Moteriškumo paieškos: kaip raganai* tapti deive?

lapkričio 27, 2017
Jurgita Čepulytė

* Moteris virš 30, turinti tenkinantį darbą, ilgametį draugą ir galimybę pildyti bent dalį savo norų. Ji žino savo vertę, tačiau supranta ir tai, kad kažkodėl kitoms gyvenime pasiekti savo tikslus, kad ir kokie jie būtų, sekasi lengviau.

Mažas dialogas su savimi:

„Ar moki būti laiminga tiesiog būdama graži moteris?“ – nuskamba klausimas.

Atsakymą jau turiu paruošusi: „Mane laimingą daro ne mano išvaizda, o veiklos, pasiekimai, sugebėjimai, aplink save suburti žmonės ir gebėjimas išspręsti problemas bei viską pasidaryti pačiai!“

Tuomet kitas klausimas tiesiog prikala prie žemės: „Tai ko sakai, kad nerandi ramybės?“

„Gal esu pervargusi, gal trūksta pokyčių, gal norisi trumpam pasprukti nuo šalia esančio žmogaus… O gal ir nežinau?“

Tai – dialogas su savimi, kurį išgyvena ne viena moteris, daug kam iš šono atrodanti labai laiminga. Atsakymą, ko jai ir daugeliui kitų trūksta kasdienybėje, turi „Moters mokyklos“ įkūrėja Laura Sriubiškienė – tai moteriškumas arba draugystė su savimi, suteikianti norimą dėmesį ir pildanti svajones.

Kas tampa Jūsų mokinėmis?

Labai įvairios moterys. Kaunietės, kurios mėgsta puoštis ir skirti laiko sau, tiksliai žino, ko nori. Vilnietės, labiau linkusios į sportiškumą ir norinčios lengviau eiti, bėgti, pasiekti… Ateina ir užkietėjusios karjeristės, kurias sunku prakalbinti ir kurios slepia, kad mokosi moteriškumo. Dar viena grupė – moterys su vyrais ir vaikais, kurios ieško, kas galėtų nuo kasdienybės nubraukti rutinos dulkes.

Ko jos visos ieško?

Dėmesio. Ir nesvarbu, ar moteris ištekėjusi, ar turinti draugą, ar vieniša, svajonė yra tas dėmesys, kurį gauni eidama gatve – į tave pasižiūri, tau nusišypso… Viena mūsų klientė itin savimi nepasitikėjo. Ji turėjo daug ir vidinių, ir išorinių kompleksų. Po visų mūsų mokymų, ji parašė džiaugsmo kupiną laišką: „Aš einu gatve ir man žmonės šypsosi!“ Ji anksčiau net negalėdavo pakelti akių ir pažiūrėti į tuos žmones. Kai taip pasako moteris, kuri laikė save pelyte, kažkieno šešėliu, supranti, kad padėjai rasti tai, ko jai labiausiai trūko. Dar moterys nori patenkinti smalsumą. Kodėl man reikėtų čia eiti? Kodėl man reikėtų manierų ar lavinti balsą? Kas čia per eisena, kurios reikia mokytis?

Ar atėjusiosios yra pasiruošusios mokytis ir keistis?

Tai – ypač jautri sritis. Dalis moterų niekada neatsiveda draugės, nes yra noras būti pranašesnei arba baimė pripažinti ir parodyti, kad ji kažko nemoka. Tarsi būtų gėda mokytis moteriškumo. Be to, vienoms moteriškumas yra vidinės harmonijos paieškos, mokymasis rasti ramybę, o kitoms atrodo, kad užteks ir išorinio grožio puoselėjimo pamokų – žinoti, kaip pasidaryti tinkamą makiažą, stilingai rengtis, gracingai eiti, elegantiškai elgtis… Kai kurios atėjusios moterys būna tokios susikausčiusios, kad pamokose įžvelgia vulgarumą. Pavyzdžiui, klausia, kodėl eidamos turėtų „vizginti uodegą“.

Ar moterų mokykla gydo sužeistas širdis?

Nesu tikra, ar kalbame apie išsiskyrusias moteris… Bet tikrai yra atvejų, kai vyrai nuperka kursus. „Eik, pasimokyti, tau reikia, tu tokia šalta…“ – sako jie. Joms vyrai visą situaciją galbūt gražiai pateikė, bet atėjusios jos pasakė, kad kursus vyras nupirko, nes ji šalta. Moterims tokie pasakymai labai giliai įstringa. O vyrams žavu, malonu matyti švelnią, ramią, moterišką moterį. Šalia jų jie suranda savo vietą.

Lietuvė moteris tokia nėra?

