O ne! Tavo feisbuko draugai nepamato tavo atostogų nuotraukų? Netvarka…

liepos 12, 2018
Aistė Svarauskaitė

Nusa Penida Bali

Turbūt ne man vienai yra tekę girdėti frazę: „Jei nėra nuotraukų, reiškia, to nebuvo.“ Tai ypač dažnai kartojama tuomet, kai iškeliauji atostogų, o tavo feisbuko draugai nepamato nė vienos nuotraukos. Nieko keisto, kad, nuvykę atostogų į gražų kampelį, mes mėgstame pasidalyti kelionės akimirkomis su draugais ir visu likusiu pasauliu socialiniuose tinkluose. Tačiau socialinių medijų populiarumui vis labiau augant pastebiu, kad žmonės kelionėse yra linkę vis mažiau mėgautis svečia šalimi, jos kultūra, žmonėmis, kvapais, vaizdais ir vis labiau stengiasi padaryti puikią nuotrauką, panašią į tą, kurią matė interneto platybėse.

Valensole levandų laukai

Anksčiau, kai į kelionę vykdavome su juostiniu fotoaparatu ir turėdavome vos 25 kadrų juostelę, akimirkas fiksuodavome tik tuomet, kai jos pasirodydavo išties to vertos. Dabar užtenka iš kišenės išsitraukti išmanųjį telefoną – ir nuotraukų albumai prisipildo tūkstančiais viena į kitą panašių nuotraukų. Bandydami užfiksuoti kiekvieną, net ir nereikšmingą, detalę, matytą internete, kartais praleidžiame daug įdomesnius dalykus kelionėje.

Eifelio bokštas

Vietoje to, kad išmėgintume maistą vietinėje kavinukėje, kur jį gamina plačiausiai besišypsantis žmogus, keliaujame į socialiniuose tinkluose matytą restoraną, kuris maistą patiekia gražiose lėkštėse, o patys patiekalai būna verti instagramo nuotraukos. Neretai maistas tokiose vietose būna kur kas brangesnis ir ne toks skanus, kaip vietinių užkandinėse. Vietoje to, kad nebijotume pasiklysti nematytuose miestuose, keliaujame į dažnai fotografuojamas vietas, kurios tarytum garantuoja sėkmingą nuotrauką. O apsistoję geresniame viešbutyje norime pasidaryti nuotrauką prabangiame numeryje, pro kurio langus atsiveria vaizdas, kurį matė daugybė to paties siekiančių žmonių.

Pizos bokštas

Nors socialiniai tinklai neretai padeda atrasti įdomių ir jokiuose kelionių giduose neaprašytų vietų, tačiau su laiku tos vietos pasidaro taip gerai žinomos daugumai žmonių, kad jose besifotografuodamas gali atrodyti netgi kiek juokingai. O juo labiau ar tikrai nori turėti tokią pačią nuotrauką, kurią turi tūkstančiai žmonių pasaulyje? Juk kelionės yra tam, kad atrastum kažką naujo!

Ben Youssef Madrasa Marokas gypsea

Jei esi tokių nuotraukų medžiotoja, pagalvok ir apie kartu su tavimi keliaujančius draugus bei artimuosius. Galbūt vietoje to, kad keliautų į instagrame matytą tašką pasidaryti tos vienos vienintelės nuotraukos, jie mieliau ilsėtųsi paplūdimyje arba pasiklystų nematyto miesto senamiestyje. Juk dažnai patys gražiausi kampeliai, įdomiausi nutikimai, žaviausi žmonės, skaniausias maistas ir gražiausia šventė slepiasi visai ne ten, kur matei socialiniuose tinkluose, o ten, kur atsidūrei netyčia pasukęs ne į tą gatvę. Užkeliauk pasaulį taip, kaip nori pati, o ne taip, kaip tau „liepia“ interneto platybėse populiarūs žmonės!

Vasarišką AŠ IKONA žurnalo numerį dar gali suskubti įsigyti prekybos vietose arba čia: http://vmgonline.lt/e-parduotuve/

Galbūt tave sudomins:

Makalius: „Neskubėkite gyventi – mėgaukitės“

Lietuviška nakvynė, kurios nepamirši: viešbutis medyje ar kambarys… pilyje!

Įsitikink ir tu: Lietuva – tobula vieta gyventi ir ilsėtis!

Naujos kryptys iš Lietuvos – bet tik atostogoms!

Vaizdas, vertas milijono – ir nemokamai!

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)