Miesto moterys: kodėl jos bėga?

liepos 20, 2017
IKONA.TV

Miesto parkuose, upės pakrantėje ir Senamiesčio gatvelėse vis dažniau išvysime JAS. Bet kokiu paros metu, bet kokiu oru ritmingai judančias joms vienoms žinomo tikslo link, prakaito lašus atsainiai nubraukiančias ranka ir visada – visada – besišypsančias. Bėgančios moterys ryškiomis sportinėmis aprangomis nuspalvina miestą. O mes klausiame – kodėl jos bėga?

Nors vieno atsakymo į šį klausimą greičiausiai nerasime, visos keturios naujojo adidas ULTRABOOST X bėgimo batelio ambasadorės – modelis ir tinklaraštininkė Simona Burbaitė, „Ona Būkplona“ autorė Justina Jarutė, penkiakovininkė Ieva Serapinaitė ir be sporto gyventi negalinti vizažistė Justina Gafarovaitė – sutinka: bėgimas gamina laimę.

Nuotr. Dainius Ščiuka, Mindaugas Navickas

Teigiamos energijos užtaisas

Nors šiandien Simona mielai prasibėga prieš Tailando bokso treniruotę, mergina pripažįsta, kad mokykloje bėgimo vengė. „Man tai buvo vienas nemėgstamiausių pratimų – labai nepasitikėjau savimi, bijojau, kad distancijos, ypač trumpos, kai bėgti reikia laikui, neįveiksiu ar atbėgsiu paskutinė. Tačiau tie laikai nebuvo tokie prasti ir mano meilė bėgimui po truputį augo – ir vis dar auga!“ – šypsosi S. Burbaitė. Pasak jos, meilę sustiprina ir tai, kad prisijaukinus bėgimą iš jo galima gauti labai naudingų dalykų: jis mažina stresą, stabdo senėjimą, palaiko fizinę formą, raumenų tonusą ir leidžia pabėgti nuo rutinos. „Bėgimas ramina ir leidžia emociškai atsipalaiduoti, atsiriboti nuo kasdienių rūpesčių“, – tikina Simona.

Su ja sutinka ir Justina Jarutė: „Bėgimas yra totalus smegenų išvalymas – jis visas mintis sudėlioja į reikalingus stalčiukus, nuramina ir pakrauna teigiamos energijos. Todėl sulaukusi nelabai malonaus elektroninio laiško ar skambučio visuomet stengiuosi išbėgti – kol bėgioju, emocijos nurimsta ir grįžusi į juos atsakau šviežia ir pozityvia galva. Bėgimas man – visų ligų gydytojas!“

Nuotr. Dainius Ščiuka, Mindaugas Navickas 

Bėgimas turi teikti malonumą

Nuo vaikystės sportuojanti Justina Gafarovaitė bėgioja ne dėl gražesnės figūros ar siekdama įveikti maratoną: „Mano gyvenime bėgimas atsirado kaip sveikos gyvensenos dalis. Noriu gyventi sveikai, aktyviai ir džiaugtis gyvenimu. Bėgimas ugdo valią, lavina ištvermę ir moko kantrybės – juk būna tokių dienų, kai sunku, nesinori nė kojos iš namų kelti, jau nebekalbant apie bėgiojimą. Neleiskite tinguliui imti viršaus – pamatysite, kaip jūsų galimybės auga sulig kiekviena diena!“

Penkiakovininkė Ieva Serapinaitė prabangos praleisti bėgimo treniruotę sau neleidžia. Ypač pastaruoju metu, kai ruošėsi Europos ir Pasaulio čempionatams. Tačiau jaunajai atletei bėgimas, net kai jis būna treniruočių režimo dalimi, vis dar suteikia džiaugsmo: „Mano bėgimo trenerė nuolat kartoja, kad bėgimas turi teikti malonumą – tik tuomet jis duos norimų rezultatų. Kuo ilgesnę distanciją bėgu, tuo ji man smagesnė – bėgioju Vingio parke, tad turiu pakankamai laiko įsiklausyti į skambančią gamtą, pakvėpuoti grynu oru, apgalvoti rytdienos darbus ir suprasti, kad iš tikrųjų viskas nėra jau taip blogai.“

Nuotr. Dainius Ščiuka, Mindaugas Navickas 

Klausykite tik savęs

Ar gali bėgime – iš pirmo žvilgsnio tokiame rutiniškame sporte – atsirasti vietos kūrybai? Visos merginos linkčioja – be abejo! „Vieną dieną gali bėgti parke, kitą – palei upę, o trečią – miesto gatvėmis, gali keisti maršrutus ir atstumą, kurį bėgi. Gali į bėgimą įterpti treniruotę parke prie suoliuko – gali daryti viską, ką tik sugalvoji!“ – sako J. Jarutė.

Įkvėpti, pasak Simonos Burbaitės, gali ir sportinė apranga: „Be abejo, pirmiausia reikia pasirinkti bėgimui tinkamus sportinius batelius – jie turi būti patogūs, minkštu padu, kad pėda į grindinį remtųsi lengvai ir bėgimas nepakenktų keliams. Tačiau ryški, stilinga sportinė apranga gali suteikti papildomos motyvacijos ir pasitikėjimo savimi.“

Nuotr. Dainius Ščiuka, Mindaugas Navickas 

Norintiems, tačiau nedrįstantiems pradėti bėgioti, merginos pataria tiesiog imti ir pabandyti – tik tuomet įsitikinsite, kad bėgimo magija veikia. „Ir niekada nežiūrėkite, kaip sportuoja kiti, nesiekite jų greičio ar atstumo rekordų – nepamirškite, kad bėgate sau, dėl savo sveikatos, todėl klausyti reikėtų tik savo kūno“, – teigia Ieva Serapinaitė.

 


Nuotr. Dainius Ščiuka, Mindaugas Navickas

← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)