Visada stilingi batai, kurie garantuotai pakels nuotaiką!

balandžio 25, 2018
Neria Lejay

Nuotr. Vida Press

Daugelį pasaulio moterų vienija bendras bruožas – silpnybė batams ir užvaldantis neapsakomo malonumo jausmas juos perkant. Vienos, pamačiusios patikusią porą, negali jos pamiršti, kol įgyvendina savo užgaidą, kitos naujoves įsigyja kiekvieną sezoną ir kaupia jas spintose, o kai kurios moterys tampa aistringomis kolekcionierėmis.

Tačiau kartais batų manija susergama dar kitaip: stiprus vidinis poreikis juos kurti tampa gyvenimo siekiu ir prasme. Būtent taip nutiko 29-erių rusų kilmės avalynės dizainerei POLINAI MAGIY. Atrodytų, neaprėpiamose Sibiro platybėse augusios merginos niekas nesiejo su pasirinktu profesiniu keliu, jei ne jos likimą pakeitęs medienos pramonėje praturtėjusių tėvų noras vaikams suteikti patį geriausią išsilavinimą užsienyje.

Nuotr. Vida Press

„Keturiolikos su broliu iš Komijos respublikos sostinės Syktyvkaro buvome išsiųsti į privačią mokyklą gražioje Somerseto apskrityje pietvakarių Anglijoje, – pasakoja dizainerė. – Ten besimokydama atradau meną, tekstilę, madą – apie ką gyvendama tolimame Sibire nieko nežinojau. Būdama šešiolikos tvirtai nutariau tapti mados stiliste, tad tolimesnėms studijoms išvykau į Kembridžo universiteto Menų ir dizaino koledžą. Jo programa yra labai įvairi, laisva, jėgas galima pabandyti skirtingose srityse: skulptūroje, keramikoje, tekstilėje, juvelyrikoje, interjero ir grafiniame dizaine, architektūroje, madoje. Pasirinkau 3D dizainą ir modeliavimą.

Per trejus metus sukūriau daug aksesuarų, papuošalų, dirbome su įvairiomis medžiagomis – nuo vielų iki odos. Turėjau labai įdomius dėstytojus, kurie mane stūmė į priekį, skatino atskleisti vaizduotę, nebijoti eksperimentų, pasitikėti savo kūrybinėmis galiomis. Nors mėgstu visus aksesuarus, po truputį pradėjau suvokti, kad mane labiausiai traukia gana savita batų sritis. Patiko juos piešti, įsivaizduoti įvairius modelius, formas, smulkiausias detales, dirbti su oda ar kitomis medžiagomis. Besimokydama sužinojau, kad egzistuoja avalynės dizaino specialybė. Apsidžiaugiau ir iškart nusprendžiau jos pasimokyti garsiajame Londono universitete „London College of Fashion“. Dieną ir naktį paišiau eskizus, paruošiau didžiulį ir gražų „portfolio“, kurį parodžiau priėmimo komisijai. Susižavėję mano bemiegių naktų pastangomis, jos nariai vienbalsiai nusprendė: „Taip!“ Šokinėjau iš laimės: nors aplinkiniai gąsdino, kad į šią mokyklą labai sunku patekti, niekur kitur net nebandžiau siųsti dokumentų, nes troškau mokytis tik joje.“

Nuotr. Vida Press

2012-aisais įsigijusi išsvajotą profesiją, Polina Magiy metus tobulinosi pas Anglijos Louboutin vadinamą Jonathaną Kelsey. Šis, padirbėjęs Velso princesės Dianos bei kitų pasaulinio žvaigždžių favorito Jimmy Choo kompanijoje, įsteigė savo vardo prekės ženklą ir iš karto išgarsėjo dėl grafinio, modernaus ir labai seksualaus stiliaus. Tačiau būsimos avalynės kūrėjos talentas buvo pastebėtas dar mokslo metais jai besistažuojant pas kitą fashionistų numylėtinę britę Aruną Seth, kuri patikėjo Polinai savarankiškai sukurti visą to sezono batų kolekciją. Deja, Polina Magiy negali oficialiai skelbti, kad vieną iš jos kurtų modelių – sidabrines „Lynn“ basutes – 2011 metais per princo Williamo ir Catherine Middleton vestuvių repeticiją išvakarėse avėjo Kate sesuo Pippa Middleton. Kurį laiką patirties besisėmusi „Alexander McQueen“ bei „Finsk“ įmonėse, jauna mergina pajuto pasitikėjimą savimi ir nusprendė, kad gana dirbti kitų šešėlyje.

