur nedingo. Man patinka, kai namuose jauku, juose vyrauja harmonija, bet mano vyras lygiai taip pat į tai nemoja ranka. Manau, daugeliui moterų svarbu iš savo vyro išgirsti, kad jam gera grįžti namo.

Sakai, kvepia diskriminacija, bet kodėl vieni nepalankiai žiūri į moteris karjeristes, kiti – į tas, kurios nusprendžia atsiduoti namams, motinystei…

O kas žiūri keistai ir nepalankiai? Kas tas žiūrėtojas? O gal tai tik jo problema, kad jis šitaip žiūri ir jam tokie dalykai kliūva? Visuomenė dažnai šneka tik tam, kad pašnekėtų. Vietoj to geriau jau paskaitytų gerą literatūrą – galbūt praeitų noras šnekėti arba atsirastų įkvėpimo pažvelgti į savo pačių gyvenimą, pasirinkimus, supančią aplinką (šypteli).

O pačiai teko kada nors rinktis tarp karjeros ir šeimos, namų?

Gyvenimas man pats sudėliojo kertinius momentus: kai ateidavo laikas ką nors rinktis, pats likimas atnešdavo tokius įvykius, kad, nori nenori, tekdavo sustoti ir priimti tam tikrus sprendimus. Tėčio apsisprendimas išeiti iš gyvenimo, po to sekusios šiokios tokios mano pačios sveikatos bėdos, Vytauto Šapranausko išėjimas – buvo etapų, kai tarsi pats gyvenimas priimdavo už mane sprendimus.

Bet buvo ir tokių laikotarpių, kai, regis, niekam neturėjau laiko. Ypač daug energijos kainavo studijos Muzikos ir teatro akademijoje. Tuo pat metu dirbau televizijoje, negana to – nusprendžiau užbaigti studijas Vilniaus universitete, kurias buvau sustabdžiusi. Vienu metu tiek daug visko dariau, kad galiu tik padėkoti savo vyrui už kantrybę, kad jis priėmė situaciją ir ją išgyveno.

Tyliai ir nepriekaištaudamas?

Tyliai ir nepriekaištaudamas. Jis tik sakydavo: „Žinau tave – jei spausiu kažką daryti ar nedaryti, tu elgsiesi priešingai arba išvis nedarysi.“ Tą patį pastebiu žiūrėdama į mūsų vaiką (juokiasi). Su Kornelija galima susitarti tik gražiuoju, nieko neverčiant. Dažnai sprendimus reikia pateikti taip, lyg tai būtų jos sprendimai. Mėgstamiausias Kornelijos žodis dabar yra „ne“ ir ji moka labai aiškiai jį pasakyti (juokiasi).

VISĄ INTERVIU RASITE „AŠ IKONA“ ŽURNALE.

Įsigyti naujausią AŠ IKONA žurnalą galite čia.

PIRMOJI PAVARTYK NAUJAUSIĄ AŠ IKONA ŽURNALĄ!

ASTA VALENTAITĖ: „ANTRAI SANTUOKAI NESAKAU „NE“

INDREI KAVALIAUSKAITEI-MORKŪNIENEI JOGAILA PIRŠOSI DUKART: „ŠIS „RENGINUKAS“ NEBUVO TOKS GERAS…“

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)