Kaip vyksta maisto diplomatija aukščiausiu lygiu?

birželio 6, 2018
VMGonline.lt

„Maisto diplomatija yra viena iš minkštosios diplomatijos rūšių, skirta užmegzti tarpkultūrinius ryšius ir lengviau prieiti prie žmonių“, – sako Rūta Statulevičiūtė–Kaučikienė, Lietuvos kultūros instituto žinių ir komunikacijos projektų vadovė, maisto tinklaraštininkė.

Pasak jos, diplomatai susitinka, pašneka apie reikalus, o po to jau eina pietauti ar vakarieniauti – prie stalo sprendžiami klausimai, kurie nėra protokoluojami. Juk derybos su alkanu žmogumi yra beprasmiškos.

„Lietuviai taip pat naudojasi maisto diplomatija. Tam naudojami varškės sūriai, juoda duona, skilandis, medus ir kiti ingredientai. Profesionalūs restoranai jau atsižvelgia į tradicijas, naudoja istorines žinias – pristato Lietuvą ne supaprastintai kaip, pavyzdžiui, cepelinų ir šaltibarščių kraštą“, – juokiasi R. Statulevičiūtė-Kaučikienė.

Kaip vyksta maisto diplomatija aukščiausiu lygiu? Kodėl kartais svarbu lygiosios? Kokie tragiški įvykiai žymi maisto diplomatijos istoriją? Kaip sukurti įdomų tinklaraščio turinį ir kiek laiko atima vienas įrašas? Visi atsakymai laidoje „Skonio iššūkis“, kurią veda VMG prekių ženklo vadovė Rima Aukštuolytė.

Laidos „Skonio iššūkis“ klausykitės kiekvieną ketvirtadienį, 16.05 val., „Žinių radijo“ eteryje.


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)