Karšta!!! Tai ką valgyti?

birželio 7, 2018
VMGonline.lt

Nuotr. Vitos Marijos Murėnaitės 

Posakis, kad nėra blogų orų, yra netinkami drabužiai, galioja ir maistui – atitinkamai pakoregavę savo racioną, šilumos nebekeiksnosite, o pamilsite. Tereikia žinoti, kaip. Teiraujamės gydytojos dietologės Editos Gavelienės.

Kokius užkandžius ir patiekalus geriausia rinktis, kai karšta?

Ar karšta, ar šalta, organizmui reikia visų būtinųjų maistinių medžiagų. Taigi, renkantis produktus bei patiekalus, galioja ta pati sveiko maisto piramidės taisyklė: kuo įvairesni iš visų maisto produktų grupių.

Nuotr. Vitos Marijos Murėnaitės 

Kurie užkandžiai ir patiekalai labiausiai vėsina?

Be abejo, šalti užkandžiai, ne šiltas maistas, turi mažiau įtakos kūno šilumos pojūčiui. Bet kurį maisto produktą virškinant išsiskiria tam tikras energijos kiekis, vadinamas terminis maisto efektas. Virškinant skirtingus produktus, išskiriamas energijos kiekis skiriasi, tačiau tai nėra reikšmingi, visą kalorijų poreikį keičiantys skaičiai. Yra bandymų suskirstyti maistą į „šildantį“, „šaldantį“, „neutralų“, tačiau kol kas tokie bandymai nėra pagrįsti įrodymais.

Šiltuoju metų laiku galima mažiau skanauti termiškai ruoštų patiekalų, dažniau rinktis šaltuosius. Užkandžiams tiktų uogos, pavyzdžiui, miško uogos, daržovės, pavyzdžiui, salierai.

Ko derėtų atsisakyti?

Reikėtų vengti persivalgymo. Taip pat nerekomenduotini patiekalai, kurie ilgiau virškinami: riebūs, su riebiais padažais.

Nuotr. Vitos Marijos Murėnaitės 

Kokius gėrimus rekomenduotumėte rinktis?

Per karščius svarbiausia gerti. Jeigu gausiau prakaituojama, geriau rinktis mineralinį vandenį, arbatą. Karštieji gėrimai, populiarūs mūsuose – kava, arbatžolių arbata – skatina diurezę (šlapinimąsi), todėl ir skysčių netenkama. Vartojant šiuos gėrimus reikėtų papildomai gerti vandenį, tačiau žolelių arbata – puikus pasirinkimas.

Kaip žiūrite į ledų valgymą? Ar galima valgyti po porciją kasdien?

Ledai – desertas, nekasdienis produktas. Mėgautis desertais reikėtų taip, kad nenukentėtų visavertiško maisto kiekis. Porcija ledų kartą ar du per savaitę tikrai suteiks malonumo.

Daugių receptų ir idėjų visą parą ieškok portale www.vmgonline.lt

Energizuojantys riešutų ir „goji“ uogų rutuliukai

Vaškės apkepas su bolivinėmis balandomis ir uogomis

Uogų ir sausainių sluoksniuotis su želatina

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: Sportinė apranga
Visiškai sutinku :) Pradėt man sunku nebuvo, sunkiausia būdavo išlaikyti tą pastovumą sportuojant, nes kelis kartus sugebėdavau atsikelti ryte pabėgioti, bet poto tris kartus visiškai nesugebėdavau išlipti iš lovos. Tai labai padeda motyvuotis tos mažos detalės - graži ir patogi sportinė apranga ar skanus smoothie po treniruotės.Vistiek einant bėgioti savotiškai eini į žmones, tai aišku kad reikia atrodyti stilingai :) Tai sportinei aprangai visad buvau linkus netaupyti, tuo labiau kai ištisos drabužių linijos būna skirtos sportui :) O ir parduotuvių kur pasiižvalgyti irgi yra tikrai ne viena, vien kokioj panoramoj kiek jų gerų yra https://www.panorama.lt/parduotuves_kategorijos/sportas-laisvalaikis/ :)
TEMA: Alkoholio ribojimas. Už ar Prieš?
manau kad uz, nes lietuvoje kai tiek alkoholiku tai riekia imtis specialiu priemoniu