Magiškas kruizas – rojaus kampelis ant jūros bangų: nuo ko pradėti planuoti?

liepos 20, 2018
Rūta Nenartavičiūtė, Aurelija Nemickaitė

Viduržemio jūros kruizas, Karibų jūros kruizas, transatlantinis kruizas – skamba magiškai, tiesa? Ko gero, daugeliui mūsų šie žodžiai asocijuojasi su vaiskiai žydra jūra, lėtais pasivaikščiojimais deniu tingiai leidžiantis saulei, prabangiomis vakarienėmis laivo restorane, gaiviais kokteiliais prie baseino, romantiškomis pažintimis, daugybe uostų ir jūrininkų – visu tuo, kas sukuria nenusakomą kruizo atmosferą. Tačiau yra ir manančių, kad kruizas skirtas tik turtingiems pensininkams, šeimoms su mažais vaikais ir tinginiams, t. y. žmonėms, turintiems užtektinai pinigų ir galintiems daug sumokėti už tai, kad juos kažkas kažkur nuplukdys ir pamaitins.

Laikas paneigti stereotipus ir įvertinti, kaip yra iš tiesų!

Aplinka

Į kruizus keliautojus plukdo didžiuliai keliolikos denių laivai, kuriuose telpa keli tūkstančiai žmonių. Tad norint geriau suprasti, kokia publika susirenka, kruizinį laivą reikėtų įsivaizduoti kaip didžiulį, prabangų viešbutį ant vandens.

Taigi kolektyvas bus tikrai įvairus, nes tikimybė, kad į vieną vietą susirinks keli tūkstančiai vien tik pažinčių ieškančių romantikų, senjorų ar šeimų su mažais vaikais, beveik lygi nuliui. Nesvarbu, kaip keliauji – vienas, su antrąja puse, draugų būreliu ar vaikučiais – laive tikrai rasi bendraminčių. Taip pat neturėtum nustebti, kad kruizo metu sutiksi įvairių tautybių žmonių – kruizai pastaruoju metu yra ypač ant bangos!

Kajutės

Laivo kajutės įrengtos kaip viešbučio kambariai, jos taip pat būna skirtingų dydžių ir prabangos lygių, taigi bilieto kaina iš esmės priklausys nuo to, kokį kajutės tipą pasirinksi. Pačios pigiausios – vadinamosios vidinės kajutės, be lango. Kiek brangesnės ir prabangesnės – kajutės su langu, taip pat kajutės su balkonu. Šios yra brangiausios, jos būna erdvios kaip viešbučio apartamentai, su balkonu, kuriame galima mėgautis jūros gaiva ir saulės šiluma.

Į kelionę patartina įsidėti įvairių drabužių: dieną galėsi pasivaikščioti po uostus, į kuriuos užsuks laivas, tad pravers patogūs ir kasdieniai rūbai, o vakare eisi vakarieniauti į laivo restoraną, kur, tikėtina, bus laikomasi tam tikro aprangos kodo. Be to, kartą kruizo metu laive paprastai būna rengiama Gala vakarienė, kurios metu vilkimi vakariniai rūbai.

Maršrutai ir įspūdžiai

Kruizų maršrutų pasirinkimas yra tikrai labai didelis. Be labiausiai žinomų Viduržemio ir Karibų jūros kruizų, galima leistis ir į Šiaurės Europos kruizus, kurių metu aplankysi Švediją, Norvegijos fiordus, Daniją, Vokietiją, Olandiją ir kt., ilguosius kruizus, per Atlanto vandenyną nuplukdysiančius iki Pietų ar Šiaurės Amerikos, taip pat – Raudonosios ir Arabijos jūrų, Pietų Afrikos, Australijos, Azijos kruizus – tereikia sugalvoti regioną ir paieškojęs informacijos internete kruizą tikrai rasi.

Tarp lietuvių keliautojų vieni populiariausių – savaitės trukmės Viduržemio jūros kruizai. Jų metu paprastai aplankomi penki–šeši uostai, diena praleidžiama atviroje jūroje. Vienam uostui apžiūrėti gali būti skiriamas pusdienis ar diena – tai priklauso nuo sudaryto laivo grafiko.