Mums lengviau nukrypti į mamiškumą. Pora, šeima, vaikai – ir tada mes nukrypstame nuo moteriškumo. Moteris mažiausiai galvoja apie vyrą, apie save dar šiek tiek pagalvoja, bet vis tiek svarbiausi jai – vaikai. Kuomet iškeliamas klausimas dėl vyro, į jį atsakoma irgi klausimu: kodėl aš turiu pataikauti, kodėl turiu duoti, jei man neduoda? Trūksta tokio besąlygiško atsidavimo, kai neprašoma nieko atgal. Mes akcentuojame, kad tobuliausias yra tas trikampis, kuris sudarytas, pirmiausiai, iš dviejų dėmenų – aš ir vyras – ir tik tuomet vaikai.

Mes dažnai save nuvertiname?

Taip! Oi, reikia tik paklausyti, kokios moterys pas mus ateina ir kaip jos apie save kalba: mes storos, kreivos, šleivos… O prieš mus iš tikrųjų stovi gražios ir patrauklios moterys. Jei kartais nelabai įžiūrime jų minusų, tai jos netgi mėgsta juos tiksliai parodyti, pabrėžti. Tenka ilgai įtikinėti: „Moterys, mes Jūsų neklausiame, kuri Jūsų vieta yra stora ar plona…“

Kaip prasideda moteriškumo paieškos „Moters mokykloje“?

Moteriškumas apima tiek daug… Kai manęs pradeda klausinėti, kas yra moteriškumas, atsakyti be galo sunku. Kiekvienu gyvenimo etapu moteriškumas turi skirtingą išraišką. Kiekviena moteris, paklausta apie tai, pateiks kitokį atsakymą. Ir kiekviena bus teisi. Bet, paprastai sakant, tai yra draugystė su savimi – jeigu gimei moterimi, tai ir būk moteris, o ne bandyk kopijuoti vyrą perimdama kelnes, kaklaraištį ir griežtas manieras. Moters stiprybė – atsiskleidimas, žydėjimas, minkštumas, žaismingumas.

Tokia moteris neatrodo silpna?

Aš pati viską galiu pasidaryti – galiu ir automobilį pasitaisyti. Bet aš stengiuosi paprašyti pagalbos. Tai – pasirinkimas būti moteriška moterimi. Man malonu leisti tai padaryti savo vyrui, kuris jaučiasi reikalingas ir jam gera man padėti. Jam gera būti svarbiam. Aš, pavyzdžiui, pati kuro į automobilį nepilu. Paprastai man užpila vyras, o jei jo nėra šalia, tai pamačiusi kokį vyrą degalinėje jo paprašau pagalbos. Ir mane visada gelbsti ir pamoko. Žinoma, kartais pasižiūri kaip į blondinę, bet tikrai visada padeda. Ir aš dėl to nejaučiu diskomforto. Mokėjimas paprašyti mane išgydė nuo egoistinio „aš galiu“.

Moteriška moteris – sąmoningas sprendimas ir rimtas darbas su savimi. Ar, atradusi save, ji gali tikėtis, kad teigiamai paveiks savo aplinką? Tarkime, perauklės vyriškį, kuris yra nenusakomai viliojantis, bet daug įdirbio reikalaujantis atvejis?

Tai – labai sunkus klausimas. Perauklėjimas labai priklauso nuo to, kiek jis ją myli. Man visada mama ir močiutė sakydavo, kad laimingesnės poros tos, kur vyras labiau myli moterį, nei ji jį. Ir dar vienas aspektas: jei nori, kad kitas asmuo pasikeistų, tai keiskis pati. Tarkime, noriu, kad mano vyras sportuotų, bet jis nenori sportuoti. Tai aš galvoju, kad man, tikriausiai, reikia pradėti sportuoti, o aš ir sportas visiškai nedraugaujame. Bet imuosi sportuoti namie: demonstratyviai išsitiesiu kilimėlį ir darau pratimus. Vieną mėnesį, antrą mėnesį, trečią mėnesį… Ir trečio mėnesio gale jis išsitraukia kilimėlį. Visai gal neblogai! Jeigu tu keitiesi, keičiasi ir tavo aplinka. Kad ir kaip aš norėdavau, kad mano vyras tą ar aną darytų ar nedarytų, jei aš to nedarydavau, tai nieko ir nebūdavo. Tik savo pavyzdžiu gali kažką pakeisti – ir nesvarbu, ar tai yra tavo vyras, vaikai, ar bendradarbiai.

Sulaukiate skambučių su klausimu, ar padėsite susirasti vyrą?

