Kai „sėkminga“ ne visada yra „sveika ir laiminga“

rugsėjo 24, 2018
AŠ IKONA

Kodėl versle sėkmės lydima moteris dažnai nejaučia vidinio pasitenkinimo ir ramybės? Kodėl esant gausai viduje jaučiamas troškulys ir laukimas? Į šiuos klausimus atsako Inga Urbonavičienė, jogos mokytoja ir „Jogos akademijos“ vadovė.

Kiekviena mūsų turi tą pačią esmę, tik skirtingus vaidmenis, tikslus, ketinimus, jausmus ir mintis. Būtent mintys ir norai suformavo mus tokias, kokios esame dabar. Nuo senų laikų buvo manoma, kad moters paskirtis – pratęsti giminę ir saugoti žinias, išmintį. Šiuolaikinis pasaulis yra labai aktyvus, dinamiškas, greitas. Moteriai, kuri savyje įkūnija ramybę, atjautą, meilę, kūrybą, motiniškumą ir gilią išmintį, nelengva išlaikyti pusiausvyrą.

Nepamirškite savęs

Bendraudama su verslininkėmis dažnai matau, kad yra lėtinio nuovargio sindromas, nerimas, irzlumas, nepasitenkinimas. Paklausus apie sveikatą, paaiškėja, kad sutrikusi hormoninė sistema, dažniausiai – skydliaukės ir kiaušidžių funkcijos. Kadangi yra stiprios ir aktyvios, jos daug sportuoja ir dirba, todėl netenka riebalinio audinio ir tai – viena iš hormoninės sistemos sutrikimo, fizinio ir psichinio nuovargio priežasčių. Manau, kad visuomenės sukurti moters grožio ir įvaizdžio standartai moteriai nenaudingi. Svarbu išsilaisvinti iš jų ir sukurti save nepakartojamą ir ypatingą, bet išlikti stipria ir veiklia.

Moteris yra jaučianti būtybė. Užmerkite akis ir įsiklausykite, švelniai nusišypsokite, po to pamatykite save, kaip nuostabią deivę. Jūs dėvite ilgą puošnią suknelę. Jūsų kūnas minkštas, judesiai ramūs ir plastiški, spinduliuojate ramybę ir besąlyginę meilę, jaučiate vidinę galią. Jeigu siela šaukiasi šių būsenų, o protas maištauja, tai siūlau pradėti pamažu dirbti su savimi grožio ir sveikatos link. Dažnai sėkmės lydymos vienose gyvenimo srityse mes pamirštame kitas. Aktyvios moterys turi stiprų ego, ir būtent jis paskatina dirbti ir daug pasiekti. Tačiau jėga ir pastovumas, kūrybiškumas ir tvirtumas, aktyvumas ir ramybė turėtų būti susieti harmonijos.

Jeigu mes daug dirbame protu, netenkame energijos, jeigu daug dirbame kūnu, silpsta smegenys, jeigu daug dirbame su energija, netenkame kūno. Kaip tai sujungti? Štai čia prasideda kūryba. Bet juk tai – moteriška savybė! Kaip tai padaryti? Jogos šventraštyje sakoma: „Iš tiesų kaip paukščiai gali skraidyti tik abiem sparnais, taip veiksmai drauge su žiniomis atveda į aukščiausią išsilaisvinimo tikslą. Vien veiksmai negali išlaisvinti, kaip ir vien tik žinios to nesuteiks, tačiau abu kartu jie padeda pasiekti išsilaisvinimo tikslą.“ Taigi, mums reikalingos tikrosios žinios ir veiksmai, kad jos taptų patirtimi. Svarbu dirbti su savo kūnu, energija ir sąmone. Tuomet mes įgysime kuriančiąją moterišką energiją, būsime ne tik magiškai gražios, bet ir išmintingos.

Atgaukite jėgas: mityba

Kūno lygmenyje moteriai svarbu atstatyti savo jėgas. Tai pasiekiama tinkamai maitinantis, poilsiaujant ir miegant. Mityba priklauso nuo gyvenimo būdo. Stenkitės, kad maistas būtų „švarus“ ir laikykitės bendrų mitybos principų. Trys principai, kurių mokau moteris: „Valgykite, kai esate alkana, ir nevalgykite, kai nesate alkana, nesilaikykite jokių dietų, valgykite kuo švaresnį ir įvairesnį maistą.“ Brangiosios, svarbu, kad jūs jaustumėtės patogiai, kad nebūtų konflikto tarp kūno ir proto, priešingu atveju atsiranda įtampa, kuri išbalansuoja. Mokykitės jausti save. Nuolatos save stebint išsiugdo jautrumas ir poreikis valgyti kokybiškesnį maistą.

