Princesė Alliata: „Šių laikų princesės nėra pamišusios!“

balandžio 16, 2018
Rima Aukštuolytė

Nuotr. Valerija Stonytė

Princesė Alliata Licata di Baucina pasitinka mus savo XV a. pastatytuose rūmuose. Tik prasidėjus interviu, ji užverčia istorinėmis žiniomis apie rūmų istoriją. Ji pati – 26-oji giminės atstovė. Visos giminės kartos nepertraukiamai gyveno šiuose rūmuose. „Mano didžiausia svajonė – kad sūnus su šeima grįžtų iš Londono į Palermą ir mano anūkai galėtų augti šiuose rūmuose“, – sako ji.

Tačiau rūmuose galiojusios taisyklės pradėjo liberalėti dar gerokai anksčiau. Seniau rūmuose būdavo tik viena virtuvė ir vienas valgomasis. Todėl šeima pusryčiaudavo, pietaudavo ir vakarieniaudavo kartu. „Įsivaizduokite, kai man buvo penkeri, mama paprašė mano senelių leisti mūsų šeimai pusryčiauti atskirai, savo kambariuose. Reikėjo matyti, kaip verkė ir šaukė mano senelė, sakydama, kad mano mama laužo nusistovėjusias tradicijas“, – juokiasi princesė.

Nuotr. Valerija Stonytė

O kaip jūs pati žiūrite į tradicijas? Griežtai jų laikotės?

Kaip jau sakiau, mano sūnus gyvena Londone, dirba renginių organizavimo srityje. Tad, patikėkite, kai jis grįžta, nevaržau jo jokiomis taisyklėmis – šiuose rūmuose jo šeima turi atskirą butą, kur ir apsistoja atvykę. O kai jų šeimos nėra, butą nuomoju turistams. Beje, dabartiniuose mano sūnaus apartamentuose nuo seniausių laikų būdavo biblioteka, labai garsi.

Princesės šiais laikais nėra pamišusios. Juk gyvename demokratijoje, turime respubliką, viskas yra kitaip, nei anksčiau. Tiesa, kažkodėl visi nori būti princais ir princesėmis (juokiasi). Kai susitinku su anūke, ji visada su savimi turi plastikinę karūną!

Sakėte jai, kad ji iš tiesų yra princesė?

Sakiau, tik ji netiki (juokiasi). Kartais supranta tik čia atvykusi, bet ji dar labai maža.

O mano septynerių metų anūkas atvykęs paprašė padaryti jo nuotraukų šiuose rūmuose, kad galėtų parodyti savo draugams, nes niekas netiki, kad jo senelė gyvena rūmuose (juokiasi).

Nuotr. Valerija Stonytė

Alliata, esate labai charizmatiška, išlaikyta, auklėta pagal griežtas vertybes. Kaip Jūs pati vertinate savo princesės statusą?

Princo ar princesės statusas yra atsakomybė. Žmonės žiūri į tokias šeimas, kaip mano ar princo Bernardo, ir supranta, kiek šimtmečių už mūsų nugaros stovi, kad mes esame patikimi, suprantame, kas yra gerai, o kas ne, todėl mumis galima pasitikėti. Manau, kad mūsų skubančioje gyventi visuomenėje, interneto laikais yra svarbu turėti kažką, kas nesikeičia.

Nuotr. Valerija Stonytė

Esate labai stilinga moteris. Sekate madas?

Man labiausiai patinka „Dolce&Gabbana“. Ar žinote, kad Domenico Dolce gimė netoli Palermo? Sicilijos kultūra atsispindi šių mados namų kūryboje. Žinoma, žaviuosi ir kitais italų dizaineriais, savo spintoje nenoriu turėti prancūzų dizainerių dirbinių (juokiasi). Net ir „Dior“ ar kituose prancūzų mados namuose dirba italų dizaineriai. Reiškia, mes turime fantazijos.

Atskleiskite, kaip princesės puoselėja savo išvaizdą?

Makiažo praktiškai nenaudoju, bet progai pasitaikius nepraleidžiu botokso injekcijų (kvatoja). Kaip princas Bernardas su savo baltu žirgu, taip aš su botoksu. Jei rimtai, supraskite, nesu tokia jauna – man 63 metai. Man reikia ir gero kremo, ir trupučio makiažo. Gaila, kad geriausius kremus, kaip „Shiseido“, gamina japonai, o ne italai. Taip pat stengiuosi kiekvieną dieną miegoti po aštuonias valandas, valgyti mūsų žemėje užaugintus vaisius ir daržoves.

O kaip atrodo jūsų kiekviena diena?

Keliuosi anksti – 7 valandą ryto. Planšetėje atsidarau savo elektroninį paštą ir dirbu, kol vyras pradeda šaukti, jog eičiau rengtis. Visą savo laiką skiriu rūmų priežiūrai ir išlaikymui. Turiu sukoordinuoti visus svečius, apartamentų priežiūrą, maisto ruošimą. Pajūryje mums priklauso vila, kurią taip pat nuomojame turistams. Galite tai vadinti kaimo turizmu, tik sicilietiško stiliaus.

Nuotr. Valerija Stonytė

Kaip jūs suprantate frazę „Dolce Vita“?

Ši frazė susijusi su Federico Fellini filmu „La dolce vita“. Po karo jauni žmonės grįžo namo ir norėjo mėgautis gyvenimu. Norėjo gyventi maksimaliai. Mano tėtis, grįžęs po karo, norėjo linksmintis, skaniai valgyti, mylėti. Jie su mama kiekvieną vakarą eidavo kur nors linksmintis. Aš tuo metu buvau vaikas, man buvo penkeri. Kai jau užaugau, tas magiškas laikas buvo pasibaigęs.

Su vyru drauge esate daugiau nei 42 metus. Kokia buvo jūsų istorijos pradžia?

Susipažinau su juo per mano draugės organizuotus pietus. Jis taip pat yra iš kilmingos šeimos, todėl aš esu dviguba princesė (juokiasi). Susituokėme vos po pusmečio iš didelės meilės, nors mano mama ragino neskubėti. Po metų gimė mūsų sūnus – džiaugiuosi, kad buvau jauna mama. Šiais laikais jauni žmonės pirmiausia nori susidėlioti finansinę gerovę, o tada jau kuria šeimas. Taip ir būna, kad šeimos kuriamos sulaukus keturiasdešimties, nes jie kitaip nespėja. Mes su vyru susituokėme ir tada jau kūrėme savo gyvenimą. Esu dėl to labai laiminga.


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)