Kultinės Marilyn Monroe grožio paslaptys

spalio 1, 2017
Neringa Šimkutė

Nuotr. Vida Press

Stulbinanti, dievinama, seksuali ir kerinčiai graži. Tokia buvo viena ryškiausių visų laikų žvaigždžių – Marilyn Monroe. Nepaisant to, kad po aktorės mirties praėjo jau 55 metai, apie jos intriguojantį gyvenimą ir išskirtinį grožį vis dar sklando daugybė legendų. Tačiau palikime gyvenimo legendas nuošaly ir pakalbėkime apie jos grožį.

Kaip šarmingoji ikona prižiūrėjo savo odą, kūną ir plaukus bei kaip jai savo grožiu pavyko parklupdyti visą pasaulį?

Odos priežiūrai – vazelinas

Marilyn Monroe savo veido odai skyrė be galo daug dėmesio. Saugodamasi spuogų, aktorė aliejiniais prausikliais (jos mėgstamiausias – „Shu Uemura“) veidą prausdavo net 4–5 kartus per dieną, o vakarais panardindavo jį į karšto vandens dubenį. Dažno prausimo išvargintą ir išsausintą odą vėliau ji lyg apsėsta drėkindavo įvairiausiais kremais (dažniausiai – „Pond‘s“, „Nivea“, „Erno Lazslo“) arba tiesiog tepdavo alyvuogių aliejumi, lanolinu ir paprasčiausiu… vazelinu (o to daryti šiuolaikiniai dermatologai nerekomenduoja).

Storu vazelino sluoksniu Marilyn saugojosi ir nuo kenksmingų saulės spindulių. Nepaisant Kalifornijoje itin madingo įdegio, Monroe niekada nebuvo stipriai įrudusio kūno mėgėja. Priešingai, ji visuomet pabrėždavo, jog įdegęs kūnas jai neatrodo nei patrauklus, nei sveikas, todėl pati aktorė itin atsakingai, galbūt net perdėtai, saugojosi kenksmingų saulės spindulių bei stipraus įdegio.

Plaukų paslaptis – dažymas kiekvieną savaitgalį

Ne paslaptis, jog žavioji Marilyn iš tiesų buvo visai ne blondinė, o jos kultinei, vadinamajai „pillow case white“ (kitur – „pillow-slip white“) spalvai išgauti buvo išeikvota nemažai laiko, pastangų ir… peroksido. 9 kartus keistas plaukų atspalvis, kas 3 savaites perdažomos šaknys, nuolatinis plaukų tiesinimas, o tada – sukimas karštais plaukų suktukais išties siaubingai žalojo Monroe plaukus. Deja, tų laikų plaukų priežiūros priemonės nebuvo tokios inovatyvios ir veiksmingos kaip dabar, todėl retkarčiais purių, įspūdingų garbanų šukuoseną aktorei pakeisdavo… perukas. Nepaisant to, patrauklioji MM niekuomet neatsisakė savo „monrojiškos“ platininės plaukų spalvos ir paskutiniais metais plaukų šaknis dažydavo kiekvieną (!) savaitgalį. Na, o paprastomis savaitės dienomis, saugodama išskirtinę plaukų spalvą, ši ikona vietoj įprasto galvos plovimo dažnai rinkdavosi sausų šampūnų prototipą – vaikišką pudrą.

Išraiškingai figūrai – ledo vonios

Saikingai sportavusi aktorė dažnai šokiruodavo savo organizmą ledo voniomis, dėl kurių tikėjosi ilgiau išlaikyti gundančias kūno formas, stangrią odą ir išvengti celiulito. Šią šiuolaikinės krioterapijos užuomazgą Marilyn patobulindavo jazminų, bulgariškos rožės ar legendinių „Chanel No. 5“ kvepalų lašeliu. Be išorinio kūno dailinimo Monroe propagavo ir dviprasmiškai vertinamą hidrokolanterapiją (žarnyno valymo procedūra) bei itin didelį dėmesį skyrė savo mitybai. Štai pusryčiams ji susimaišydavo šilto pieno ir dviejų žalių kiaušinių kokteilį, pietų dažniausiai atsisakydavo, o vakarienei rinkdavosi kepsnį, ėriukų šonkaulius ar kepenis (mėsą virdavo) ir valgydavo tik su keliomis žaliomis morkomis, kurias beprotiškai mėgo. Saldainiais, sausainiais ar pyragėliais Marilyn mėgavosi itin retai, tačiau reguliariai (ir dažnai) smaližiaudavo mėgstamiausiu savo desertu – ledais.

