Mažą juodą suknelę keičia vyriški marškiniai

rugsėjo 5, 2018
Šarlotė Goš

Kai prakalbama apie mažą juodą suknelę, prieš akis išdygsta jos krikštamote tapusios Coco Chanel portretas. Bet juodų suknelių būta kur kas anksčiau nei madmuazelė Chanel ėmėsi kūrybos, tik tuomet jų šleifai šluodavo ne raudonąjį kilimą, o gedulo prisodrintas menes.

Kadaise smerkta už akiplėšiškumą maža juoda suknelė įsliūkino į mūsų drabužines ir pavergė lakoniškumu: iki skausmo paprasta, lengvai transformuojama ir pritaikoma. Laikui bėgant keitėsi suknelės dizainas, kas dešimtmetį ji įgaudavo naujų elementų, kol galų gale suvienijo eleganciją ir seksualumą. Pakito ne tik dizainas, bet ir juodą suknelę vilkinčios moterys: tapo savarankiškesnės, drąsesnės, linkusios eksperimentuoti, pamažu atsigręžė į mylimuosius. Į moterų spintas atsikraustė dalis vyriškų drabužių, nuo kelnių, švarkų iki aksesuarų, per kelis dešimtmečius juos prisitaikėme kaip nemarią eleganciją. Mažą juodą suknelę šiandien galime pakeisti daugybe skirtingų, bet visuomet į taktą taikančių drabužių: kelnių kostiumas, griežto kirpimo švarkas, smokingo suknelė, klasikinių kelnių ir vyriškų marškinių derinys – tai saugūs ir stilingi pasirinkimai daugumai progų.

Jau ne pirmą sezoną vyriški marškiniai gula ant moterų kūnų, yra transformuojami į tunikas ar sukneles, o šįmet tendencijų gretose jie užima vieną svariausių pozicijų. Kaip ir maža juoda suknelė, vyriško tipo marškiniai, keliaudami per laikmečius, išlaikė švarų, minimalistinį dizainą, kasmet juose atsispindi mados vingiai, bet esmė lieka ta pati – elegancija, tvarkingumo efektas ir subtili prabanga. Kadangi prie klasikinių marškinių galima derinti skirtingas apačias ar net ant viršaus vilkėti sarafaną, atsiranda daugybė galimybių susikurti savitą, bet elegantišką įvaizdį. Tikimybė, kad sutiksite kitą, apsirengusią panašiai, sumažėja daugybę kartų, o dvi juodos suknelės viena šalia kitos, vis tiek tėra juodos suknelės.

Yra daugybė variantų, kaip galima stilizuoti klasikinius marškinius, bet visi jie priklausys vienam šių pasirinkimų: einate vyriškumo link arba pasitelkiate moteriškus kerus. Pirmuoju atveju marškinius lydės papildomas vyriškas drabužis, tai gali būti elegantiškos kelnės, švarkas ir aukštakulniai arba prigludęs pieštuko silueto sijonas ir suvarstomi plokščiapadžiai, čia dominuoja „tomboy“ (labiau vyriška) stilistika.

Antras variantas spinduliuoja romantika arba fatalizmu: vyriški marškiniai ir pūstas sijonas, aukštakulniai bateliai, raudonos lūpos, o pro marškinių kamputį tyliai besižvalganti nėrinių detalė. Tiktų ir gundantis sijonas iki pat žemės, vilnijančiomis bangomis susukti plaukai, ryškesnis makiažas, apnuoginti riešai, akcentuoti apyrankėmis, arba dekoltė įstabiu kaklo papuošalu. Svarbiausia, kad kurdama įvaizdį išlaikytumėte harmoniją, eleganciją ir nebijotumėte išreikšti savęs. Ta pati taisyklė galioja ir vilkinčioms mažą juodą suknelę, tačiau mažų juodų bus daug, o klasikiniai marškiniai atveria kelią į elegantišką, bet vienetinį ansamblį.


Nuotr. Fotolia

← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)