Pasaulis apie jį sužinojo: JAV savo CV pristatė dėžutėse su spurgomis

rugsėjo 10, 2018
Rima Aukštuolytė

Nuotr. SHOT BY LUKAS

Ambicingas, ryžtingas, nors, remiantis paties žodžiais, gana nuobodus žmogus. Dar būtų galima pridėti – vizionierius, nebijantis ieškoti kitokių sprendimų.

Pasaulis apie Luką YLĄ (26), automobilių ir dviračių dalijimosi paslaugas teikiančios įmonės „CityBee“ vadovą, sužinojo, tiesiogine prasme – sužinojo, kai, ieškodamas darbo JAV, jis apsimetė pasiuntinuku ir pasirinktoms kompanijoms savo CV pristatė dėžutėje su spurgomis. „Jei netikėsi savimi, kaip gali įtikinti kitus?“ – retoriškai pokalbio metu klausia jis.

Tūkstantmečio karta, Z karta, Y karta. Ar tikite kartų suskirstymu?

Kiekviena nauja karta ateina su naujais gebėjimais ir gyvenimo supratimu, būtinu išlikti šiandieniniame pasaulyje. Ir tai, kad dabar Jonukas nesiskiria su „iPhone“, nėra blogiau už tai, kad anksčiau Petriukas mirkdavo „mIRC“ kanale.

Šiuolaikinės kartos yra žymiai laisvesnės, nes jų pasaulio ribos prasiplėtė. Anksčiau netgi persikelti gyventi į kitą Lietuvos miestą buvo didžiulis baubas, o dabar gali be baimės persikelti į kitą Europos didmiestį ir visur jausiesi beveik kaip namie, tik turėk su savimi telefoną. Vyresnės kartos atstovai kentėdavo dirbdami tą patį jiems nepatinkantį darbą dešimtmečius. Jaunesnės kartos vadovaujasi jau kitomis normomis: darbas nepatinka, nemato savęs toje srityje – ieško kito.

Esu susipažinęs su tokiais jaunosios Z kartos atstovais, kurie, būdami pirmo kurso studentai, jau turi ketverių metų darbo patirtį. Mane patį į priekį varo konkurencija ir supratimas, kad naujoji karta kvėpuoja man į nugarą, kad ateina nauja karta, ištroškusi žinių ir užaugusi su išmaniosiomis technologijomis.

O mes nieko neprarandame tokiose lenktynėse?

Nemanau, kad kažkas verčia lenktyniauti, kiekvienas turime laisvą valią rinktis (šypsosi). Ir viskas gyvenime turi kainą, tik klausimas, ar esi pasiruošęs ją sumokėti.

Iki San Francisko gyvenau savo komforto zonoje, buvau „CityBee“ rinkodaros vadovas, gyvenau Vilniuje apsuptas šeimos, draugų, su mergina. Išvažiavus vaikytis savo svajonės kardinaliai pasikeitė mano gyvenimo sąlygos: apsigyvenau svečių namuose ir miegojau VIP kambaryje su dar keturiais žmonėmis, paprastoje medinėje lovelėje, mokėdamas nuomos sumą, už kurią Vilniuje galėtum sau leisti gyventi prabangiame būste Senamiestyje, nes Slėnyje būsto nuomos kainos žvėriškos. Pirmą dieną pagalvojau: „Lukai, ką tu čia sumanei?“, bet dabar suprantu, kad tai buvo ta kaina, kurią sumokėjau, kad paaugčiau kaip asmenybė ir kaip savo srities profesionalas.

Aukotumėte savo asmeninį gyvenimą dėl profesinių pasiekimų?

Priklauso nuo to, ką reikėtų paaukoti ir kokie tie profesiniai pasiekimai. Šiuo metu, kol neturiu labai ką aukoti – neturiu vaikų, šeimos, sakyčiau, kad taip. Bet galbūt po penkerių metų, o gal anksčiau, kai turėsiu vaikų, jų ir savo šeimos neaukočiau dėl nieko.

Daug dirbate ir siekiate savo tikslų. Jums svarbu būti laimingam?

