Nori pamatyti Amazonę? Tiesiog nuvyk į Taliną!

spalio 26, 2018
Alfas Ivanauskas

Po dar vienos beprotiškos savaitės jaučiatės pritrūkę ne tik jėgų, bet ir naujų įspūdžių, įkvėpsiančių jus dar vienai ne mažiau išprotėjusiai savaitei ar net mėnesiui? O jei pasakyčiau, kad kelionė į Amazonės atogrąžų miškus šiais laikais gali tetrukti… valandą? Netikite?

Patikėkite, nes kaimynai estai nenustoja stebinti savo kūrybingumu ir beprotiška drąsa. Talino senamiestyje atradau vietą, kurios interjerą kūrė jaunieji Estijos talentai ir, panašu, šįkart santūriuosius estus įkvėpė karšti pietūs – užsukus į restoraną „Parrot MiniBar“ tikrai gali pasijusti lyg pravėręs duris į Amazonės miškus.

Fusion Confusion

Kiekviename žingsnyje svečius lydi papūgos motyvas, kuris yra ne vien dekoracija. Restorane stovintis milžiniškas narvas, pasirodo, sujungia du pasaulius ir simbolizuoja laisvę bei tikėjimą, kad visi paukščiai turėtų gyventi laisvėje. Vis dėlto, tai – restorano filosofija, o ne gamtos mylėtojų klubo susirinkimų vieta. Netgi sakoma, kad „Parrot MiniBar“ atspindi atvirą požiūrį į gyvenimą, yra sielos atspindys, kur susijungia svajonės, įsitikinimai ir patirtis. Galite patys tuo įsitikinti atvykę čia vakarienės.

Patys savininkai nesikuklina – didžiuojasi galėdami savo svečiams pasiūlyti geriausius kokteilius mieste. Žodžiu, šioje vietoje susijungia pasaulio virtuvių malonumai, Amazonės miškų galia ir paslaptingos kokteilių naktys. Kitaip tariant, tikras fusion confusion atspindys. Nenustebkite, jei per vieną iš tokių naktų išgirsite ir legendų apie nuostabiąsias papūgas, kurios įkvėpė restorano koncepciją. Svarbiausia, nepamirškite kodinio raktažodžio – laisvės savo mintims ir troškimams.

Meniu, kuris priklauso nuo… mėnulio

„Parrot“ skelbia, kad jų tikslas – pasiūlyti svečiams naujų patirčių, įnešti spalvų ir laisvės į jų gyvenimą. Turiu pabrėžti, kad visos tos patirtys telpa į gana mažus patiekalus – nesitikėkite čia lėkštėje pamatyti daug maisto. Vis dėlto toks mini stilius dovanoja didžiulį atradimo džiaugsmą ir tai – viena šios vietos staigmenų svečiams. Nustebsite pamatę porcijos dydį, patiekimą, o vėliau – paragavę jo. Patiekalus kuria jaunas šefas Margo Paluoja, prieš tai dirbęs viename iš geriausių Estijos restoranų „Fellini“.

Restorane atvira tiek virtuvė, nuo kurios galite sėdėti vos per metrą ir viską stebėti, tiek baras. Meniu padalytas į tris dalis – užkandžius, pagrindinius patiekalus ir desertus. Visą maistą galite valgyti arba pirštais, arba pincetais – mėgaukitės laisve ir naujais pojūčiais. Patiekalai patiekiami kaip saldainiai, todėl tikrai paliks įspūdį ir išrankioms damutėms, ir verslo partneriams. Mane labiausiai sužavėjo nesaldūs „macarons“ su ikrais bei kokosiniai ledai. Bet apskritai kiekvienas patiekalas šiame restorane yra dedikuotas vienam ingredientui, pavyzdžiui, šparagams, bulvei, „macarons“ ar duonai. O jei norite leistis į pilną skonių kelionę, galite pasirinkti „Paukščių tako“ (angl. „Milky Way“) variantą ir kartu su papūgomis paragauti visų 13 meniu patiekalų.

Na, o jei tikitės, kad meniu šiame restorane keičiasi kas sezoną, klystate. Net ir čia restorano kūrėjai išlaiko savo laisvės polėkį sakydami, kad meniu keičiasi „kartais, priklausomai nuo mėnulio ir žvaigždžių judėjimo, naujų idėjų ir galimybės gauti geros kokybės produktų“.

Slaptų pasimatymų vieta

Vos įėjęs į „Parrot MiniBar“ esi apgaubiamas dėmesiu. Prie įėjimo pasitinka merginos, kurios padeda rasti geriausią staliuką. Žinoma, rezervacijos šioje vietoje – būtinos, kitu atveju galite pasikliauti tik sėkme. Restorane vyrauja prieblanda, todėl jis puikiai tinka slaptiems pasimatymams. O jei norite daugiau šviesos, sėskite prie baro.

Dar vieną staigmeną rasite rūsyje – čia prieš jus atsivers slaptas baras, kuris tarsi nukels jus laiko mašina į praėjusio amžiaus 3 dešimtmečio Ameriką, kai šalis išgyveno sausąjį įstatymą ir joje klestėjo slapti barai bei… alkoholio kontrabanda. Tad nenuostabu, kad be konspiracijos čia neapsieisi: į rūsyje esantį barą pateksite pro… drabužių spintą, o prasibrauti pro kabančius drabužius jums padės žavios restorano darbuotojos.

Ir pabaigai – primenu, kad būtumėte budrūs, nes kaip ir Amazonės džiunglėse gyvenimas atgyja naktį, taip ir šiame restorane – jo durys svečiams atsidaro tik nuo 17 valandos.

Ar eisi su manimi į pasimatymą… po gražiausias pasaulio vietas?

O ne! Tavo feisbuko draugai nepamato tavo atostogų nuotraukų? Netvarka…

Stilingiausias vakarėlis mieste. Koks jo receptas?

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)