Kaip „tėtukas“ tapo „mieluoju“ 

birželio 30, 2017
Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė

Mano pašnekovė Diana ilgai dvejojo, ar verta atskleisti savo gyvenimo istoriją, ir aš puikiai suprantu, kodėl, nes ją išgirdus net man, labai tolerantiškai visoms personoms, pašiurpo oda. Mes ilgai tarėmės, kaip pakeisime vardus ir iškraipysime kai kuriuos faktus, kad tik niekas neatpažintų pačios Dianos. Taip, aš irgi nenorėčiau, kad mano kolegos ar draugai žinotų, jog buvau tas žmogus, kuris iš savo pačios mamos atėmė vyrą. Kitaip tariant, štai jums išpažintis apie tai, kaip dukra nuviliojo savo tėtuką. Na, OK, patėvį, bet tikiu, kad mamai nuo to visai nebuvo lengviau.

Diana, šiuo metu tu gyveni su savo mamos vyru?

Taip, gyvenu jau ne vienerius metus. Mes esame laiminga šeima. Auginame dukrą.

Ar tiesa, kad gimus jūsų bendrai dukrai, jūsų šeimos santykius pasidarė sunku apibūdinti?

Tiesa (juokiasi). Mano mama su mano vyru taip pat buvo susilaukę dukters. Taigi, mano dukra yra anūkė mano mamai, tačiau tuo pačiu metu mano dukra yra ir sesuo, ir dukterėčia mano seseriai… O mano sesuo yra lyg ir podukra man… Ir lyg ir mano vaiko teta (juokiasi).

Ir jūs visi bendraudami nesusimaišote?

Ne, nes mes nebebendraujame. Kuriant savo šeimą nepavyko išsaugoti santykių su mama.

Papasakok, kaip čia viskas buvo…

Mane mama pagimdė būdama jauna, su mano tėčiu ji išsiskyrė, kai man buvo 10 metų. Kai jai buvo 36, o man – 16, mama susipažino su nauju draugu. Po metų jie susituokė. Mano naujajam (tuo metu) „tėčiui“ buvo 30 metų. Pradėjome gyventi trise. Aš Tado niekada nevadinau tėčiu, jei ką, visada – tik vardu. Mūsų santykiai buvo geri, Tadas buvo jaunatviškas, linksmas, su jo atsiradimu ir mama tapo linksmesnė, mes smagiai leisdavome laiką kartu.

O kaip į tai reagavo tavo tėtis?

Su savo tėčiu po jų skyrybų santykių beveik nepalaikiau, kartais jis pasveikindavo mane su gimtadieniu, bet dažniau užmiršdavo. O ir aš kažkaip pradėjau dėl to neliūdėti. Tadas, atsiradęs mūsų gyvenime, tikrai stengėsi su manimi susidraugauti, elgėsi gražiai, net pasakyčiau, kad mane lepino, stengdamasis įtikti mano mamai. Jie buvo graži ir laiminga pora.

Palauk, ar tau nesunku taip kalbėti žinant, kad pasakoji istoriją apie tai, kaip nuviliojai mamos vyrą?

Aš nenorėčiau vartoti žodžio „nuvilioti“. Nereikia manęs įsivaizduoti kaip raganos, kuri apžavėjo ir pasiėmė tai, kas jai nepriklauso.

O kaip įsivaizduoti?

Taip tiesiog nutiko. Aš tikrai nežiūrėjau į Tadą, kaip į vyrą. Jis buvo mamos draugas, net kažkiek tėtis, bet nedaug, na, iš pradžių, kol dar mokiausi mokykloje. Mūsų santykiai buvo draugiški, jis man net padėjo ruoštis abitūros egzaminams.

Tai kas nutiko, kad jis iš tėčio pozicijų perėjo į vyro?

Mama pastojo nuo Tado. Abu buvo be galo laimingi. Toks jausmas, kad aš nebuvau toks laukiamas vaikas, o gal mama manęs susilaukė per anksti, nes antrojo nėštumo metu ji pakvaišo iš laimės. Visi namai buvo apversti knygutėmis apie vaikus, visokiais vaikų žaislais ir daiktais, nors ji dar tik buvo nėščia. Atrodė, kad vėlyvesnė motinystė jai visai susuko protą. Ji apie nieką kitą nebekalbėjo, tik apie vaiką. Iš pradžių mes irgi visi kartu labai džiaugėmės. Tadas irgi buvo laimingas, kad pirmą kartą taps tėčiu. Be galo džiaugiamės, kai gimė mano mažoji sesutė. Bet jai gimus, mes netekome mamos. Perkeltine prasme, ne tiesiogine: mama buvo, bet jai neberūpėjo niekas, kas nebuvo susiję su vaiku. Nei aš, nei Tadas, nei darbas, į kurį po motinystės atostogų ji nebesugrįžo, nes sesers negalėjo palikti niekam kitam.

