Lengva mankšta nėščiosioms

lapkričio 13, 2018
Manovaikas.lt

Jeigu nemėgstate ar negalite sportuoti, lankyti aerobikos treniruočių ar labai aktyviai mankštintis, pasiūlysime nesunkius pratimus, kurie padės nėštumo metu būti stipriomis ir sveikomis. Juos galite daryti per visą nėštumo laikotarpį, tačiau didėjant vaisiui bus vis sunkiau kvėpuoti, o paskutiniais nėštumo mėnesiais tampa sunkiau judėti ir išlaikyti pusiausvyrą. Todėl rinkitės tuos pratimus, kurios daryti nebus sunku.

Šlaunų tempimas

Kai šlaunys stiprios, elastingos, lengva judėti, o planuojant gimdyti stovimoje padėtyje ar pusiau pritūpus, būtina lavinti jų raumenis.

1. Atsisėskite ant grindų. Nugarą laikykite tiesiai, kojas išskėskite kiek galite, bet be didelių pastangų, pečius atloškite.

2. Lenkite juosmenį į priekį, rankomis „eidamos“ pirmyn. Kai pajusite nesmarkų tempimą vidinėje šlaunų pusėje, sustokite. Tada suskaičiuokite iki penkių ir atsipalaiduokite. Grįžkite į pradinę padėtį. Pratimą kartokite 3 kartus.

Kojų kilnojimas

1. Šis pratimas taip pat sirpina šlaunis, palaiko viso kūno judrumą. Atsigulkite ant šono, apačioje esančią koją truputėlį sulenkite per kelį, o galvą paremkite ranka.

2. Pamažu kelkite viršuje esančią koją. Laikykite ją tiesiai, bet kelio neįtempkite. Iškėlusios kiek galite be didelių pastangų, palaikykite, kol suskaičiuosite iki penkių , o tada nuleiskite. Pratimą kartokite 3 kartus. Tą patį padarykite ir atsigulusios ant kito šono.

Tūpimas

Šis pratimas lavina dubens raumenis ir stiprina vidinę šlaunų pusę. Šie judesiai – tarsi gimdymo repeticija, taip pat padeda apšilti prieš darant dubens pratimus ant grindų. Kadangi dėl didėjančio kūno apimties bus sunkiau išlaikyti pusiausvyrą, įsitverkite į kėdės atkaltę ar lovos kraštą.

1. Atsistokite kojas praskėtusi pečių plotyje. Tada palengva leiskite sėdmenis, kol atsitūpsite.

2. Tiesiai laikydamos nugarą ir visa pėda remdamosi į grindis, patupėkite apie 30 sekundžių. Jeigu sunku galite ir trumpiau.

Šlaunų tempimas

Šiuo pratimus yra stiprinami vidinės šlaunų pusės raumenys, lavinamas klubų sąnarių lankstumas.

1. Atsisėskite ant grindų, tiesiai laikykite nugarą. Rankomis suglauskite pėdas, kelius nuleiskite žemyn.

2. Patogiai laikydamos rankas ir atpalaidavusios dubens raumenis, dar arčiau prie grindų nuleiskite kelius ir taip pabūkite kelias sekundes. Pratimą darykite kartą arba du kartus per dieną.

Liemens lenkimas

1. Atsisėskite ant grindų plačiai išskėtusios kojas. Tada sulenkite kairiąją koją, o dešinės rankos pirštais įsikibkite į dešinės kojos pirštus.

2. Keldamos kairiąją ranką įkvėpkite. Lenkitės į dešinę pusę, kol pajusite, kad šiek tiek įsitempė kairiojo šono raumenys. Šioje padėtyje pabūkite tol, kol suskaičiuosite iki penkių. Tai padarykite ir į kairiąją pusę.

Daugiau naudingų patarimų visai šeimai rasite Manovaikas.lt portale.

Ką daryti, kai skydliaukė apkartina gyvenimą?

10 klaidų, kurias tu darai mesdama svorį!

Priklausomybė nuo kavos prilygsta alkoholio ir narkotikų vartojimui

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)