Julija Žižė pasinėrė į atostogas Balyje… Bet kodėl taip brangiai?

kovo 9, 2018
Gabija Bujokaitė

Julija Žižė – verslininkė, prekės ženklo „Wear Mad by July“ įkūrėja ir egzotinių kelionių mėgėja. Moteris įsitikinusi, jog bet kokios kelionės su šeima stiprina tarpusavio ryšį ir prisirišimą bei padovanoja neišdildomus įspūdžius. Vėliau kelionių įspūdžiai bei prisiminimai nugula nuotraukų  pavidalu, tad, kaip pataria Julija, griebkite fotoaparatą, paplūdimio šlepetes ir pasinerkite į nepamirštamas atostogas Balio saloje!

Kelionė buvo ilgai planuota ar tai – spontaniškas pasirinkimas?

Manau, aplankyti Balį tiesiog privaloma. Mūsų šeimą traukia egzotika, kurioje yra ir šiek tiek civilizacijos. Ji ypač svarbi keliaujant su vaiku – norisi jausti, kad reikalui esant bet kada būtų suteikta reikalinga medicininė pagalba. Visa kita tėra antraeiliai dalykai. Apskritai net nejaučiame skirtumo, keliautume su vaiku ar be jo. Žinoma, tai apriboja galimybes pamatyti nuošalesnes vietas, tačiau pajausti šalies atmosferą bei aurą tikrai įmanoma. Be to, manau, kelionės nuo mažų dienų turi didelės naudos vaiko vystymuisi. Mums kelionės visada yra didžiausia dovana, nes per jas pabūname kartu, atitrūkstame nuo kasdienių rūpesčių bei rutinos. Kaskart kelionių metu iš naujo pažįstame savo vaiką bei įsimylime savo šeimą.

Į Balį keliavome padedami agentūros. Nors ir konsultavomės, tačiau galiausiai viską suplanavau pati: išrinkau viešbučius bei vietas, kurias aplankysime. Idėjos, siūlytos kelionių agentūros, kuriomis pasinaudojome, buvo tik kelios. Na, o mano norų irgi nebuvo daug: apsistoti džiunglėse viešbutyje su begaliniu baseinu (infinity pool) bei pamatyti ryžių laukus.

Kiek atsiėjo atostogos šeimai?
Daug. Labai daug. Bet tam juk ir taupai (šypteli).

Saulėtos dienos ir gautas įdegis?

Pačiame Ubude (Balio centrinėje dalyje) oras buvo labai įvairus: ir apsiniaukę, ir giedra. Tačiau gero oro užteko vėliau deginantis Gili saloje.

Puikiausios vietos aplankyti, pamatyti, ragauti?

Ubudas bei salynai aplink Balį. Pajauskite ten tvyrančią aurą, pamatykite ryžių laukus, aplankykite juodojo smėlio paplūdimius. Būtinai paragaukite mangustino vaisių. Mes juos valgėme kilogramais.

Vietinė virtuvė: kas labiausiai nustebino?

Turėjome vietinį gidą Nana, kuris rekomenduodavo įvairiausias vietas, vertas dėmesio kulinarijos prasme. Ten ragautas maistas tikrai glostė gomurį. Nustebino, kad vietiniai mėgsta aštrų maistą. Tai, kas mums jau atrodo aštru, vietinių yra dar paaštrinama.

Didžiausias atostogų atradimas?

Visa Balio sala yra įspūdinga, tad tai ir yra didžiausias atradimas. Čia dar tikrai grįšime su vyru be vaikų.

Padarytų nuotraukų skaičius?

Apie tūkstantis.

Kokių nemalonių ar kuriozinių situacijų pasitaikė per atostogas?

Viskas vyko sklandžiai lyg per sviestą. Tik plaukimas laivu iki salos buvo tikras iššūkis: beprotiškas karštis, siūbavimas. Vietinių rekomendacija problemai išspręsti – vaistai arba tabakas į bambą.

Vietiniai gyventojai: kokie jie?

Vietiniai mums pasirodė lyg šventieji, o ir mus aptarnavęs personalas Ubudoje buvo labai malonus. Jie visi nuolat šypsosi, nepriklausomai nuo to, kur gyvena – lūšnoje ar gerame viešbutyje. Visi užsiima rankdarbiais, viskas yra originalu ir nesikartoja. Toks jų gyvenimo būdas užburia ir palieka neišdildomą įspūdį.

Ar verta nuomotis transporto priemonę?

Verta turėti savo vairuotoją, kuris visų atostogų metu jumis pasirūpintų.

Trys būtiniausi daiktai, kuriuos reikėtų pasiimti į kelionę?

Visada prieš išeidama iš namų pasitikrinu, ar turiu pasą, pinigus ir telefoną. Be viso kito išgyvensim.

Kiek kilogramų bagažo prireikė?

Vienas didelis lagaminas man ir Lėjai bei vienas rankinis bagažas vyrui.

Kokių suvenyrų verta parsivežti?

Mes parsivežėme vietinės arbatos, vaisių bei kepurę, dėvimą ryžių laukuose. Iš tiesų, iš ten visko gali parsivežti. Net baldų. Jie, beje, tobuli.

Kodėl verta aplankyti Balį?

Nes tokios kelionės tampa ne tik gražiais prisiminimais, bet ir ypatingu vidiniu turtu.

Ką darytumėte ir ko nedarytumėte dar kartą keliaudama po Balį?

Kartočiau viską taip pat ir dar daugiau, nes visko per vieną kelionę tikrai nepavyks ištyrinėti bei pamatyti.

Patarimas, kuris pravers keliaujant?

Viskas, ko reikia – tai gera nuotaika, fotoaparatas ir paplūdimio šlepetės. Geros kelionės!


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)