Pavydėjai seseriai?

Dabar suprantu savo mamą, kai turiu savo dukrą, bet tada nesupratau. Tada atrodė, kad aš nebeegzistuoju. Nors, kita vertus, buvau ką tik pradėjusi studijuoti ir man tai buvo paranku: likau gyventi su tėvais ir manęs niekas nekontroliavo. Galėjau daryti ką tik noriu, „tūsintis“ paromis, ir mama nepykdavo. Seserį prižiūrėti ji prašydavo retai, namie daug darbo neturėjau, nes viskuo rūpinosi namie sėdinti mama. Buvo paranku.

Tai kada su Tadu atkreipėte vienas į kitą dėmesį?

Mama išsikraustė gyventi į sesers kambarį. Ne specialiai – ji eidavo migdyti sesers ir likdavo nakvoti ten. Pamažu sesers kambarys tapo jos kambariu. Kažkada vakare, kai mama su sese miegojo, Tadas, netikėtai prisėdęs prie manęs svetainėje, pravirko, kad labai pavargo nuo visko. Kad pavargo tik dirbti ir tempti namo pinigus, kad pavargo, nes nebeturi žmonos, kad mama jį apleido. Tada tarp mūsų nieko nebuvo, bet man labai jo pagailo. Mes pasikalbėjome, aš pasiguodžiau, kad man dėmesio irgi trūksta. Jaukiai pasisėdėjome, ir tiek.

Na, nuo jaukių pasisėdėjimų šeimos neišyra…

Ne, bet mums tai buvo pirmas kabliukas, mūsų santykiai vystėsi labai atsargiai ir pamažu. Mama nieko nepastebėjo, nes gal nenorėjo žiūrėti. Aš net dabar kartais galvoju, kad gal mes iš pradžių pradėjome vienas į kitą žiūrėti tiesiog norėdami sukelti mamai šiek tiek pavydo… O gal tai buvo trauka. Bet mes vis dažniau susėsdavome kartu pasikalbėti apie viską: apie mano studijas ir draugus, apie jo darbą. Pokalbiai vakarais tapo mūsų ritualu, nes mama vis tiek eidavo miegoti prieš dešimtą valandą kartu su seserimi. Pradėjau laukti tų vakarų. Pradėjau ruošti jam vakarienes, nors anksčiau tuo rūpinosi mama. Sakiau, kad noriu išmokti gaminti, o iš tiesų norėjau nustebinti ir pamaloninti jį. Mama leido, nes negamindama maisto galėjo daugiau užsiimti sesutės žaidimais ir auklėjimu. Aš neprisimenu, ką kalbėjome tą vakarą, prisimenu tik tai, kad jis pasakė, jog labai skaniai kvepiu, bei ėmė ir mane pabučiavo. Viskas įvyko per sekundę, kitą sekundę jau mylėjomės.

Už sienos miegant mamai?

Taip. Nesakau, kad tuo didžiuojuosi. Bet, manau, kitaip ir negalėjo būti. Per tuos mūsų vakarus ir pokalbius tapome labai artimi.

O to pirmojo karto metu negalvojai, kad myliesi su beveik tėčiu?

Tikrai ne, jis man buvo tapęs draugu, žmogumi, kuriam pasakojau viską. Kitą ryta nerimavau, kad jis pasakys, jog tai buvo klaida, galvojau, kad reikės palikti namus, bet jis man taip šiltai nusišypsojo, kad supratau, jog viskas bus gerai.

Hm… Na, tas „gerai“ tai čia kaip kam… Mamai turbūt atrodė kitaip.

Dabar galvoju, kad reikėjo mamai pasakyti iškart. Bet mes bijojome, todėl pradėjome slapstytis. Nuomojomės butą susitikimams, nes mama nuolatos buvo namie su sesute. Kartą net buvome savaitgalį išvažiavę pailsėti į pajūrį, nes paskutinę minutę sesutė sunegalavo ir mama liko ją slaugyti namie išleidusi mus suplanuotam šeimos savaitgaliui dviese…

O kada pajautėte, kad gal reikėtų apie savo santykius pranešti mamai?

Tadas pasakė, kad nebegali taip daugiau slapstytis. Aš tikrai bijojau. Iš pradžių planavome, kad jis tiesiog išsiskirs su mama, ir tada po kurio laiko aš ateisiu pas jį gyventi. Bet po to nutarėme, kad taip jai bus dar sunkiau ir geriau tegu viską sužino vienu kartu. Vieną vakarą jai paguldžius sesę miegoti pasikvietėme ir pasakėme…

Kokia buvo jos reakcija?