Tokių klausimų nesame sulaukę, nes mūsų mokymai skirti pačiai moteriai, jos pasitikėjimo savimi stiprinimui. Ji čia pati sprendžia, ko jai reikia. Pirmiausiai, čia paminima, kad gražiai sėdėti, gražiai eiti nereikia dėl kažko. Tai yra laikas ir mokslai pačiai sau. Ir mes nesakome, kad būk silpna, pažeidžiama, užuovėjos ieškanti moteris. Visiškai atvirkščiai – skatiname tapti tvirta moterimi, kuri moka elgtis. Bet klientės patvirtino, kad po pamokų tikrai nemažai jų susirado antrąsias puses. Jos pasakoja, kad darydamos „namų darbus“ – kartodamos išmoktas pamokas, išmokusios atsipalaiduoti ir neskubėti, besidžiaugiančios kiekviena akimirka – ima traukti aplinkinių asmenų dėmesį. Ir tai visiškai suprantama – juk matome tai, kas gražu. Moterims tenka priminti, kad jos dažnai būna be emocijų – o juk akyse gali būti tiek aistros! Moters akys gali degti, žavėtis, ji gali būti gundytoja sau, žaisti su savimi, flirtuoti su savimi.

Būti atsipalaidavusiai, ramiai ir lėtai skamba kaip didžiulė prabanga šių dienų gyvenime… Juk reikia viską suspėti, visko pasiekti!

Įvairios emocijos užplūsta visus be išimties. Būna, kad draugai sako: „Ak, kaip pas tave viskas tobula!“ Bet nėra taip tobula. Ir visko visiems pasitaiko. Kartais nevaldai emocijų, ir viskas. Na, blogos dienos, tai blogos. Anksčiau ant šluotos namie skraidžiau, o dabar galvoju, kad geriau sėsti į prabangią mašiną ir kur nors važiuoti. Juk yra skirtumas, ar ant šluotos, ar prabangiame BMW. Taip renkamės ir vidinę būseną. Kiekviena ragana gali būti deivė, tik reikia rasti savo balansą.

Kam moters virsmo kelyje daugiausiai reikia drąsos? Ką pavadintumėte tikrų tikriausiu iššūkiu?

Pavyzdžiui, viliotinis. Turime planą mokyti viliojimo meno. Ar visuomenė supras? Jei moteris išgirs atvirą pasiūlymą „ateik vilioti“, daugeliu atvejų tai įvertins kaip pasiūlymą iš „barakudų“ mokyklos. O kas yra viliotinis? Tai – švelnumo lavinimas, savęs pajautimas ir lietimas. Dažnai moteris nemoka liesti savęs ­– ir šiuo atveju mes nekalbame apie intymumą. Mes sakome liesk save nusirenginėdama – liesk švelniai nusiimdama petnešėles, tik pirštų pagalvėlėmis… Daryk tai dėl savęs, stebėk save veidrodyje… Netgi nejauku. Tai yra tikras virsmas, po kurio išsilaisvini. Tai išgirdusios moterys ima „laužytis“ – maždaug 80 procentų jų mano, kad viliotinis yra skirtas KAŽKAM. Bet kartoju – tai, visų pirma, yra švelnumas sau. Taip reiškiasi draugystė su savimi ir vidinis moteriškumas. Jei nėra vidinio jausmo, išorinis „tiuningavimas“ sunkiai gelbės.

Draugystės su savimi taisyklės:

Šypsokitės sau! Stebėkite save veidrodyje netgi tualete plaudamos rankas. Pagaukite savo žvilgsnį veidrodyje ir nepulkite taisyti lūpdažio ar neklusnios plaukų sruogos – tiesiog besišypsodamos paflirtuokite su savimi.

Skirkite sau laiko! Mes labai stipriai pavargstame, nes neleidžiame sau sustoti ir pailsėti. Važiuojame automobiliu ir galvojame, kaip atvažiuosime į biurą, atrašysime elektroninius laiškus, imsimės skambučių. Toks nuolatinis įsitempimas sukelia nuovargį. Dienos pabaigoje atrodo, kad nieko tokio visą dieną nedarei, bet esi visiškai išsekusi. Vakare plauni indus ir vėl galvoji, kaip ir kas bus rytoj arba ką ne taip padarei. O moteriškumas irgi yra jausmas, kuriam reikalingas ypatingas laikas.

Lieskite save! Vakare nusirenkite lėtai. Išsivalykite dantis lėtai. Lygiai taip pat pirštų galiukais jausdamos kiekvieną judesį lėtai užsitepkite ir veido kremo. Stebėkite, kaip jaučiatės. Galbūt pasileiskite muziką, užsidekite žvakę – sukurkite sau malonią aplinką.

Eksperimentas drąsiai moteriai

Norite įsivertinti ir suprasti save bei savo elgesį – paprašykite, kad Jus filmuotų. Vaizdo įrašas nemeluoja ir neguodžia. Galėsite atsakyti sau į klausimą, ar tikrai norite būti tokia moteris, kokią matote vaizdoįraše.


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)