„Saldžiai ir be plano… O jūs ar turite vasaros planą?“

birželio 22, 2018
Lina Kalinauskaitė-Forsman

Negaliu patikėti, kad ta moteris kitame puslapyje esu aš. Grožio specialistai dirba kelias valandas, makiažo meistrės iki tobulybės dailina antakių formą, o stilistai dėlioja drabužių klostes, kad viskas būtų tobula. Bet tai – tik nuotrauka.

Dar daugiau laiko, jėgų ir didesnės komandos prireikia fotografuojant interjerus. Kad ir kokio grožio būtų namai, jie, kaip ir mes, nėra tobuli. Man atrodo, kad grožio alkis mus lydi nuolat. Kad interjero vaizdas nuotraukoje įkvėptų svajoti, perteiktų jausmą, stilių ir viziją, reikia padirbėti ne vieną dieną. Kaip mano kelias raukšles reikia retušuoti, taip ir interjere tenka pastumdyti, pridėti, nuimti, kad vaizdas nuotraukoje būtų įkvepiantis. Buityje ne visada pavyksta išlaikyti instagraminį grožį – ji yra tai, kas nuoširdu ir tikra.

Apie buities grožį ir kalbuosi su architektu Tomu Lape. Ir jei ateis ta diena, kai trūks plyš man prireiks vilos, tikrai kreipsiuosi į jį, kad kalnuose suprojektuotų baltą mano svajonių kubą su horizonte susiliejančiu baseinu. Baltos vilos svajonę nešiojuosi seniai ir net buvau prie jos labai prisirišus. Mačiau save tobulą, liekną ir amžinai jauną, gulinčią ant kelis tūkstančius eurų kainuojančio šezlongo. Aplink nė gyvos dvasios, tik čirškiančios cikados. Nepastebėdavau gausybės gražių dalykų, vykstančių čia ir dabar, nes gyvenau ateityje. Gyvenau susiplanuotame pasaulyje.

Žmogus planuoja, o Dievas juokiasi. Šį posakį dabar su šypsena kartoju sau lyg mantrą. Nes pagaliau pradėjau pastebėti, kad kai tik susidėlioju planą, viziją, kaip turėtų būti, nusipiešiu save ateityje, viskas ima ir sugriūva. Sugriuvo ir mano tobulo gyvenimo baltame kube iliuzijos.

„Tau taip visada saldžiai išeina“, – prieš keletą metų mestelėjo viena draugė dizainerė, praeidama pro mano sudėliotą tropikais alsuojančią interjero vitriną. Norėjau rėkti ant jos. Čia aš saldi?! Susidėliotame tobulos manęs paveiksle aš sau tikrai nebuvau saldi. Buvau įdomi, stipri, sėkmės lydima, protinga, viską planuojanti, išsprendžianti. Kur čia tas saldumas, jei man patinka geras dizainas, funkcionalumas, geometrija, aiškios formos ir pilki atspalviai. Net rengiuosi labai uniformiškai – baltais marškiniais.

Bet kai tik į mano rankas pakliūva raštai ir spalvos, baigiasi visa geroji architektūra, kurios mokė akademijoje. Kai pradedu dėlioti interjero detales, nesuprantu, kaip galima gyventi be gėlių ir  palmių raštų, spalvų ir pagalvėlių. Mano svetainės užuolaidos – gėlėtos, virtuvės tapetai – su geltonomis palmėmis, o torto padėklas – alyvų spalvos, kėdės – aptrauktos ryškiai mėlyno zebro rašto aksomu. Pagaliau leidau sau paleisti tobulos savęs planą ir nesukti galvos. Jei saldžiai, tai saldžiai.

Pirmą kartą gyvenime neturiu jokio vasaros plano atostogoms. Šiek tiek nejauku, bet ir smagu, kad išdalijusi vaikus po stovyklas galėsiu dirbti ir priimti visus kvietimus į sodybas ar spontaniškai keliauti, jei tą dieną šaus kas į galvą. Roma, Barselona ar Pabradė… Saldžiai ir be plano… O jūs ar turite vasaros planą? Jei ne, tai dairykitės po interjero rubriką ir gaudykite įvairių skonių idėjas apie namus, grožį ir meną.

Žurnalo ieškokite prekybos vietose ir internete: http://vmgonline.lt/e-parduotuve/


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)