Naujos kryptys iš Lietuvos – bet tik atostogoms!

gegužės 11, 2018
Aistė Svarauskaitė

Besiplečiant kelionių tinklui Lietuvoje, su kiekvienais metais turime galimybę tiesiai iš Lietuvos nukeliauti į kampelius, į kuriuos prieš keletą metų tekdavo varginančiai skristi su keliais persėdimais. 2018-aisiais metais Lietuvos kelionių organizatoriai ir pigių skrydžių bendrovės keliautojams paruošė daugybę staigmenų, kurių nevalia nepriimti! Štai – Makaliaus naujų krypčių iš Lietuvos penketukas. O tau belieka skaityti, rinktis ir skubėti planuoti atostogas!

Izmiras, Turkija

Nors iš Lietuvos į Turkiją atostogų vykstame jau daugybę metų ir atostogos saulėtuose šios šalies kurortuose dažnai pakeičia tradicinį poilsį prie Baltijos jūros, turbūt ne daug kam teko girdėti apie Turkijos miestą Izmirą, kurį ypač mėgsta vietiniai šalies gyventojai. Šis miestas yra trečias pagal dydį visoje šalyje, įsikūręs prie Egėjo jūros ir turistus viliojantis ne paplūdimiais ar „viskas įskaičiuota“ programos privalumais, bet daugybe pramogų, istoriniu senamiesčiu, įvairiais muziejais ir tikru didmiesčio gyvenimo ritmu, kurį ne visada rasi tradiciniuose Turkijos kurortuose.

Kadangi šio miesto istorija skaičiuoja jau daugiau nei 3,5 tūkstančių metų, čia verta keliauti trokštantiems susipažinti su kitokia Turkija. Pažadu, šią šalį pamatysi visai kitomis akimis! 2018 metų sezonu iš Lietuvos į Izmirą padės nuvykti kelionių organizatorius „Tez Tour“.

Atėnai, Graikija

Net neabejoju, kad 9 iš 10 keliautojų, sakydami, kad atostogų vyksta į Graikiją, kišenėje turi bilietus į vieną iš turistų pamėgtų salų: Kretą, Rodą, Korfu ar Kosą. Bet ar kada kilo mintis atostogauti ne salose, o keliauti į šalies sostinę Atėnus: senovės miestą, kuriame gimė olimpinės žaidynės ir demokratija, o kiekvienas kampelis tarytum nukelia tave 3500 metų atgal?

Atėnai – didžiulį istorinį palikimą turintis miestas, tikri mūsų civilizacijos pamatai, menų, architektūros stilių, demokratijos, filosofijos gimtinė. Visa tai šiomis dienomis papildo didmiesčio judrumas, į kurį įsisukęs kartais pamiršti, kokia didinga iš tiesų yra Graikijos sostinė. Jei pasiilgai istorinių ieškojimų, į Atėnus tiesiogiai gali skirsti iš Vilniaus su pigių skrydžių bendrove „Ryanair“.

Tunisas

2018-ųjų metų sezonu į svečius kviečia ir saulėtasis Tunisas, kurį renkasi Egipte jau pabuvoję ar Maroko egzotikos dar nedrįstantys išmėginti turistai. Šiandien į Tunisą keliautojai vyksta ne tik ieškodami saulėtų paplūdimių ir gražaus Viduržemio jūros kranto, bet ir istorinių archeologinių stebuklų. Didžiausiuose šalies kurortuose yra daugybė pramogų, lankytinų vietų, o ir kainos nesikandžioja.

Vartykis smėlio paplūdimiuose, džiaukis šilta Viduržemio jūra, susipažink su spalvingomis jūros gelmėmis, keliauk per dykumą kupranugariais, leiskis į žygį po kalnus ir susipažink su šalies virtuve. Keliones į Tunisą vykdo kelionių organizatorius „Novaturas“.

Marokas

Ryškiaspalvis Marokas dažnai vadinamas viena egzotiškiausių šalių visoje Afrikoje. Ir tikrai ne veltui – užburianti dykumų magija, kraštovaizdis praturtintas kalnais ir oazėmis, ryškūs miestai, kvapnioji virtuvė, galvą apsukantys turgūs, Atlaso kalnų serpantinai… Nerasi pasaulyje daugiau tokios šalies, kur paplūdimiai maišosi su jaukiomis miestų gatvėmis, o kalnus ir žalumynus keičia smėlėtoji Sachara. Čia saulė beprotiškai kaitina, malonus vėjas atgaivina, o vietiniai žmonės – labai draugiški, paslaugūs ir kartu – nepaprastai paslaptingi.

