O ne! Tavo feisbuko draugai nepamato tavo atostogų nuotraukų? Netvarka…

liepos 12, 2018
Aistė Svarauskaitė

Nusa Penida Bali

Turbūt ne man vienai yra tekę girdėti frazę: „Jei nėra nuotraukų, reiškia, to nebuvo.“ Tai ypač dažnai kartojama tuomet, kai iškeliauji atostogų, o tavo feisbuko draugai nepamato nė vienos nuotraukos. Nieko keisto, kad, nuvykę atostogų į gražų kampelį, mes mėgstame pasidalyti kelionės akimirkomis su draugais ir visu likusiu pasauliu socialiniuose tinkluose. Tačiau socialinių medijų populiarumui vis labiau augant pastebiu, kad žmonės kelionėse yra linkę vis mažiau mėgautis svečia šalimi, jos kultūra, žmonėmis, kvapais, vaizdais ir vis labiau stengiasi padaryti puikią nuotrauką, panašią į tą, kurią matė interneto platybėse.

Valensole levandų laukai

Anksčiau, kai į kelionę vykdavome su juostiniu fotoaparatu ir turėdavome vos 25 kadrų juostelę, akimirkas fiksuodavome tik tuomet, kai jos pasirodydavo išties to vertos. Dabar užtenka iš kišenės išsitraukti išmanųjį telefoną – ir nuotraukų albumai prisipildo tūkstančiais viena į kitą panašių nuotraukų. Bandydami užfiksuoti kiekvieną, net ir nereikšmingą, detalę, matytą internete, kartais praleidžiame daug įdomesnius dalykus kelionėje.

Eifelio bokštas

Vietoje to, kad išmėgintume maistą vietinėje kavinukėje, kur jį gamina plačiausiai besišypsantis žmogus, keliaujame į socialiniuose tinkluose matytą restoraną, kuris maistą patiekia gražiose lėkštėse, o patys patiekalai būna verti instagramo nuotraukos. Neretai maistas tokiose vietose būna kur kas brangesnis ir ne toks skanus, kaip vietinių užkandinėse. Vietoje to, kad nebijotume pasiklysti nematytuose miestuose, keliaujame į dažnai fotografuojamas vietas, kurios tarytum garantuoja sėkmingą nuotrauką. O apsistoję geresniame viešbutyje norime pasidaryti nuotrauką prabangiame numeryje, pro kurio langus atsiveria vaizdas, kurį matė daugybė to paties siekiančių žmonių.

Pizos bokštas

Nors socialiniai tinklai neretai padeda atrasti įdomių ir jokiuose kelionių giduose neaprašytų vietų, tačiau su laiku tos vietos pasidaro taip gerai žinomos daugumai žmonių, kad jose besifotografuodamas gali atrodyti netgi kiek juokingai. O juo labiau ar tikrai nori turėti tokią pačią nuotrauką, kurią turi tūkstančiai žmonių pasaulyje? Juk kelionės yra tam, kad atrastum kažką naujo!

Ben Youssef Madrasa Marokas gypsea

Jei esi tokių nuotraukų medžiotoja, pagalvok ir apie kartu su tavimi keliaujančius draugus bei artimuosius. Galbūt vietoje to, kad keliautų į instagrame matytą tašką pasidaryti tos vienos vienintelės nuotraukos, jie mieliau ilsėtųsi paplūdimyje arba pasiklystų nematyto miesto senamiestyje. Juk dažnai patys gražiausi kampeliai, įdomiausi nutikimai, žaviausi žmonės, skaniausias maistas ir gražiausia šventė slepiasi visai ne ten, kur matei socialiniuose tinkluose, o ten, kur atsidūrei netyčia pasukęs ne į tą gatvę. Užkeliauk pasaulį taip, kaip nori pati, o ne taip, kaip tau „liepia“ interneto platybėse populiarūs žmonės!

Vasarišką AŠ IKONA žurnalo numerį dar gali suskubti įsigyti prekybos vietose arba čia: http://vmgonline.lt/e-parduotuve/

Galbūt tave sudomins:

Makalius: „Neskubėkite gyventi – mėgaukitės“

Lietuviška nakvynė, kurios nepamirši: viešbutis medyje ar kambarys… pilyje!

Įsitikink ir tu: Lietuva – tobula vieta gyventi ir ilsėtis!

Naujos kryptys iš Lietuvos – bet tik atostogoms!

Vaizdas, vertas milijono – ir nemokamai!

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: Sulčių dieta
neteko bandyti, sportas man geriausia norit tureti tobula figura, pradejau namie, dabar salej jau ir papildus vartoju https://www.ponasbicepsas.lt/biotech-usa-nitro-pure-whey-2270g ir i varzybas ruosiuosi, o dietu nesilaikau kazkokiu ekstremaliu, nes norisi ir gerai ir sveikai jaustis, zinoma saldumybu atsisakiau :) ir beabejo pries varzybas tenka laikytis mitybos
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
O geeeras ir as gudrucio vaistinej apsiperku! patogu labai jau seniai internetu uzsakineju:P O del aknes tai daug vandens ir man butina gert kad lygesne oda butu, tik nepageriu ir pilna spuogeliu.. Naudingas straipsnis apie musu sveikata ir ligas http://plionke.blogas.lt/infekciniu-ligu-egzaminas-3.html#comment-12