Keičiu gyvenimą! Nuo kito pirmadienio – tikrai

rugsėjo 3, 2018
Artur Swan

Kartojame tai lyg mantrą, bet kai tik ateina kitas pirmadienis, ryžto ir drąsos žengti pirmąjį žingsnį kažkodėl pritrūksta. Pats visą šį kelią perėjau: susiėmiau tik būdamas dvidešimt penkerių, o iki tol sportavau su viskio buteliu rankose naktiniuose klubuose, tad žinau, ką reiškia sunki pradžia. Bet lygiai taip pat žinau, ką reiškia ir „pagauti kablį“. To kablio jums ir linkiu!

1. Radus atsakymą į klausimą „kodėl?“, galima pradėti ieškoti būdų, kaip pakeisti gyvenimo būdą, ir kiekvienas tikrai ras savąjį kelią. Tiems, kurie turi sveikatos sutrikimų, galbūt pirmiausia užteks pakeisti mitybą. Kas nori numesti svorio, vien mitybą pakeisti neužteks – reikės pasportuoti. Kažkas galbūt turi bėdų su raumenimis ar laikysena – tiems reikės surasti tinkamiausią sportą. Žmogus privalo suprasti, kodėl jis nori pasikeisti. Sugalvojus tikslą, kodėl verta pradėti keisti gyvenimą šiandien, o ne rytoj, viskas pasidaro daug paprasčiau. Juk atsisėdę į automobilį mes žinome, kur važiuosime – neturint tikslo, net neverta atsidaryti durelių.

Galima pradėti nuo visai nedidelių tikslų: pasižadėti per pusmetį susitvarkyti širdies veiklą ar per tris mėnesius numesti 10 kilogramų. Beje, jei jau sugalvojote mesti svorį, turėkite omenyje, kad sveikiausia kas savaitę numesti 1 procentą savo kūno masės – tai nepakenks organizmui, o ir neturėsite bėdų su apdribusia oda. Visi mes norime jau šiandien būti idealaus svorio, dar geriau – vakar, bet nepameskime sveiko proto.

2. Paklauskite savęs, kodėl. Kodėl norite pasikeisti ir nuo šiol gyventi sveikai? Vienas turbūt norės numesti svorio, kitas galbūt nuėjo pas gydytoją, kuris pasakė: „Viskas, blogai. Jei šiandien nesusirūpinsi, po kokių penkerių metų vaikščiosi su širdies stimuliatoriumi.“

3. Turėkite valios, o jei jos neturite – suraskite. Tikslams siekti reikia kantrybės. Juk kaip dažnai nutinka, kad mėnesį pasikankinę ir nepamatę trokštamo rezultato, viską metame. Bet taip jau yra: vienam svoris gali pradėti kristi po trijų savaičių, nes nesuvokdamas, kas vyksta, organizmas patiria stresą, o kitą svarstyklės gali pradėti džiuginti iškart. Jei jau nusprendėte mesti svorį ar auginti raumenis, jokiais būdais nesiorientuokite į draugą ar jo sporto bei mitybos planą. Geriau apskritai neikite su draugu sportuoti, jeigu jis yra patyręs, o jūs – ne. Kitą dieną pasigailėsite.

4. Jei jau nusprendėte nesikreipti į specialistą (dar kartą pagalvokite, ar tikrai), susidėliokite savo mitybą taip, kad 90 procentų joje būtų sveiki produktai, o 10 procentų gali sudaryti maistas, nuo kurio jums „rauna stogą“ ir kuris jus išskraidina į kosmosą. Jei negalite išgyventi dienos be juodojo šokolado, geriau suvalgykite bent gabalėlį, kad pamalonintumėte save ir nekiltų pagunda ragauti kitų žalingų produktų. Tik prisiminkite – viskas jūsų mitybos ribose.

5. Jei niekada nesidomėjote sveika mityba ir sportu, patarčiau nepagailėti kelių dešimčių eurų ir kreiptis į specialistą. Jei negalime patys susitvarkyti plaukų ar dantų, juk nesvarstome ir einame pas kirpėją ar odontologą.

