Lietuviška nakvynė, kurios nepamirši: viešbutis medyje ar kambarys… pilyje!

birželio 11, 2018
Rimvydas Širvinskas-Makalius

Turbūt niekam ne paslaptis, kad viešbučių esu matęs tiek daug, kad net suskaičiuoti negalėčiau. Nuo paprastų apartamentų, miesto tipo, iki tikrai prabangių. Bet kartais norisi kažko… kitokio, išskirtinio. To, kas nustebintų, kur vos vieno apsilankymo užtektų, jog liktum sužavėtas visam gyvenimui. Ir žinai ką? Tam visai nebūtina keliauti kažkur toli, nes unikalių vietų poilsiui yra čia pat, Lietuvoje!

Gyvenimas kaip filme

Jei kurčiau kino juostą apie turtuolių gyvenimą, tai daryčiau tik „IDW Esperanza Resort“. Čia atvykęs patenki tarytum į visai kitą pasaulį, spinduliuojantį prabanga, apgaubiantį išskirtiniu privatumu ir lepinantį aukščiausios klasės poilsiu. Gamtos apsupta teritorija Aukštadvario regioniniame parke, smėlio paplūdimys, unikalios terapijos SPA centre (vienintelės tokios Rytų Europoje), vienas geriausių restoranų Lietuvoje ir net nusileidimo aikštė sraigtasparniams. Ko tik čia nėra… Ne veltui „IDW Esperanza Resort“ turi gausybę apdovanojimų, tarp kurių – prestižinis „Guest Service Gold“ įvertinimas. Tikra svajonių rezidencija!

Tarsi iš pasakų knygos

Kai buvau mažas, mano svajonė buvo turėti kambarį pilyje. Dabar iki tos svajonės trūksta visai nedaug, nes Lietuvoje galima tokiame viešbutyje apsistoti. Panemunės pilyje pasitiks 13 prabangiai įrengtų kambarių, puoštų antikvariniais XVIII–XIX a. baldais. Pasijausi kaip tikroje pasakoje! Beje, kiekvienas numeris pavadintas čia gyvenusio istorinio veikėjo garbei. Priklausomai nuo to, kuriame apsistosi, galėsi perskaityti legendą ir novelę apie buvusį jo šeimininką.

Ar girdėjai apie viešbutį… medyje

Taip, perskaitei teisingai. Lietuvoje yra galimybė nakvoti viešbutyje, įsikūrusiame medyje. Taurų nuotykių parke, Tauragėje, galima apsistoti viename iš trijų namelių, esančių 6–7 metrų aukštyje, medyje. Aš tokio namuko niekuomet neturėjau, tik per televizorių filmuose mačiau, tad apie šią vietą sužinojęs iškart mintimis grįžau į vaikystės svajones. O šalia dar ir parkas, pilnas visokiausių lipynių, čiuožimo kalnelių ir kitų pramogų. Atrodo tikrai smagiai! Aišku, tokia nakvynė labiau skirta šiltajam metų sezonui.

Svetingumas vienuolyne

Kai kas galvoja, jog išskirtinumo reikia ieškoti tik egzotiškose šalyse ir prabangiausiuose kurortuose. Aš sakau, kad tai yra visiškai netiesa. Pats tuo įsitikinau, kai pirmą kartą apsilankiau viešbutyje „Monte Pacis“. Pažaislio vienuolyno ansamblis, 4 žvaigždučių viešbutis, architektūra, meno kūriniai, Kauno marių regioninis parkas – visa tai kuria nepamirštamą įspūdį. Patikėk, atmosfera, ramybė ir aptarnavimas tave tiesiog sužavės, o aplinka bei kambariai priblokš. Beje, jei nori leistis į tikrą kulinarinę kelionę, būtinai pasimėgauk fantastiška degustacine vakariene. Pats ją ragavau, drąsiai rekomenduoju ir visai nesistebiu, jog „Monte Pacis“ restoranas taip pat pateko tarp 30 Lietuvos geriausių.

Meilės kupinas savaitgalis

Dar viena pilis, kurioje galima išskirtine nakvyne pasimėgauti. Šį kartą – ir su specialia programa. Apsistojusio Norviliškių pilyje tavęs lauks ne tik viduramžių dvasia alsuojantys apartamentai, bet ir vakarienė. Jos metu paragausi išskirtinių patiekalų, susipažinsi su senovinėmis kulinarijos tradicijomis, žaidimais, apylinkių istorija. Be to, įmynęs viduramžių vienuolių paruoštą mįslę, galėsi surasti meilės eliksyrą! Tam reikės ir galvą pasukti, ir visokių paslapčių atrasti. O po puikios nakvynės ryte dar ir sočiais pusryčiais pasimėgausi.

Unikali poilsio harmonija

„Harmony Park“ poilsio kompleksas yra kažkas nepaprasto. Lankiausi jau ne vieną kartą ir visuomet lieku sužavėtas. Kiekvienas atras kažką sau: nakvynę prabangiame 5 žvaigždučių viešbutyje, privačias vilas, pramogas vandens ir pirčių erdvėje ar gamtoje. Bet kuo gi šis kompleksas išskirtinis? Ogi dėl savo didžiulės, net 200 hektarų ploto užimančios teritorijos. Čia net žirgynas su hipodromu yra, taip pat – tvenkiniai maudynėms, viską supa miškai, ąžuolynas ir grynas oras, tad galima eiti pasivaikščioti, dviračiu važinėti ar įvairių žaidimų pažaisti. Beje, kiekvienais metais čia vyksta labai graži Šeimų šventė, kurią aplanko tėveliai su mažyliais iš visos Lietuvos.

Dvaras rekordininkas

Pakruojo dvaras – tikrai neeilinė vieta poilsiui. Tikiu, jog viešbučių, kaip ir aš, esi matęs ne vieną, bet ar dažnai gali pasigirti, jog ilsėjaisi autentiškame dvare? Ir dar tokiame, kuris įrašytas į rekordų knygą! Tai yra didžiausias išlikęs dvaro pastatų kompleksas mūsų šalyje, kurio centre stovi didingi XIX a. rūmai.

Čia įkurtas ir viešbutis, kuriame gali apsistoti, o pusryčius ar vakarienę pavalgyti senovinėje karčiamoje. Geras, ar ne? Bet tai tikrai ne viskas! Teritorijoje taip pat yra žirgynas (tarp ristūnų – ir garsieji žemaitukai!), vėjo malūne įsikūręs kino teatras, nuolat vyksta įvairios šventės, renginiai, o labiausiai man patinka smagi „Gyvojo muziejaus“ programa. Jos metu gali pamatyti, kaip dvare gyvenimas virė prieš šimtą metų! Nieko nuostabaus, jog 2017 metais Pakruojo dvaras pripažintas patraukliausia Lietuvos kultūrinio turizmo traukos vietove.

Įsitikink ir tu: Lietuva – tobula vieta gyventi ir ilsėtis!

Naujos kryptys iš Lietuvos – bet tik atostogoms!

Vaizdas, vertas milijono – ir nemokamai!

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)