Kaip ir reikėjo tikėtis – baisi. Namie kilo isterija, mama verkė, alpo ir vėl verkė… Buvo tikrai labai klaiku. Man buvo labai gaila mamos…

Bet santykiai su Tadu tau buvo svarbiau?

Taip. Mama turėjo sesutę. O mes turėjome tik vienas kitą.

Na, bet sesutė buvo ir Tado vaikas…

Taip, Tadas puikiai sutarė su dukra, jis – geras tėtis. Bet sesuo vis tiek daugiausiai laiko leido su mama, jos buvo labai viena prie kitos prisirišusios.

Gerai, kaip viskas vyko toliau?

Toliau mes su Tadu išėjome kitą rytą įsitikinę, kad mama nesiruošia isterikuoti ir verkti: ji to nedarė, nes nenorėjo gąsdinti sesers. Mes išsikėlėme į tą butą, kurį anksčiau nuomojomės susitikimams. Baisiausia buvo tuomet, kai mama paskambino ir apie mus papasakojo tiek savo, tiek Tado tėvams. Tada mus pradėjo smerkti visa mūsų giminė. Mums skambino, grasino, kad ateitume į protą, mane išvadino visokiausiais žodžiais. Bet skaudžiausia buvo, kai mama man parašė, jog manęs išsižada, nes aš nesu verta jos dukters vardo, ji man parašė, kad turi tik vieną dukrą ir ji nesu aš…

Jūsų tai neprivertė persigalvoti? Juk netekote visų jums svarbių žmonių?

Ne, juk nebebuvo kelio atgal. Jei būtume persigalvoję, ar būtume sugebėję atkurti normalius santykius su mamos ir Tado tėvais? Manau, kad ne. Mama sutiko skirtis. Prisiteisė nemenką sumą vaiko išlaikymui, Tadas sutiko su visomis jos sąlygomis. Mama dar pusę metų rašinėjo man ir Tadui bjaurias žinutes, bet mes džiaugiamės, kad ji supyko, o ne buvo šios žinios sužlugdyta. Mes pasikeitėme telefono numerius, galiausiai išsikėlėme į kitą, mažesnį, miestą. Sutikti mamą gatvėje visada reikšdavo viešą skandalą su necenzūriniais žodžiais, bet, patikėkite, tai buvo lengviau, nei matyti mamos ašaras.

Jūs su Tadu susituokėte?

Taip, mes susituokėme. Tiksliau, mes kukliai „susirašėme“ dviese, nes mes tikrai likome tik dviese. Giminės ir draugai nuo mūsų nusisuko. Ačiū Dievui, Tado verslo partneriai ir kolegos buvo užsieniečiai, tai jiems mūsų istorija nebuvo įdomi, ir jo darbo reikalai nenukentėjo. O gal mama tiesiog suprato, kad nereikia kištis į jo verslo reikalus ir kelti skandalo ten, iš kur ir pati gauna nemenką pinigų sumą. Mes pradėjome naują gyvenimą, susilaukėme dukros, mūsų santykiai vis dar puikūs, nes gimus dukrai, kad ir kaip aš ją dievinčiau, nepamirštu ir savo vyro.

Pasakyk man atvirai, ar buvo verta? Ar tikrai meilė verta tiek daug netekčių?

Žinai, man kartais labai trūksta mamos, trūksta močiutės su seneliu, nes jie irgi palaiko mamą ir nebendrauja nei su manimi, nei su savo proanūke. Gaila, kad mano dukra neturi senelių. Tiesa, mes buvome nuvažiavę pas Tado tėvus, bet jie bendravo šaltai, ypač su manimi. Žinau, kad Tadas su jais kalba telefonu, jie jam pasakoja apie pirmąją dukrą, mano mama palaiko su jais ryšius, o Tadas savo pirmagimę mato retai. Mes daug ko netekome. Bet jei ne visa ši istorija, mes nebūtume susilaukę savo dukters, o ji yra mūsų stebuklas, vertas visų netekčių ir viso to košmaro, kurį išgyvenome kovodami už savo meilę.

Ar tau nesunku mylėtis su savo vyru žinant, kad jis ilgus metus tą patį darė su tavo mama?

Ne, aš juk nesitikėjau, kad jis bus nekaltas: juk jis ir prieš mamą turėjo moterų. Jis – man skirtas vyras. Susitaikiau su tuo, kad, norint jį sutikti, reikėjo, kad jis pabūtų mano mamos vyru.

Jei galėtum atsukti laiką atgal, būtum pasielgusi taip pat?

Taip, nes neįsivaizduoju savęs be savo dukters. Be mūsų su Tadu dukters. Net jei ir netekau mamos ir sesers. Bet net ir po visko, ką išgirdau apie save iš mamos, aš ją myliu. Ir ją, ir savo seserį.

Dėkoju už atvirumą.


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)