Ko galima pasimokyti iš Erikos Vitulskienės mitybos?

spalio 31, 2018
VMGonline.lt

Nuotr. Valerija Stonytė

Televizijos projektų dalyvė, vieno garsiausių operos solistų Merūno Vitulskio žmona, vadybininkė, dviejų vaikų – Ajaus ir Herkaus – mama Erika Vitulskienė galėtų leisti vadovėlį apie tai, kaip visai šeimai maitintis sveikai, laikytis mitybos dienotvarkės, kaip apsipirkti ir ką laikyti šaldytuve, kad būtų išvengta pagundų. Maža to, veikli moteris žino begales sveikų receptų. Vienas jų – varškinių keksiukų receptas. Šis patiekalas Vitulskiams pakeitė kaloringuosius blynus, kurių nė vienas nebepasigenda.

Ar mėgstate gaminti?

Prisipažinsiu, to gyvenime niekada nedariau iki susilaukiau vaikų. Tada supratau, kad nuo to, ar ir kaip gaminsiu, priklausys jų sveikata ir savijauta, todėl pasiraitojau rankoves, prisirinkau daugybę sveikų receptų ir ėmiausi darbo. Iki šiol maistą šeimai gaminu kasdien. Manau, kad tai, prie kokio maisto vaikystėje priprantame, tokio norėsim ir užaugę. Aš užaugau „ant“ sumuštinių, makaronų ir blynų, bet šiais laikais daugiau galimybių ir alternatyvų, reikia jomis pasinaudoti. Maža to, pajutau malonumą dekoruodama stalą, puošdama jį sezoninėmis gėlėmis, man svarbu, ar maistas lėkštėse išdėliotas gražiai, estetiškai.

O ką darote su saldumynais ir kitu ne itin sveiku maistu? Ribojate?

Namuose nėra jokių pagundų ir saldumynų. Ir ne tik dėl vaikų, o ir dėl manęs. Aš neturiu valios – jei žinosiu, kad lentynoje ilsisi guminukų pakelis, viską ir suvalgysiu. Todėl geriau apsidrausti ir išvis pagundų nepirkti. Galbūt skamba griežtai, bet visa mūsų šeima turi polinkį į antsvorį, todėl reikia sekti, ką valgai. Jei seki – viskas puiku. Jei ne – regis, nuo vieno torto gabalėlio kilogramas priauga.

Namuose dar galima kontroliuoti, ką valgo vaikas, bet kaip juos sužiūrėti išėjus į svečius?

Labai prašome žmonių, pas kuriuos einame į svečius, kad jei galima, jei įmanoma, ant vaišių stalo nebūtų kokakolos ir kitų limonadų, traškučių, sausainių ir saldainių. Ir kai svečiai klausia, ko mums atvežti, prašau nupirkti bananų, apelsinų, o ne saldainių.

O ar sekate pieno produktų kaloringumą?

Taip. Negaliu pirkti pirmos po ranka pakliuvusios grietinės. Žiūriu, kad būtų neriebi ar išvis – graikiškas jogurtas. Tačiau ir šiaip su pienu mūsų santykis savotiškas, nepiktnaudžiaujame. Pati beveik nevartoju pieno produktų, todėl mano namuose nepamatysite patiekalo kad ir su grietinėlės padažu.

Ką manote apie mitybos režimą? Ar verta jo laikytis?

Žinoma, verta. Mes jo tikrai laikomės. Pusryčius (avižinę košę arba kiaušinius) valgome nuo 9 ryto gerą valandą. Ir prie stalo susėdame visa šeima. Nėra jokių „aš noriu valgyti ant sofos“, „aš valgysiu prie planšetės“. Laiku valgome ir priešpiečius, pietus, vakarienę. Vakare aš su vyru valgau salotas, vaikai – varškę su vaisiais, keptą mėsą su salotomis. Bet ir vėl – visi susėdame prie stalo.

Ko visada rasi jūsų šaldytuve?

Daržovių. Įvairiausių rūšių, iš jų gaminu troškinus, sriubas ir salotas.

O maistą perkate planuodami, ar kasdien vykstate kažko, ko tuo metu užsimanote?

Iš anksto planuoju, ką ir kada valgysime, todėl nesunku suplanuoti ir apsipirkimus. Kasdien į parduotuves tikrai nelekiame.

Kokį dalyką mėgsta visa šeima?

Burokus. Juos dieviname visi, vaikams burokėliai išvis yra turtų turtas. Ir nereikia kažkaip ypatingai jų ruošti – tiesiog išverdu, supjaustau ir valgome kaip sveiką užkandį. O šiaip džiaugiuosi, kad abu sūnūs valgūs. Mėgsta daržoves, vyresnėlis – ir lašišą bei didkepsnius su džiaugsmu doroja. Aš esu jūrų gėrybių mėgėja. Man bulvių ir mėsos išvis gali nebūti, bet mano vyras mėsos mėgėjas – jei jos nepavalgo, suka ratus apie šaldytuvą, todėl ją gaminu gana dažnai.

Sveikuoliškus varškės keksiukus pagal Eriką rasi čia: http://vmgonline.lt/visos-mamos-galetu-pasimokyti-is-erikos-vitulskienes-sveikos-mitybos-ideju-seimai-sveiku-keksiuku-receptas/


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)