Kaip išsirinkti šventės vedėją?

lapkričio 2, 2018
Laura Vagonė

Per vieną šventę prie manęs priėjo nuotaka ir įtikinamai paprašė, kad perduočiau šventės vedėjui žinutę: „Norime, kad nebekalbėtumėte.“ Kitoje šventėje vedėjas pasakė gal tris žodžius, nes visą kitą laiką kalbėjo patys svečiai ir šventės kaltininkai – nuoširdžios kalbos keitė viena kitą, o vedėjui įsiterpti praktiškai neliko kur. Esu girdėjusi istoriją, kaip svečiai, neapsikentę dėmesio reikalaujančio vedėjo, užrakino jį persirengimo kambarėlyje, bet tai jau galima traktuoti kaip neteisėtą laisvės atėmimą, už kurį gresia teisinė atsakomybė… Ar įmanoma šventė be vedėjo, arba kaip išsirinkti tokį, kuris tiktų jūsų šventei?

Taip, jūsų vestuvėms nebūtinas pašalinis žmogus, kuris vadovautų, bet tokiu atveju labai svarbu kruopščiai susidėlioti dienos ir vakaro planą. Gal visiems susirinkus ir susėdus prie stalo mėgausitės ilga vakariene, kurią paįvairins artimųjų kalbos ir draugų paruoštos staigmenos? Pakilusius nuo stalo, į šokių aikštelę jus pakvies tikro garso muzikos grupė, o svečiai turės papildomos veiklos: momentinė fotografija, albumo pildymas, kokteilių baras, fotosesija su jaunaisiais? Vėliau bus įneštas tortas, nuotaka mes puokštę, abu jaunieji sušoks savo nuostabų pirmąjį šokį? Net ir sklandžiai dėliojantis programai vertėtų numatyti asmenį, kuris, esant reikalui, galėtų viską sukoordinuoti. Tačiau ar tokiam darbui reikia pašalinio, samdomo žmogaus? Tikrai ne. Tokį darbą gali atlikti aktyvesnis, viešai kalbėti nebijantis bičiulis ar aktyvi pusseserė – jiems turėtų būti smagu prisidėti prie jūsų šventės.

Tačiau jei norisi žaidimų, užvedančio asmens, kuris vis ragintų ką nors daryti, tada taip – jums reikalingas vedėjas. Vestuvių vedėjų kainos svyruoja nuo 600 iki 3000 eurų. Garso ir apšvietimo aparatūros nuoma bei didžėjaus paslaugos į šią kainą nėra įskaičiuota, bet vedėjai paprastai turi ką pasiūlyti ir šiuo klausimu. Mažiausiai, be abejo, kainuoja vedėjai su nedidele patirtimi. Su tokiu reikėtų susitikti ir kalbėtis.

Prieš susitinkant su vedėju būtų gerai jau turėti bent preliminarias vakaro gaires, kad patys matytumėte, ko jums iš jo reikia. Jei žaidimų, tada paprašykite, kad per susitikimą profesionalas papasakotų, kokius juos žino, rengia ir rekomenduoja. Gi nenorite per vestuves sulaukti staigmenų, kai merginoms pasiūloma per vyrukų kelnes prakišti žalią kiaušinį, užrištomis akimis skabyti skalbinių segtukus, prikabintus prie priešingos lyties atstovo drabužių net ir pačiose intymiausiose vietose, ar panašiai. Jei žaidimų nenorite, neturėkite netikrų vilčių, kad vedėjas kažkokiomis kalbomis ar anekdotais užpildys valandos ilgio tarpus – geriau palikite juos laisvam bendravimui, kokteiliams ir šokiams.

Daugiausiai kainuoja žinomi veidai: aktoriai, radijo ar televizijos laidų vedėjai, humoristai. Vieniems jų reikia pateikti ne tik detalų vestuvių planą, bet ir papasakoti, apie ką jie turėtų kalbėti. Kiti yra daug lankstesni, su tokiais dirbti – vienas malonumas. Jie ne tik laisvai improvizuoja, atsižvelgia į programos pokyčius, bet ir niekada nepritrūksta žodžių, nėra šabloniški bei į vestuves nežiūri kaip į mechaninį darbą, kuris baigiasi vidurnaktį. Vedėjo darbas baigiasi drauge su aktyvios programos pabaiga, kai žmonės paliekami tiesiog švęsti. Neturėkite tikslo į šventę įtraukti visus įmanomus žaidimus ir pasirodymus, nes vestuvės nėra televizijos laida ar filmas, vestuvės – šeimos šventė. Nebent norite prieš kažką pasirodyti…

Susitikę su vedėju būtinai aptarkite jo ir didžėjaus maitinimo bei nakvynės klausimus. Aptarnaujantis personalas turi teisę pavalgyti, tad programoje būtinai tai turite numatyti. Paprastai vedėjui ir kitiems rangovams užkąsti pavyksta tik tada, kai jau svečiams patiekiami pagrindiniai patiekalai, tad normalu iškart po vakarienės programoje numatyti nedidelę pauzelę. Jei vestuvės vyksta tolimame Lietuvos kampelyje ar užsienyje, tikrai numatykite išlaidas ir vedėjo kelionei bei nakvynei.

Dažna sužadėtinių daroma klaida – neatsižvelgti į kviečiamų žmonių poreikius ir asmenines savybes. Jei didžioji jūsų svečių dalis yra labiau linkę į intravertiškumą, mėgsta ramiai pasėdėti, pasišnekučiuoti, nusamdę vestuvėms vedėją, kuris garsėja aktyvumu, žaidimų įvairove, po kiekvienos veiklos šūksniais reikalaujantį aplodismentų, padarysite sau meškos paslaugą – svečiai jausis nejaukiai, prievartaujami, bandys išvengti dėmesio eidami pasivaikščioti ar parūkyti. Ieškodami vedėjo ir net didžėjaus galvokite ne tik apie save. Gal net labiau galvokite apie draugus ir artimuosius, nes ne veltui juos kviečiate į šventę.

Nepamirškite pagrindinio dalyko: ne vedėjas rūpinasi jūsų svečiais – jais rūpinatės jūs.


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)