Kritikų numylėtinė Gabija Jaraminaitė – apie intymiąją savo profesijos pusę

balandžio 30, 2018
Simona Jansonaitė

Nuotr. SHOT BY LUKAS

Gabija Jaraminaitė, 1994 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (kurso vadovai – Irena Bučienė, Eglė Gabrėnaitė ir Arvydas Dapšys), 2013 m. apdovanota „Sidabrine gerve“ už geriausią antraplanį vaidmenį filme „Valentinas vienas“, 2017 m. – „Sidabrine gerve“ už geriausią vaidmenį filme „Amžinai tavo“.

 

Nuo pat vaikystės žinojau, kad užaugusi pasirinksiu sceną. Kai buvau maža, mano seneliai dar aktyviai vaidino, todėl daug laiko praleisdavau tarp teatro sienų. Senelis nenorėdavo, kad eičiau kartu. Jis ir mamai draudė būti aktore. Sužinojęs, kad ji padavė dokumentus į Muzikos ir teatro akademiją, liepė juos atsiimti. Tačiau močiutė mane visur vedžiodavosi, į teatrą – taip pat. Esu vienas iš tų vaikų, kurie pasakoja, kaip augo teatro užkulisiuose.

Mano vaikystės teatras buvo J. Basanavičiaus gatvėje – ten, kur dabar yra Rusų dramos teatras. Prisimenu užkulisiuose tvyrojusį kvapą, akyse iki šiol matau teatro koridorius, grimerines. Tai vieta, kur visada mačiau patenkintus žmones – nepasitenkinimo aktoriai arba nerodė, arba jo nemačiau. Turbūt todėl teatras man visada asocijavosi su kažkuo smagiu.

Nuotr. SHOT BY LUKAS

Mano močiutė labai mylėjo teatrą. Tais gūdžiais tarybiniais laikais, kai trūko pramogų, teatras buvo šventovė. Visiems – ir tiems, kurie teatre dirbo, ir tiems, kurie į jį ateidavo. Peržengusi teatro slenkstį aš irgi jausdavausi lyg kitame pasaulyje. Pasaulyje, kur net pereiti per sceną su paltu ar kepure reiškė didžiausią nepagarbą. Pasaulyje, kur drabužiai ir batai iš gatvės tais laikais tiko tik tyliai pereiti už scenos gale kabančių kulisų. Dabar, kai pamatau scenos darbininkus, drybsančius ant spektakliui skirtos sofos, jaučiuosi taip, lyg peiliu kas į širdį durtų… Stengiuosi save perauklėti, verčiu save žiūrėti paprasčiau ir atlaidžiau, bet tai, prisipažįstu, išeina nelengvai.

Tačiau aktorystė su visu jos romantiškumu iš esmės ir yra tai, kas mane joje laiko. Išgyventi, patirti, save pažinti, išbandyti, sutikti naujus žmones, kurie be galo praturtina – būtent tai palaiko mano gyvybines funkcijas. Kaskart – vis kiti aktoriai, kiti kolegos, kiti žiūrovai… Minčių, idėjų mainai, vykstantys tarp žmonių, man visada atrodė labai romantiška. Nors ką čia slėpti – buvo akimirkų, kai jaučiausi negabi, netalentinga ir viską norėjosi mesti. Buvau jautri ir savimi nepasitikinti mergaitė. Bet teatras su kinu ir yra skirtas jautriems. Menininkai – nesvarbu, režisieriai, aktoriai, poetai ar dailininkai – privalo būti labai jautrūs, girdėti savo emocijas, atsiduoti joms.

Teatras ir kinas man iki šiol yra mano namai ir mano tvirtovė. Man patinka ir aš noriu dirbti šitą darbą – apie kitus negalvoju. Gerai jaučiuosi ten, kur jaučiuosi gerai. Žinoma, svarbu – aplinka, žmonės, su kuriais dirbi. Visada yra tokių, su kuriais norisi dirbti, bet pasitaiko ir tokių, su kuriais dirbti nesinori. Aktoriaus profesija – be galo intymi. Juk mes kiekvienas patikime savo širdį kitam – kolegai, partnerei ar režisieriui, atiduodame jam savo išgyvenimus, jausmus. Todėl be chemijos čia sunku – visai kaip šeimoje…

Beje, kalbant apie šeimą – maniškėje santykiai tarp visų visada buvo nepaprastai artimi. Su dukra, kuriai dvidešimt vieneri, ir mama susiskambiname kasdien, kartais – ne po vieną kartą. Močiutė mano mamą ir jos brolį auklėjo taip, kad jiedu visą gyvenimą būtų jai artimi. Mano mama visą gyvenimą gyveno su močiute – tai daug pasako, o dėdė Vytautas Kernagis dažnai užsukdavo, aplankydavo, jis visada atsižvelgdavo į mamos, mano močiutės, nuomonę. Šeimos pasibuvimai visada buvo labai svarbūs. Svarbūs jie ir dabar, nors kai kurių žmonių jau nebėra…

 

Visą interviu su aktore Gabija Jaraminaite rasite pavasariniame AŠ IKONA žurnalo numeryje, kurį dar galite suskubti įsigyti prekybos vietose arba čia: https://www.perkuknyga.lt/lt/naujausios-knygos/vmg-as-ikona.-pavasaris-2018.html

 

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)