Miestus, kuriuose prisišvartuoja laivas, galima apžiūrėti patiems arba įsigyti laive siūlomas ekskursijas. Daugelis keliautojų, norėdami sutaupyti ir nenorėdami stumdytis su kitais turistais, nusprendžia patys apžiūrėti miestą. Tai galima daryti Europos uostuose, tačiau prieš išlipant vieniems tolimesniuose uostuose, ypač Azijos, Afrikos ar Pietų Amerikos, reikėtų pasidomėti jų saugumu ir pagrindinėmis taisyklėmis, kurias privalo žinoti turistas.

Ilgiausi kruizai – transatlantiniai, trunkantys iki 20 dienų. Jų metu iš Europos (Genujos ar kito uosto) plaukiama į Šiaurės ar Pietų Ameriką, pakeliui aplankant įvairias salas. Vienas iš keliautojų favoritų – iš Europos plaukti į Niujorką, o atgal grįžti lėktuvu. Tokios kelionės metu atviroje jūroje praleidžiamos penkios–šešios dienos. Šie kruizai palieka daugiausia įspūdžių – jų metu ne tik aplankomi keli žemynai, bet ir pajuntamas tas nenusakomas buvimo bekraščiame vandenyne jausmas, regint tik hipnotizuojantį dangaus ir jūros horizontą.

Ką veikti laive?

Šis klausimas ypač aktualus tampa tomis dienomis, kai plaukiama atviroje jūroje, neužsukant į uostus. Trumpuose savaitės maršrutuose tokia diena paprastai būna viena, tačiau ilguosiuose kruizuose jų būna daugiau, tad nieko keisto, kad žmonėms kyla klausimas: ar bus laive ką veikti?

Laivą, kaip jau minėjome, reikėtų įsivaizduoti kaip didžiulį prabangų viešbutį ar net kaip miniatiūrinį miestą ant vandens, tad čia rasi visas įprastas pramogas – baseinus, sūkurines vonias, SPA, pirtis, užsiėmimų kambarius vaikams ir paaugliams, restoranus, barus; vakarais – šou programos, gyvo garso koncertai, diskotekos. Taip pat rengiamos kulinarijos pamokos, yra 5D kino teatrai, galima žaisti boulingą, mini golfą.

Dauguma šių pramogų įskaičiuotos į kainą, išskyrus SPA paslaugas, a la carte restoranus, išskirtinius barus ir kavines, kino teatrus, boulingą, alkoholinius gėrimus. Laive atsiskaitinėsi specialia įlipimo kortele, į kurią pervesi tam tikrą pinigų sumą.

„Symphony of the Seas“

Pažvelkime iš arčiau – kokias pramogas siūlo didžiausias pasaulyje kruizinis laivas „Symphony of the Seas“ (liet. „Jūrų simfonija“), į pirmąją savo kelionę išplaukęs vos šių metų kovą. Laive yra 18 denių (denis – kaip namo aukštas). Kad tikrai jaustumeisi kaip prie jūros, pagrindinio laivo baseino zona, beje, savo teritorijoje turinti ir milžinišką TV ekraną, yra įrengta garsiojo Majamio paplūdimio (Miami beach) stiliumi. Naktį baseinas pavirsta grojančiu fontanu. Be kita ko, laive yra 20 restoranų, 23 kiti vidaus ir lauko baseinai, čiuožykla, lošimo namai, teatras, sporto salės ir aikštelės. Sklinda gandai, kad kompanija ketina pasirašyti susitarimą su „Starbucks“, kad keliautojai plaukdami galėtų gurkšnoti savo mėgstamą karamelinį frappuccino ar flat white.