Atgaukite jėgas: poilsis

Daug dirbančioms moterims aš rekomenduoju daryti mažytes pertraukėles darbe, atlikti įvairias jogos atsipalaidavimo ir kvėpavimo praktikas, kurios padeda nurimti, pailsėti ir grįžti į pusiausvyrą. Prisiminkite, atsipalaidavimas – jūsų gydytojas!

Atgaukite jėgas: miegas

Miegas reikalingas tam, kad energija pasiskirstytų po kūną ir vyktų pasiruošimas normaliai jos cirkuliacijai. Miego negalime pakeisti niekuo kitu, tik miegu. Geriausia gultis miegoti 21 val., tuomet atsistatymas bus kokybiškas.

Suraskite vidinį ritmą

Pastovus veikimas išsekina mūsų energijos resursus, todėl atsiranda galvos skausmai, nepasitenkinimas, nerimas ir irzlumas. Tokios esame negražios ir nepatrauklios, negatyvios ir nemielos aplinkiniams ir pačioms sau. Nepasitenkinimas šiandien visuomenėje priimamas kaip normali būsena. Bet tai prieštarauja prigimčiai ir ardo mus iš vidaus. Moteriai reikalinga ramybė. Išlaikydama ramybę  ji geba atlikti savo darbus ir pareigas išsaugodama energiją. Sulėtinti energijos išeikvojimą ir papildomai pasisemti, laikytis natūralių ciklo ritmų, t. y. menstruacijų, metų laikų, septynių metų ciklų, meditacija ir malda. Moteris gyvena cikliškai ir ritmingai. Pats svarbiausias jai yra asmeninis, vidinis ritmas. Menstruacijų laikas skirtas sukaupti energiją, tačiau dažnai šiuolaikinė moteris nesukuria sau galimybės pabūti ramybėje ir dar labiau save sekina. Pabandykite tuo metu susiplanuoti savo laiką taip, kad galėtumėte pailsėti, patartina gulint, nes horizontalioje padėtyje lengviau atstatysite savo prigimtinę energiją. Jeigu mankštinatės ar praktikuojate jogos fizinius pratimus, taip pat geriau rinktis horizontalias padėtis, pratimus be didelio fizinio krūvio, o grupinius užsiėmimus pakeisti individualiais. Būtent horizontalioje padėtyje gimda geriau atsipalaiduoja, geriau surenkama ir pasisavinama energija. Tokiu būdu jūs visą likusią ciklo dalį jausitės turėsite daugiau gyvybingumo, kūrybinės energijos.

Įgijusi pusiausvyros moteris tampa subtilesnė ir jautresnė, atskiria tikruosius jausmus nuo tuščių ir varginančių emocijų. Moteriškumą stiprina puošimasis, savo kūno puoselėjimas (plaukų šukavimas, makiažas, papuošalai, aplinkos kūrimas, kūrybiškas maisto paruošimas, augalų priežiūra, meilės paslapčių įvaldymas).

Asmeninės patirtys

Noriu pasidalyti su jumis jogos akademijoje ne vienerius metus praktikuojančių ir sėkmės lydimų moterų mintimis apie tai, ką joga įnešė į jų gyvenimą. Pasitikėkite savimi, būkite laisva, suvokite savo tikrąją prigimtį – tai vienintelis šiame pasaulyje vertingas tikslas. Kai protas ir troškimai nėra našta, kai ego nėra išminties priešas, tuomet galime moteriškai kurti save ir pasaulį. Ir nesvarbu, ar tai bus didžiulis verslas, pasaulinio masto projektas, ar namų židinio kūrimas, savo vyro išmintingas palaikymas, vaikų ugdymas, tai bus jūsų asmeninė realizacija šioje visuomenėje. Jūs galite įgyti nepakartojamą grožį, gyvybingumą ir patrauklumą, patirti visišką pilnatvę ir laimę. Jūs galite sukurti tokį magnetizmą, kuris pritrauks nuostabius žmones ir sėkmę bet kurioje gyvenimo sferoje.

Miglė Kosinskaitė (dailininkė)

„Su joga esu jau daug metų. Lankau užsiėmimus pas savo mokytoją Ingą porą kartų per savaitę sezoniškai, sudalyvauju stovyklose, seminaruose, kituose renginiuose. Per tiek metų išmokau kiekvieną rytą pradėti nuo rimtesnės ar lengvesnės jogos praktikos. Mano gyvenimo būdas gal ne toks įtemptas ir atsakingas, kaip verslininkių, bet ganėtinai intensyvus, pripildytas įvykių ir bendravimo su pačiais įvairiausias žmonėmis, dalyvavimo netikėčiausiuose renginiuose ir veiklose. Šiame kartais chaotiškame įvykių ir žmonių sraute labai nelengva atgauti vidinę ramybę ir susikaupti kūrybai. Turbūt nesugebėčiau atsistatyti energetiškai, nuraminti proto ir palaikyti kūno tvarkos, jei ne jogos praktikos.