Marokas tinkamas tingioms atostogoms, tačiau norint pažinti šalies kultūrą ir pajusti tikrąją Maroko dvasią, būtina užsimesti kelioninę kuprinę ant pečių, pavažinėti vietiniais traukiniais, pasiklysti Medinoje ir paragauti vietinių valgių. Ši šalis taip įtraukia, kad norisi grįžti vėl ir vėl. Į Maroko miestą Agadirą iš Vilniaus skraidina pigių skrydžių bendrovė „Wizzair“.

Riminis, Italija

2018-ųjų metų vasaros sezono naujiena – žavingasis Italijos kurortas Riminis, į kurį turistus skraidins kelionių organizatorius „Tez Tour“. Tai vienas populiariausių Italijos kurortų, įsikūręs Adrijos jūros pakrantėje. Auksiniai Riminio paplūdimiai driekiasi net 40 kilometrų! Kiekvieną vasarą į Riminį atvyksta begalės turistų, kuriems yra skirta per 15 kilometrų puikaus paplūdimio.

Be poilsio paplūdimyje turistams siūloma ir daugiau pramogų: delfinariumas, vandens parkas, atrakcionai, kiekvieną naktį verda aktyvus naktinis gyvenimas, veikia daugiau negu 100 naktinių klubų. Riminio senamiestyje gausu senosios architektūros statinių, veikia keletas muziejų. Tobula vieta tavo vasaros atostogoms!

Tobulas savaitgalis Lietuvoje: 

Vaizdas, vertas milijono – ir nemokamai!

Apie ypatingas Saugirdo vietas:

10 vietų, (ne)pakeitusių mano gyvenimą

Kad per atostogas turėtum ką skaityti:

TOP 8 Ievos Daugirdaitės rekomenduojamos knygos

Pavasarinį AŠ IKONA žurnalo numerį dar gali suskubti įsigyti prekybos vietose arba čia: https://www.perkuknyga.lt/lt/naujausios-knygos/vmg-as-ikona.-pavasaris-2018.html


← Grįžti

Komentarai:

  • vreau gegužės 14, 2018, 02:06

    Aistė Svarauskaitė, thanks for the article post.Really thank you! Great.

Forumas
TEMA: Kelionė vienai
Šiaip vienai nesiūlyčiau keliaut po egzotiškus kraštus. Pvz Maroke girdėjau labai priekabiauja, jei pamato vieną moterį ir dar europietę. Bet šiaip daug kur Europoj jokių problemų neturėtų būt. Aš pati esu padarius maršrutą viena Italija-Prancūzija-Ispanija-Portugalija Tai jokių problemų nebuvo :) Aišku vyrai kartais kviečia su jais eit kažkur papietaut, bet akivizdžiai parodžius kad manęs jie nedomina jie visada nusisukdavo ir nueidavo. Šiaip Ispanijoje man labiausiai patiko, ten tiek maistas tiek jūra tiek ir patys žmonės - viskas tobula tiesiog:) Tai ten iį siūlyčiau nuvykti https://www.sofatravel.lt/novaturo-keliones-i-ispanija O jeigu kartais pabosta keliauti vienai, tai yra nemažai appsų kur gali lengvai susirasti bendraminčių :) http://www.adventurecatcher.com/9-best-apps-to-meet-people-while-traveling/ Šiaip vienai nesiūlyčiau keliaut po egzotiškus kraštus. Pvz Maroke girdėjau labai priekabiauja, jei pamato vieną moterį ir dar europietę. Bet šiaip daug kur Europoj jokių problemų neturėtų būt. Aš pati esu padarius maršrutą viena Italija-Prancūzija-Ispanija-Portugalija Tai jokių problemų nebuvo :) Aišku vyrai kartais kviečia su jais eit kažkur papietaut, bet akivizdžiai parodžius kad manęs jie nedomina jie visada nusisukdavo ir nueidavo. Šiaip Ispanijoje man labiausiai patiko, ten tiek maistas tiek jūra tiek ir patys žmonės - viskas tobula tiesiog:) Tai ten iį siūlyčiau nuvykti https://www.sofatravel.lt/novaturo-keliones-i-ispanija O jeigu kartais pabosta keliauti vienai, tai yra nemažai appsų kur gali lengvai susirasti bendraminčių :) http://www.adventurecatcher.com/9-best-apps-to-meet-people-while-traveling/
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Sveiki, Mano svajonių šalys Portugalija ir Ispanija. Vis negaliu išsirinkti, kuri man labiau patinka, tai vis dėlto susiruošiau ir nusipirkau vieną bilietą iš pigusskrydziaiiportugalija.lt šį savaitgalį.