Laivo keleiviams siūlomos pačios įvairiausios pramogos: pradedant apsipirkimu parduotuvėse, F1 lenktynių simuliatoriumi, baigiant trupių pasirodymais ar kopinėjimais uolomis. Tiems, kurie ilgisi tvirtos žemės po kojomis ir gamtos, laivo kūrėjai taip pat turi, ką pasiūlyti. Vienoje iš laivo zonų įrengtas parkas. Jame žaliuoja net 22 tūkst. įvairiausių krūmų, medžių ir gėlių, veikia nedidelės kavinukės. Zoną dengia 480 kv. m. išmanus stiklinis LED gaubtas, kurio projekcijos keičiasi priklausomai nuo paros meto ar oro. Veiklos kruize netrūksta ir mažiesiems keleiviams – specialiai jiems laive įrengti atrakcionai, vaikų ir paauglių klubai.

Laive turėsi galimybę išmokti groti pianinu, šokti sambą, apsilankyti milžiniškame SPA, vakarieniauti viename iš prabangių fine dining restoranų, kuriems meniu sukūrė garsūs Prancūzijos ir Italijos virtuvės šefai. Jei esi kažkur vidury vandenyno, tai dar nereiškia, kad privalai atsisakyti prabangos. Gyventi, jei kišenė leidžia, galėsi prabangiai įrengtuose Niujorko architektūros apartamentuose, kuriuose aptarnaus asmeniniai liokajai. Jei tavo atostogų biudžetas nėra toks didelis, nieko tokio – net paprasčiausios ir pigiausios kajutės tikrai puikios ir atitinka 5* viešbučio standartinį kambarį.

Ir tai toli gražu nėra prabangiausias laivas pasaulyje! Yra tokių kruizinių laivų kompanijų, kurios orientuojasi tik į turtingus klientus (pvz., „Silver Sea“ arba „Crystal Cruises“), o jų laivai, nors ir nėra didžiausi pasaulyje, savo prabanga tiesiog išverčia iš koto! Tokiuose laivuose paprastai plaukia dvigubai daugiau įgulos narių nei keleivių, kad kiekvienas keliautojas sulauktų išskirtinio dėmesio.

Baimė

Dažniausia keliautojų baimė – pykinimas. To ypač baiminasi žmonės, kuriems teko atviroje jūroje plaukti valtimi ar nedideliu laivu ir jie patyrė visus supimo „džiaugsmus“. Tačiau palygink kruizinio laivo ir jachtos ar valties dydį – tai labai skirtingi dalykai! Be to, kruiziniuose laivuose yra galingi hidrostabilizatoriai, tad supimas laive tikrai menkas, didžioji dauguma keliautojų jaučiasi puikiai. Tačiau, be abejo, jeigu esi itin jautrus net ir menkiausiam supimui, prieš kelionę reikėtų išgerti vaistų nuo jūros ligos.

Nuo ko pradėti?

Nors viskas atrodo gana painiai ir sudėtingai, taip tikrai nėra! Jei keliausi kruizu pirmą kartą, nuoširdžiai patariame kreiptis į kelionių agentą, kuris parinks maršrutą pagal poreikius ir galimybes, užsakys ir lėktuvo bilietus į miestą, iš kurio išplauksi, bei paaiškins visas smulkmenas. Na, o kitą kartą jau viskas bus kur kas paprasčiau.

Kruizas yra nepaprastas potyris, keliavimo būdas nepanašus į jokį kitą. Jeigu labiausiai mėgsti keliauti autostopu, miegoti palapinėje ir vien mintis apie keliones jūra kelia panišką baimę, kruizai galbūt nėra tau skirti. Tačiau nedvejodamas rinkis kruizą, jei tau kelionėje svarbu komfortas, geras aptarnavimas, saugumas, jei tave žavi mintis kiekvieną rytą pasitikti vis kitame uoste ir galimybė per trumpą laiką aplankyti daug skirtingų šalių ir miestų, jei dievini sūrų jūros vėją ir ypač – jei nesi matęs naktinio dangaus atviroje jūroje.

Vasarišką AŠ IKONA žurnalo numerį dar gali suskubti įsigyti prekybos vietose arba čia: http://vmgonline.lt/e-parduotuve/

O ne! Tavo feisbuko draugai nepamato tavo atostogų nuotraukų? Netvarka…

Lietuviška nakvynė, kurios nepamirši: viešbutis medyje ar kambarys… pilyje!

Įsitikink ir tu: Lietuva – tobula vieta gyventi ir ilsėtis!

 

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)