Makiažui – senasis / naujasis ombre

Apie Marilyn makiažą sklando daugybė legendų. Sakoma, jog asmeninis žvaigždės vizažistas Allan Snyder-Whitey, grimuodamas žaviąją klientę, užtrukdavo netgi 3 valandas, todėl nenuostabu, jog tapo vienu iš artimiausių Monroe draugų. Whitey turėjo daugybę slaptų grožio triukų, kurių neatskleidė net ir po aktorės mirties, tačiau kai kuriuos iš jų vis dėlto „Google“ žino.

Marilyn itin mėgo gaivų, šviežią makiažą ir spindinčią odą, todėl savo dievinamą vazeliną naudojo ir prieš makiažą, kad suteiktų odai ypatingo švytėjimo. Tuo pačiu vazelinu arba kokosų aliejumi papildomai buvo tepami ir Monroe skruostai bei akių vokai makiažo pabaigoje. Speciali akių dažymo technika ir dirbtinės blakstienos Marilyn žvilgsniui suteikdavo seksualumo, svajingumo ir nežemiškumo. Labai įdomu tai, jog akių makiažui buvo naudojami net 4 skirtingų spalvų pieštukai: juodas, rudas, baltas ir… raudonas. Raudonas pieštukas buvo naudojamas vidiniame akies kamputyje, kad suteiktų Monroe žvilgsniui gaivumo. Dar daugiau raudonos spalvos Whitey naudojo gražuolės aktorės lūpoms. Būtent Marilyn ir Allan Snyder-Whitey neabejotinai galime laikyti ombre lūpų makiažo pradininkais. Tam, kad šios divos lūpos atrodytų ypač putlios ir seksualios, vizažistas naudojo 5 skirtingų atspalvių lūpų dažus, kuriais sluoksnis po sluoksnio kūrė kultinį Monroe įvaizdį.


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: Masažai
Teko bandyti paprastus SPA masažus tai visai malonus dalykas atsipalaidavimui. Klausimas, gal kas esat išbandę kitokius masažus - domintų pvz ajurvediniai masažai ir dar girdėjau apie tokius liekninamuosius? Gal kas patartumėt ką galėčiau išbandyt, kai jau paprasti SPa masažai pabodo, norėtųs kažko neišbandyto ?:)
TEMA: Kelionė vienai
Šiaip vienai nesiūlyčiau keliaut po egzotiškus kraštus. Pvz Maroke girdėjau labai priekabiauja, jei pamato vieną moterį ir dar europietę. Bet šiaip daug kur Europoj jokių problemų neturėtų būt. Aš pati esu padarius maršrutą viena Italija-Prancūzija-Ispanija-Portugalija Tai jokių problemų nebuvo :) Aišku vyrai kartais kviečia su jais eit kažkur papietaut, bet akivizdžiai parodžius kad manęs jie nedomina jie visada nusisukdavo ir nueidavo. Šiaip Ispanijoje man labiausiai patiko, ten tiek maistas tiek jūra tiek ir patys žmonės - viskas tobula tiesiog:) Tai ten iį siūlyčiau nuvykti https://www.sofatravel.lt/novaturo-keliones-i-ispanija O jeigu kartais pabosta keliauti vienai, tai yra nemažai appsų kur gali lengvai susirasti bendraminčių :) http://www.adventurecatcher.com/9-best-apps-to-meet-people-while-traveling/ Šiaip vienai nesiūlyčiau keliaut po egzotiškus kraštus. Pvz Maroke girdėjau labai priekabiauja, jei pamato vieną moterį ir dar europietę. Bet šiaip daug kur Europoj jokių problemų neturėtų būt. Aš pati esu padarius maršrutą viena Italija-Prancūzija-Ispanija-Portugalija Tai jokių problemų nebuvo :) Aišku vyrai kartais kviečia su jais eit kažkur papietaut, bet akivizdžiai parodžius kad manęs jie nedomina jie visada nusisukdavo ir nueidavo. Šiaip Ispanijoje man labiausiai patiko, ten tiek maistas tiek jūra tiek ir patys žmonės - viskas tobula tiesiog:) Tai ten iį siūlyčiau nuvykti https://www.sofatravel.lt/novaturo-keliones-i-ispanija O jeigu kartais pabosta keliauti vienai, tai yra nemažai appsų kur gali lengvai susirasti bendraminčių :) http://www.adventurecatcher.com/9-best-apps-to-meet-people-while-traveling/