Visi galvoja, kad tinkamai maitintis labai paprasta, bet juk ne veltui žmonės mokosi, studijuoja, skaito knygas ir kaupia žinias, kad suprastų, kaip veikia žmogaus organizmas ir kaip jam nepakenkti. Numesti svorį badaudami visi galime, tik klausimas, kas bus po metų: būsi sveikas ar dar didesnis ligonis? Jeigu būtų lengva mesti svorį ir būti sveikam, tuomet neturėtume eilių poliklinikose ir neskaitytume apie beviltiškas grikių dietas.

6. Žinokite savo normas ir ribas. Jei per dieną galite suvalgyti tris obuolius, tiek ir suvalgykite, o ne pagriebę ketvirtą numokite į tai ranka, neva nieko tokio. Iš pradžių, kai pradedate mesti svorį ar tiesiog bandote sureguliuoti mitybą, visada būna sunku. O tas papildomas obuolys per mėnesį net sveikai maitinantis gali jums pridėti vieną kitą kilogramą nepageidaujamo svorio.

7. Daug kam aktyvumas asocijuojasi tik su svorio metimu ir grožiu, tačiau sportas pirmiausia naudingas širdžiai. Širdis neplaks – nereikės nei sportuoti, nei savo išvaizda rūpintis. Bėgti, važiuoti dviračiu, eiti į sporto klubą – nesvarbu, kuo užsiimsite, bet ji jums padėkos. Ir tik po to aktyvumas tampa svarbus metant svorį, nors mityba vis tiek svarbesnė.

Galite mirti ant bėgimo takelio, bet jei saujomis rysite bulvių traškučius, kilogramų neatsikratysite. Sportas – papildomas įrankis deginant kalorijas, o ir turėdami stipresnius raumenis galėsite daugiau ką nuveikti. Kad būtumėte sveiki, sportuoti tris ar keturis kartus per savaitę būtina.

8. Valdykite stresą ir nepervarkite siekdami rezultatų. Būtent tokiais atvejais jums gali padėti specialistas. Mes visada visko norime čia ir dabar, todėl nusprendę mesti svorį iškart valgome penkis kartus mažiau ir sportuojame penkis kartus daugiau. Ir kas? Greičiau rezultato nepasieksime, o kad perdegsime – tikimybė didelė. Stresuosime, kad esame pavargę, neturime jėgų,
tada nustos kristi svoris ir mes patirsime dar daugiau streso. Hormonas kortizolis sukvailios ir ims mūsų organizmui siųsti
klaidingus signalus, galiausiai po 3–4 savaičių atsidarysime šaldytuvą, nebepratęsime abonemento sporto salėje ir grįšime į pradinį tašką. Ir viskas tik dėl to, kad norėjome visko per greitai.

9. Kaip dažnai sportuosite, taip pat yra be galo svarbu. Neforsuokite savęs nuo pat pirmųjų dienų. Čia kaip su bet kuo gyvenime: kas per daug – tas nesveika. Jeigu jau nutarėte pradėti sportuoti, pirmomis savaitėmis apšilkite, vėliau didinkite
krūvį, o po mėnesio jau sportuokite tiek ir taip, kad nebesijaustumėte esantis komforto zonoje Svarbiausia, viską darykite žingsnis po žingsnio, kad nepatirtumėte streso.

10. Viską, ką iki šiol išvardijau, paversti gyvenimo būdu, kad tai netaptų našta ir kasdiene kančia. Sakoma, kad naujiems įpročiams susiformuoti užtenka 21 dienos, bet jei žmogus dvidešimt metų nesportavo, vargu, ar trijų savaičių pakaks, kad sportas taptų nauju „žalingu“ įpročiu. Kad visa tai po truputį taptų gyvenimo būdu, pirmiausia reikia pamatyti rezultatą, ir tai nebūtinai turi būti ištirpę kilogramai: galbūt geriau išsimiegate ar dieną jaučiatės energingesnis, galbūt jūsų oda nebe tokia
sausa ar nagai nelūžinėja. Jei jums toks rezultatas patinka ir tai jus veža, vadinasi, esate teisingame kelyje. Tai – tik pradžia, bet labai svarbi. Dabar telieka tame kelyje išsilaikyti.

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)