„Pirmiausia troškau įgyvendinti dar vieną svajonę – atsipalaiduoti ir pakeliauti, nes daugelį metų tam visiškai neturėjau laiko, – šypteli ryžtinga mergina, naujo prekės ženklo „Polina Magiy“ kūrėja. – Turkija, Marokas, Jungtiniai Arabų Emyratai – visur svaigino triukšmingas šių šalių gyvenimo ritmas, įvairialypė turtingų, sodrių spalvų paletė, blizgesys, papuošalų gausybė, kvapni bei mirganti turgų atmosfera, nuostabi architektūra, neįtikėtino subtilumo ornamentai. Artimųjų Rytų egzotika puikiai atitiko mano pačios džiaugsmingą, ryškių atspalvių pripildytą meninę viziją, todėl logiška, kad mano pirmoji 2016 metų gruodį pradėta kolekcija perteikia nuostabių akimirkų įspūdžius.
Panaudojau tradicinius šių šalių auksinius, sidabrinius, mėlynus, ochrų, rožinių spalvų tonus bei derinius. Batus ar jų pakulnes papuošiau mečečių kupolus, jų grakščias arkas, tipiškas apvalias, žydinčių gėlių formas primenančių motyvų aplikacijomis, kurių žėrėjimą kartais pabrėžiau priklijuodama kristalus. Norėdama suteikti modernumo, arabiškos kultūros elementus pamaišiau su 80-ųjų metų poparto stiliumi. Pagrindinės medžiagos – zomša, blizgi ar įprasta oda. Priklausomai nuo modelių, viską gaminau nedideliuose fabrikuose Italijoje ir Portugalijoje. Gerai, kad gana ilgai dirbdama kitiems, sukaupiau kvalifikuotų meistrų kontaktus, kas dabar labai praverčia. Mano tikslas – kurti mažas stilingų, originalių, žvilgsnį pritraukiančių batų kolekcijas, todėl svarbu dirbti su žmonėmis, sutinkančiais juos gaminti nedideliais kiekiais, dažnai keisti dizainą.“

„Polina Magiy“ prekės ženklo kolekcijoje galima rasti praktiškus, bet tikrai ne banalius dieninius batelius, basutes su 5 centimetrų pakulne ar balerinukes, skirtas darbui, lakstyti po miestą. Aukštakulniai su idealia keltimi irgi labai patogūs. Jų dieniniai variantai nušvinta švelniais rausvais-auksiniais tonais, yra papuošti žaismingomis fushia spalvos detalėmis. Vakarui gyvai žėrinčiais kristalais ar įdomiomis formomis akcentuojamos pakulnės, mėlynos gama vibruoja šventine nuotaika, kaip labai elegantiškas modelis, pavadintas „Stambulas naktį“. Jauna moteris, panašiai kaip ir kiti kūrybingi stilistai, plaukia ant savitų, originalių, avangardinių pasiūlymų bangos, kuri paįvairina masinę, beveidę avalynės gamybą.

Savimi pasitikinčių, dėmesio centre būti nebijančių moterų jau nebepatenkina gracingumo, elegancijos bei seksualumo suteikiantys aukštakulniai. Jos vis dažniau ieško išskirtinių naujovių, pabrėžiančių jų asmenybę, jos nenori sutikti žmonių, avinčių tokius pačius batus. Dabartinė karta yra atvira pokyčiams ir labai nekantri. Ji visko trokšta greitai, mėgsta eksperimentuoti, renkasi tai, kas patinka, atsisako standartų, vis mažiau aklai vadovaudamasi mados tendencijomis. Svarbia pirkimo sąlyga tapo komfortas bei pasiūlos įvairovė, padedanti kas kartą atrodyti vis kitaip.

Polina Magiy seniai suprato, kad moters elgesiui, judėjimo manierai, laikysenai, išvaizdai itin didelę įtaką daro avalynė, jos patogumas, nepriekaištinga kokybė bei apdaila. Ji apavą įsivaizduoja kaip ryškius, žaismingus, neįprastus, įdomiomis detalėmis patraukiančius, išvaizdą pagyvinančius bei žavesio suteikiančius aksesuarus. Dieną ar naktį, šviečiant saulei ar lyjant, šokant ar dirbant ryškiomis spalvomis „žaisti“ mėgstanti dizainerė savo kūriniais ir ateityje moterims žada suteikti geros nuotaikos, energijos bei gyvybės.


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)