rugsėjo 28, 2018 Ar svarbu keisti maitinimo tvarką mokykloje? Kalbamės su gydytoju Vaidotu Urbonu.

Kaip kovoti su vaikų nutukimu?

rugsėjo 28, 2018
IKONA.TV

Diskusijos po įsigaliojusios naujos vaikų maitinimo tvarkos mokyklose ir darželiuose netyla. Aiškėja, kad su naujovėmis nespėja ne tik dalis maistą tiekiančių įmonių, darželių bei mokyklų virtuvių darbuotojų, bet ir tėvai. Alfas Ivanauskas su VMG komanda kviečia jungtis prie naujos iniciatyvos ir kurti pokyčius patiems.

„Mes kviečiame jungtis prie iniciatyvos, kurios tikslas – edukuoti visus, tėvus, mokytojus, mokyklų ir darželių virtuvių darbuotojus bei pačius vaikus, apie teisingą mitybą. Pasikeitus įstatymams mes tik girdime, kaip visi piktinasi nauja tvarka, tačiau kaip visada niekas nesiima aktyvių veiksmų. Tad nusprendėme suvienyti šefus, maitinimo įstaigas bei Lietuvos įmones, galinčias prisidėti prie šio projekto įgyvendinimo“, – sakė Alfas Ivanauskas, VMG vadovas, Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje vykusioje spaudos konferencijoje.

„Mes privalome garsiai kalbėti apie vaikų persivalgymo ir nutikimo problemas. Jau dabar Lietuva priskiriama prie vidutiniškai nutukusių šalių. Sveikas maistas ne tik gali būti, bet ir yra skanus. Tačiau reikia jį sujungti su meistrų kūryba ir patiekti skaniai bei estetiškai“, – komentavo dr. Artūras Sujeta, žinomas sveikos gyvensenos ir mitybos specialistas.

Doc. Edita Gavelienė, gydytoja dietologė, džiaugiasi, kad valstybė atkreipė dėmesį į vaikų mitybos problemas. „Įstatymas yra teisingas ir tinkamu laiku, bet jam būtinas pereinamasis periodas, kurio metu privalome aiškinti ir pasakoti visiems – tėvams, vaikams, mokytojams – ne tik tai, ko nevalgyti, bet ką valgyti ir kodėl tai reikia valgyti“, – dalijosi įžvalgomis gydytoja.

Daugiau idėjų, receptų ir naudingų patarimų visą parą rasi VMGonline.lt.

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)