sausio 8, 2018 Ar skundikas lygus skundikui? Pokalbis su psichologe Jūrate Bortkevičiene.

Kodėl vaikas tapo skundiku?

sausio 8, 2018
Agnė Grigaliūnienė

Ar atsimenate iš vaikystės tokią dainelę: „Skundų puodas visą laiką juodas!“ Apie ką mes čia? Ogi apie skundikus. Ar vaiką, kuris sako „ne aš čia padariau, o mano draugas / sesė / brolis“, tikrai galima vadinti tuo nemaloniu žodžiu – skundikas? Psichologė Jūratė Bortkevičienė įsitikinusi, kad jei nuo mažumės nekreipsime dėmesio į vaikus, kuris ateina pasakyti, kad kitas vaikas pažeidė taisyklę (pvz., paėmė saldainį ar neleistinoje vietoje perėjo gatvę), tai užauginsime žmogų, kuris, pavyzdžiui, nesudrausmins draugo, kai šis sės prie vairo išgėręs. Žinoma, yra ir kitos rūšies skundimas – sąmoningas ir su tikslu pažeminti kitus. Kaip visa tai atskirti ir kaip elgtis su tuo susidūrus – videoreportaže.


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)
TEMA: Sulčių dieta
neteko bandyti, sportas man geriausia norit tureti tobula figura, pradejau namie, dabar salej jau ir papildus vartoju https://www.ponasbicepsas.lt/biotech-usa-nitro-pure-whey-2270g ir i varzybas ruosiuosi, o dietu nesilaikau kazkokiu ekstremaliu, nes norisi ir gerai ir sveikai jaustis, zinoma saldumybu atsisakiau :) ir beabejo pries varzybas tenka laikytis mitybos