Kuo pasaulyje kvėpuoja kambariai: 2018-ųjų interjero dekoravimo tendencijos

birželio 29, 2018
Lina Kalinauskaitė-Forsman

Tendencijos – kaip žinios, ne kasdien jų reikia klausytis, tačiau kartkartėmis išgirsti bent viena ausimi praverčia. Vieniems tas žinias reikia sekti, nes toks darbas. O kitiems nebūtina, bet įdomu, kas vyksta, ir norisi būti įvykių bei konteksto sūkuryje. Interjero tendencijos – kaip žinios: vienos svarbesnės už kitas ar aktualesnės bei populiaresnės. Yra tokių, kurios aktualios visada, bet vienu metu tampa labiau matomos, nes tiesiog jų išsiilgstame, mat apsisuka ratas ir vėl norisi to paties.

Aplėkusi aktualiausias parodas ir sugėrusi naujausius raštus bei vaizdą, pirmą kartą galiu pasakyti, kad metų spalva paskelbta ULTRA VIOLET į interjerą kojos nekelia ir vargu, ar įkels. Sunku ją įsileisti į namus. Ji – labai graži, kaip gražūs ir itin egzotiški patiekalai. Įdomu ragauti, bet kasdieniame gyvenime norisi to, ką supranti, autentiško ir artimo.

Taip ir su namų dekoravimu – vieno recepto nėra, o vyraujančių stiprių tendencijų ir gyvenimo būdo krypčių daug.

Nuo interjero madų podiumo nesitraukia tamsios ir sodrios spalvos, dažyti medžio, metalo paviršiai, juoda spalva, auksiniai ir šilti atspalviai. Šį sezoną išryškėja šiltų rausvų žemės ar degto molio spalvų gama, nauji žalsvos atspalviai. Žalia spalva keičia pilką ir tampa nauja bazine neutralia spalva. Juk žalia yra taip natūralu. Kokia gali būti dar neutralesnė ir natūralesnė spalva nei žalia. O kur dar visi akį ir širdį atostogų link traukiantys tropiniai motyvai: kaktusai, egzotiški paukščiai, palmių ir bananų lapų pynės bei skraidantys flamingai. Bet nuo raštų sprogstančiame pasaulyje yra vietos ir labai švelniai pastelinių spalvų pauzei.

Tad vartykite tendencijų puslapius kaip iliustruotą vaikišką knygelę, atraskite tai, kas jums gražu, rinkitės tą stilių ar dekoravimo kryptį, prie kurios linksta širdis, kad namus galėtumėte kurti kaip kolekciją, kasmet vis papildydami naujomis spalvomis, raštais ir objektais.

Etninė grafika

Atrodo, kad pasaulis pasiilgo esmės ir pradžių pradžios. Natūraliais dažais dažytų audinių, rankomis austų grubių faktūrų ir daiktų bei objektų, nepaliestų aukštųjų technologijų. Etniniai Pietų Amerikos ir Afrikos genčių raštai, ryškios spalvos gula ne tik ant kilimų ar baldų audinių, bet jais puošiasi net ir aromatinių žvakių indai.

Kolekcionierius

Tai amžinas ir niekad iš mados neišeinantis stilius. Labai intelektualus ir sodrus. Nuolat pasipildantis naujais objektais. Pagrindinis tokių namų akcentas yra įvairios spintos ir spintelės, dėžės ir dėželės, rėmeliai su nuotraukomis, muzikos instrumentai, namai pilni raštų ir objektų, meno kūrinių ir prisiminimų.

Juoda spalva

Pasaulinio garso dizaineriai ją vadina 80-ųjų juoda. O man juoda yra tiesiog graži juoda juoda. Ji – kaip maža juoda suknelė – tinka įvairioms progoms. Juodos spalvos pasikartojimas į visumą sujungia įvairius interjero objektus. Juodos grindys bus puikus fonas kasdieniam spektakliui, juodi indai ar vazos suteiks griežtesnės elegancijos, o juodas fotelis tiesiog padės tašką kambario sakinyje.

Nauji žali atspalviai

Naujoji žalia keičia pilką ir tampa nauja neutralia spalva. Kas gali būti natūraliau ir neutraliau už žalią pievą? Žalioje spalvoje ilsimės, žalia spalva – tai ramybė ir grynas oras. Jos negali būti per daug.

Tropikai

Kaktusai, palmių ir bananų lapai, alijošiai ir egzotiškų žiedų pynės, flamingai ir kolibriai. Tropikų tankmė ir šiluma alsuoja iš tapetų ir audinių raštų, dekoratyvių objektų. O svarbiausia – tropikų tankmę namuose galima kurti ir iš augalų. Užsiimti eksperimentine sodininkyste, daiginti avokadus, auginti ananasus ar laukti, kol sudygs citrinos sėklos. Bet pavasaris už lango – gal tiesiog pasisodinti pomidorų?

Pastelinė ir skaidri pauzė

Absoliutus švelnumas, tyrumas ir švara. Kūdikių rausva taip visiems patinka, kad ji keičia šviesiai pilką ir dramblio kaulo. Stiklas, audiniai, indai, baldai, patalynė, vazonai… Ši spalva, kaip mama, apkabina ir nuramina.

Nauja spalva – degto molio rausva

Šilti degto molio, saulėlydžio raudonos, senamiesčio stogų… Šiai spalvai galima sugalvoti daugybę vardų. Sveika sugrįžusi, šiluma, pasiilgome tavęs!

Raštuotas maksimalizmas

Kažkur pasaulyje pulsuoja energija, raštai ir spalvos. Gyvenimas verda, ramybei čia – ne vieta. Kur daugiau – visada geriau. Dainuokite, spalvos, šūkaukite, raštai, nes gyvenimas yra didelis, linksmas ir gražus. Už gausą!


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)