Dar nesu apkeliavęs nė pusės pasaulio, iššokęs parašiutu, sudalyvavęs Rio de Žaneiro festivalyje, bet, be abejo, esu laimingas, nes dirbu mylimą darbą, kuriame galiu realizuoti savo idėjas ir nereikia ryte keltis su mintimi: „Ir vėl pirmadienis, ir vėl į darbą.“

Jei šiandien būtų mano paskutinė diena, ar kažką keisčiau? Ne kartą esu sau uždavęs šį klausimą ir visada atsakydavau, kad nekeisčiau nieko.

Banalus klausimas – kas jus labiausiai įkvepia?

Esu iš prigimties užsispyrėlis, todėl mane gyvenime įkvepia, kai kažkas pasako „ne, neįmanoma“. Tai girdėjau nuo mažų dienų, kai keturiolikos pradėjau kurti ir pardavinėti interneto svetaines. Tada manęs klausė, kas pirks tokias paslaugas iš vaiko. Bet atsirado tokių, kurie pirko. Tą patį sakė ir apie interneto parduotuves 2008 metais – kas gali pirkti internetu? O be to šiandien neįsivaizduojame nė dienos. Nesvarbu, ką sako kiti, svarbiausia, kuo pats tiki.

Kokius jausmus jums kelia buvimas lietuviu?

Galbūt dar esu per jaunas, kad turėčiau stiprų prisirišimą prie Lietuvos ar suprasčiau ypatingą prasmę buvimo lietuviu, bet būtent lietuviškas DNR ir suteikia atkaklumą bei nenuilstamą norą augti, tobulėti ir skatina eiti į priekį didesniais žingsniais. Žinoma, kai visame pasaulyje mirgėjo spurgų istorija ir aš, kaip Lithuanian guy, negaliu sakyti, kad nesidžiaugiau, jog Lietuvos vardas skambėjo pozityviame kontekste, kad prisidėjau prie savo šalies ir jos žmonių garsinimo.

Iš savęs reikalauju daug: noriu nuolat tobulėti, būti naujovių priešakyje. Anksčiau skaitydamas tarptautinius naujienų portalus apie rinkodaros ar reklamos profesionalus, galvodavau, kodėl apie mane ten nerašo? Ką turėčiau padaryti, kad patekčiau į savo srities olimpą? Maniau, kad patekęs į tarptautinę areną pasieksiu savo profesinę viršūnę. Šiuo metu esu vienintelis lietuvis, kurio rinkodaros kampanija yra taip plačiai aprašyta visame pasaulyje didžiausiuose naujienų portaluose nuo Jungtinių Amerikos Valstijų iki Pietų Korėjos.

O tai pasiekęs supratau, kad gyvenimas kardinaliai nepasikeičia – man toliau reikia dirbti, dažnai net daugiau nei iki tol, toliau reikia įrodinėti savo idėjas.

Ko palinkėtumėte lietuviams šiais globalizacijos laikais?

Mažiau burbėti ir verkšlenti, daugiau ir atkakliau dirbti. Tik mes patys esame atsakingi už savo gerovę, ne kažkas kitas. Džiaugiuosi inovatyviomis Lietuvos jaunimo idėjomis bei sprendimais, dėl kurių mus pastebi pasaulis, kaip „Giga Factory“ virtualios statybos, dėl kurių atkreipėme „Tesla“ dėmesį į save. „Think global, act local“ – tuo turėtume vadovautis.

Mūsų šalies dydis, buvimas lietuviu gali būti ir privalumas, ir trūkumas – priklauso nuo požiūrio. Žinodami, kad esame maži, galime surasti būdų, kaip tai kompensuoti savo kūrybiškumu ir atkaklumu, o Singapūras yra puikus tokio požiūrio pavyzdys (šypsosi).

Daugiau pokalbių su lyderiaujančiais vyrais:

Tikroji tiesa, kodėl išsiskyrė keliai su Juste Arlauskaite-Jazzu

Andrius Mamontovas: „Į namus įsileisti žiniasklaidą man per brangiai kainuotų“

Vyras, kuriam prezidentė prisipažino meilėje

Pavasarinį AŠ IKONA žurnalo numerį dar gali suskubti įsigyti prekybos vietose arba čia: https://www.perkuknyga.lt/lt/naujausios-knygos/vmg-as-ikona.-pavasaris-2018.html

 

 

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)