sausio 8, 2018 Ar skundikas lygus skundikui? Pokalbis su psichologe Jūrate Bortkevičiene.

Kokiu atveju tėvai privalo stabdyti mažuosius skundikus?

sausio 8, 2018
Agnė Grigaliūnienė

Ar atsimenate iš vaikystės tokią dainelę: „Skundų puodas visą laiką juodas!“ Apie ką mes čia? Ogi apie skundikus. Ar vaiką, kuris sako „ne aš čia padariau, o mano draugas / sesė / brolis“, tikrai galima vadinti tuo nemaloniu žodžiu – skundikas? Psichologė Jūratė Bortkevičienė įsitikinusi, kad jei nuo mažumės nekreipsime dėmesio į vaikus, kuris ateina pasakyti, kad kitas vaikas pažeidė taisyklę (pvz., paėmė saldainį ar neleistinoje vietoje perėjo gatvę), tai užauginsime žmogų, kuris, pavyzdžiui, nesudrausmins draugo, kai šis sės prie vairo išgėręs. Žinoma, yra ir kitos rūšies skundimas – sąmoningas ir su tikslu pažeminti kitus. Kaip visa tai atskirti ir kaip elgtis su tuo susidūrus – videoreportaže.


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Sveiki, Mano svajonių šalys Portugalija ir Ispanija. Vis negaliu išsirinkti, kuri man labiau patinka, tai vis dėlto susiruošiau ir nusipirkau vieną bilietą iš pigusskrydziaiiportugalija.lt šį savaitgalį.
TEMA: Paveldėti papuošalai – nurašyti ar pritaikyti?
As taip pat manau, kad perdovanotas suzadetuviu ziedas gali suteikti daug laimes, taciau tai ptiklauso ir nuo santykio su mylimojo seima