Kiekviena mama pirmiausia yra moteris

gegužės 4, 2017
IKONA.TV

Mano mama – nuostabi moteris. Niekada nebuvo šilta pasakų skaitytoja, pasitinkanti su pietumis namuose arba ryte tyliai žadinanti šiltu bučiniu. Ryte keldavausi viena, tyloje suvalgydavau tai, ką rasdavau šaldytuve, o vakare grįžusi neužsukdavau į jos kambarį. Mama ilsėdavosi.

Kai tampi mama, daug dalykų pradedi vertinti kitaip. Pamačiau moterį, kuri buvo stipri, karinga ir labai daug atiduodanti. Pamačiau moterį, kuri turėjo svajonę tapti vaikų chirurge, ją pasiekė ir visą gyvenimą gyvena to jausmo sūkuryje. Ji niekada neveidmainiavo, neturėjo milijono draugių. Tiesiog gyveno ir gyvena savo išsvajotame pasaulyje. Ir kaip galiu teisti moterį, kuri tiesiog leido sau gyvenime veikti tai, ko stipriausiai troško. Juk būtent tokius žmones gerbiame labiausiai.

Suvenyrinis moters medalis, kaip ir kiti medaliai, yra skirtas įprasminti svarbius dalykus. Moters ir moteriškumo kolorito, didybės įprasminimo laikas atėjo būtent dabar. Moteris – mama, žmona, gyvenimo davėja, sesuo, dukra, anūkė, senelė, globėja, meilužė, bendradarbė, kaimynė, mokytoja, klasiokė, paslapčių patikėtinė… Karalienė. Karalienė? KARALIENĖ.

Ji nuolatos niekur nespėja, nes turi tūkstančius darbų, kurių kiekvienas atrodo vis svarbesnis ir yra lydimas vis stipresnio vidinio išgyvenimo, jausmų puokštės. Jos veidrodis visada, kaip tyčia, yra iš kreivų veidrodžių karalystės. Tai odos spalva ne ta, plaukai ne taip guli, kojos per stambios, nosis per smulki, „<…> o skruostai… skruostai… jie ROŽINIAI! Ir strazdanos vėl matosi“.

Pagaliau, atsitraukusi nuo meluojančio veidrodžio, ji skrieja į pasaulį. Sakoma, jei nori, kad paukštė giedotų, turi ją paleisti į laisvę, o jei nori, kad moteris skleistųsi kaip gėlė ir žydėtų nuostabaus grožio žiedais, jokiu būdu negali jos uždaryti nuo pasaulio. Jausmų sūkurio pagauta, ji lėks per dangų, žemę, gers į save jausmus, potyrius ir dovanos grožį pasauliui. Ji lies gyvenimą, įkvėps žygiams ir visada apglėbs savo milžiniška širdies galia. O kaukė? Pamiršai kaukę? Šiandien ji – romi klausytoja, rytoj – nedrąsi praeivė, poryt – kovinga, užsispyrusi ir šalta. Moters gyvenimo kaukės yra chaotiškai sukabintos prie lovos ir ryte pasirenkamos paslaptingų skaičiavimų ar algoritmų būdu. Kokia kaukė šiandien bus dėvima? Tai pašnabžda vidinis balsas. „Koketė, koketė. Per pietus pasikeisi į santūrią, o nakčiai… dar pagalvosi… Arba žinau, čiupk išdidžią. Ji šiandien atneš tau sėkmę, ir tą, kur padeda prikąsti liežuvį. Na, gerai jau gerai, kaip visada, juk į darbą eini.“

Pusė pasaulio ne veltui paskirta šioms nuostabioms būtybėms. Jos labai skirtingos, tačiau visas vienija tas pats pradas. Pagarba moteriškumui, pripažinimas moters pasiekimams, paskata suklupusiai pakilti, padėka už įsimintinus darbus. Kaskart priežastis kitokia, bet visada tinkama pagerbti moterį.

Suvenyrinis medalis MOTERIS yra garsios lietuvių grafikės Daivos Staškevičienės grafikos darbo „Laikas grožiui“ atkartojimas metale. Šią unikalią dovaną iš 925 sidabro grynumo prabos nukaldino Lietuvos monetų kalyklos juvelyrai, didžiuodamiesi išskirtinai lietuvišku gaminiu.

Norintieji nustebinti savo artimą moterį šiuo nuostabiu simboliu, gali jį įsigyti Lietuvos monetų kalyklos prekybos vietose.

Eigulių g. 4, Vilnius

PPC AKROPOLIS, Ozo g. 25, Vilnius

VCUP, Upės g. 9 (III a.), Vilnius

Elektroninė parduotuvė: www.kalykla.lt


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: Sulčių dieta
neteko bandyti, sportas man geriausia norit tureti tobula figura, pradejau namie, dabar salej jau ir papildus vartoju https://www.ponasbicepsas.lt/biotech-usa-nitro-pure-whey-2270g ir i varzybas ruosiuosi, o dietu nesilaikau kazkokiu ekstremaliu, nes norisi ir gerai ir sveikai jaustis, zinoma saldumybu atsisakiau :) ir beabejo pries varzybas tenka laikytis mitybos
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
O geeeras ir as gudrucio vaistinej apsiperku! patogu labai jau seniai internetu uzsakineju:P O del aknes tai daug vandens ir man butina gert kad lygesne oda butu, tik nepageriu ir pilna spuogeliu.. Naudingas straipsnis apie musu sveikata ir ligas http://plionke.blogas.lt/infekciniu-ligu-egzaminas-3.html#comment-12