Nors visą laiką galvoju, kad praktikuoju per mažai, ir kuo daugiau sužinau apie jogą, tuo aiškiau darosi, kad esu tik visiška pradžiamokslė, bet negaliu paneigti, kad net toks praktikavimas aiškiai veikia gyvenimo kokybę. Aš nekalbu apie sveiką stuburą ir sąnarius, tai savaime suprantama, aš kalbu apie vidinę būseną. Nuosekliai praktikuodama pastebiu, kad dalykai, kurie seniau labai erzino, tampa ne tokie svarbūs, palaipsniui į viską imu žvelgti stebėtojo žvilgsniu, ramiai ir su šypsena, suprasdama, kad šitose beprotiškose lenktynėse neprivalau būti ideali ir neprivalau nieko laimėti. Didžiausias laimėjimas – nekariauti su savimi, leisti pasauliui būti tokiam, koks yra, ir priimti jį su dėkingumu. O jei nuklydai nuo kelio, kitą rytą pradėti iš naujo.“

Eglė Zulanienė (verslininkė)

„Joga į mano gyvenimą atnešė pokytį. Jis, pokytis, vyksta daugelyje mano gyvenimo sričių. Keičiasi kūnas – jis tampa sveikesnis, lankstesnis ir stipresnis. Keičiasi vidinė būsena – daugėja vidinės ramybės, mažėja nerimo ir sutrikimo. Auga mano sąmoningumas – aš geriau pažįstu save, aiškiau suvokiu savo poreikius, stebiu savo emocijas ir mintis. Nebereaguoju impulsyviai, elgiuosi sąmoningiau. Kaip sako anglai: „Act, do not react.“ Keičiasi mano draugai – joga į mano gyvenimą atvedė naujų žmonių, bendraminčių ir bendražygių. Keičiasi mano jausmai – manyje daugėja meilės ir atjautos, man pradeda rūpėti kitų žmonių ir kitų gyvų sutvėrimų gerovė. Taigi, keičiasi ir vertybės. Bet visų svarbiausia – joga atnešė man Dievo buvimo patyrimą. Aš dabar gyvenu su nuolatiniu jausmu, kad viskas yra arba bus gerai.“

Sandrija Kudirkaitė (tarptautinė verslo ir gyvenimo meistriškumo trenerė)

„Jogą praktikuoju jau trylika metų. Atėjau į ją siekdama išspręsti savo sveikatos problemas. Mat 10 metų odontologo darbas itin neigiamai atsiliepė mano stuburui. Teigiamą poveikį nugarai pajutau jau po pirmos treniruotės. Daugelį metų jogą tik ir suvokiau kaip efektyvių fizinių pratimų sistemą. Po truputėlį toje sistemoje pasirodė kvėpavimo pratimai, atsipalaidavimo technikos, meditacijos… Šiandien jogą suvokiu kaip sąmoningą gyvenimo kelią, kuriame pritaikau įvairias technikas kūnui, protui, emocijoms ir dvasiai.

Iš prigimties esu labai emocingas žmogus. Todėl išorinio gyvenimo faktoriai anksčiau nuolatos sukeldavo audringą atspindį mano viduje. Į viską ir visada reaguodavau. Iš kitos pusės, sukdamasi tarptautiniame versle, dirbdama su įvairaus mentaliteto žmonėmis, tų „išorinių faktorių“ turėjau apsčiai. Šiandien padedama jogos gyvenu pilnavertį, aktyvų gyvenimą, adekvačiai reaguoju į iškylančias situacijas.

Manau, kad jogoje, kaip niekur kitur, sėkmė ir efektyvumas priklauso nuo mokytojo. Tik jis gali parinkti reikiamą individualią praktiką, padedančią išjudinti įsisenėjusią mąstyseną, sustabarėjusius problemų sprendimo modelius. Tuo pačiu metu pats atsidavimo mokytojui ir mokymui procesas man yra nauja ir neįprasta patirtis, nes kasdieniniame gyvenime ir darbe esu labiau linkusi vadovauti, o ne paklusti. Man labai pasisekė, nes per jogą gavau pačius geriausius, nuostabiausius ir profesionaliausius mokytojus, kurie žingsnis po žingsnio, sistemingai atidaro užtvaras, ribojančias mano „Didįjį Aš“.


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)