Nuo svajonių prie planų. Linas Zareckas

balandžio 16, 2018
Rima Aukštuolytė

Nuotr. Laima Kavaliauskaitė

Linas Zareckas (43), grupės ŽAS narys, verslininkas, renginių organizatorius

Kokie dalykai gyvenime tau teikia džiaugsmą?

Vieno apibrėžimo ar objekto nėra. Žinoma, pirmiausia – vaikai, šeima, draugai, futbolas. Tarsi maži dalykai, bet jie teikia didžiulį džiaugsmą.
Dabar labai įdomus laikotarpis – bet koks išėjimas su draugais į miestą teikia džiaugsmą, nes visi draugai turi mažų vaikų ir tai išėjimą apsunkina.
Pas tėvus savaitgalį pasėdėti, kai visi susirenkame, yra džiaugsmas. Su grupe koncertuoti irgi yra džiaugsmas. Nors didesnis džiaugsmas važiuoti į koncertą, o paskui iš jo grįžti. (Nesijaučiate išaugęs ŽAS?) Geras klausimas. Kai pasijusiu išaugęs, nebeliks vėjavaikiškumo. O aš pasenti nenoriu.
Grįžtant prie džiaugsmo, pamenu, kad man nuėmus breketus stovėjau prie Katedros aikštės ir jaučiau tokią neapčiuopiamą laimę. Laimę pajuntu ir tada, kai po suorganizuoto renginio nuslūgsta adrenalinas. Net negali kontroliuoti tokios laimės.

O yra buvę taip, kad niekas nedžiugintų?

Kodėl dirbu renginių srityje – tokie kaip aš yra nepataisomi optimistai. Kitu atveju visada gali rasti priežasčių, kodėl nedaryti renginio. O kai trūksta adrenalino, susigalvoju jo papildomai.

Jauti adrenalino stygių?

Ne tiek adrenalino, kiek veiklos. Atsiradęs laisvas laikas erzina.

Daug žmonių vos prasidėjus metams išsikelia sau tikslus. Ar esi vienas jų?

Mano pats nemėgstamiausias užsiėmimas – atsisėsti ir paplanuoti. Negaliu, nemoku ir tai manęs nedžiugina. Esu ne planuotojas, o svajotojas. Kur pasvajoju, ta kryptimi ir einu. Taip pat tikiu, kad kuo daugiau planuoji, tuo mažiau tai išsipildo, o tada visi būna nelaimingi.
Pavyzdžiui, šiemet buvome Los Andžele. Grįžęs pradėjau svajoti, kad norėčiau gyventi Amerikoje. Gal kažkada ir pagyvensiu. Tik nekeliu sau plano ten gyventi, tarkim, po dešimties metų. Kai griežtai planuoji, nebelieka tokio smagumo.

Kokius tris pagrindinius metų įvykius išskirtumei?

Turiu du mažus vaikus, kurių vienas gimė šiemet, kitas – pernai. Vaiko gimimas yra stipri emocija. Tada – bėgimas su ministru Aurelijumi Veryga. Parodžiau, kad esame suaugę ir brandūs žmonės, galintys pakovoti už savo TEISĘ ir LAISVĘ RINKTIS. Dar vienas smagus įvykis – mano vyriausioji dukra šiemet baigė mokyklą ir pasirinko savo kelią. Šiuo metu gilinasi į makiažo subtilybes.

Esi liberalus tėtis?

Tikrai esu. Pagal save žinau, kad yra etapas, kai niekas tau nepaaiškins, kaip turi daryti. Jaunimas neįsiklauso į kitų patarimus, kol patys visko nepatiria savo kailiu.

Gruodžio mėnesio šventėms pradedama ruoštis iki jų likus ne vienai savaitei. Tau svarbios šios šventės?

Žodis „svarbios“ čia netinka. Fainos man tos šventės. Faina susitikti su šeima, faina švęsti su draugais – kasmet visi su vaikais susitinkame pas Martyną Starkų. Aptariame metų įvykius, gerai pašvenčiame. Šiemet jau vaikų daugiau turėsiu (šypsosi). Faina, kad tos šventės yra, tik nereikia jų sureikšminti.

O valstybinės šventės, tokios kaip Vasario 16-oji, svarbios?

Man svarbi Lietuvos Nepriklausomybė. Kai buvau antrokas, buvo Brežnevo laidotuvės ir nereikėjo eiti į mokyklą. Tada, žiūrint tas laidotuves per televizorių, nes daugiau nieko nerodė, pirma mintis buvo – kokio velnio gimiau šioje šalyje. O antra mintis – „no future“. Supratau, kad nėra galimybės pasirinkti, ką nori savo gyvenime daryti. Iškovota laisvė suteikė džiaugsmą, juk nuo tada galėjome daryti tai, ką norime. Keliauti, groti, kurti. Ta laisvė ir yra džiaugsmas – tiek dėl šalies, tiek asmeninė.

Kokių svajonių kitiems metams turi?

Kadangi vaikai maži, kol kas didžiausias noras visiems iškeliauti, leistis į šeimos kelionę. Patirti su vaikais kelionės sunkumą ir džiaugsmą. Tik dar neaišku, kaip bus, nes nė vienam negaliu liepti ramiai pasėdėti (juokiasi).

Palinkėjimas:

Svajokite daug ir kažkas tikrai išsipildys. O tada būsite laimingi!


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)