Solveiga Mykolaitytė: „Kartais gyvenime nereikia jokio plano“

rugsėjo 27, 2017
Gabija Bujokaitė, Simona Jansonaitė

Nuotr. Tomas & Lukas

Žinomas modelis Solveiga Mykolaitytė dar vaikystėje žinojo, kad užaugusi daug keliaus ir, kaip sako, bus viso pasaulio vaikas. Šią vasarą ji taip pat daug keliaus, tačiau kur – dar nežino. „Šiuo gyvenimo etapu nesinori organizuoti kažko svarbaus, gyventi ypač tvarkingai, prisiimti naujų įsipareigojimų – žiūrėsime, ar toks planas išdegs“, – šypsosi Solveiga.

Solveiga, šios vasaros scenarijus jau parašytas?

Nusprendžiau, kad šią vasarą praleisiu be jokio iš anksto sudėlioto scenarijaus, ir paliksiu viską paskutinės minutės sprendimams. Tebūnie ši vasara – ilga, nesibaigianti improvizacija ir atneša man kuo daugiau neplanuotų nuotykių, nors iki šiol buvau užkietėjusi planuotoja – visada maniau, kad viskas turi vykti labai organizuotai ir pagal planą.

Visada žinodavau porą mėnesių į priekį, kur ir kada būsiu, kokia bus mano dienotvarkė – valanda į valandą. Esu labai smulkmeniška ir mėgstu, kai viskas būna suorganizuota ir sustyguota. Pasitaikydavo, jog susikraudavau lagaminą likus net porai dienų iki kelionės, viską apgalvodavau, ko prireiks ir gali prireikti: jeigu lis, jeigu snigs, jei pilvą skaudės, susilaužysiu koją ar apsinuodysiu. Bet supratau, kad kartais gyvenime nereikia jokio plano – tiesiog turi giliai įkvėpti, pasitikėti savimi, viską paleisti ir pažiūrėti, kokius nuotykius gyvenimas atneš. Mielai pažiūrėsiu, kokį scenarijų man parašys ši vasara.

Tad vasara – metas, kai norisi pagyventi linksmai, chaotiškai, bet kaip?

Patikėkite, tie „chaotiškai“ ir „bet kaip“ skamba taip viliojančiai! Šiuo gyvenimo etapu nesinori organizuoti kažko svarbaus, gyventi ypač tvarkingai, prisiimti naujų įsipareigojimų – žiūrėsime, ar toks planas išdegs.

O kelionių šios tavo vasaros scenarijuje nusimato?

Šiuo metu kelionės yra visas mano gyvenimas, be jų savęs net neįsivaizduoju, tad tikrai žinau, kad keliausiu. Nesvarbu, kur – į Niujorką, Balį, Molėtus ar Birštoną, bet tikrai keliausiu (juokiasi). Pats svarbiausias dalykas, ką duoda kelionės, tai – pažinimas, kelionės – gyvenimo mokykla.

Vaikystėje sėdėdavau prilipusi prie televizoriaus, kai rodydavo laidas apie keliones ir svetimus kraštus. Kiti miestai, gamta, architektūra, kita kultūra – viskas taip žavėjo! Buvau tikra, kad užaugusi keliausiu daug ir maišysiu pasaulį skersai išilgai, žinojau, jog būsiu ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio vaikas.

Pirmą kartą viena keliavau į Milaną, ir buvo tikrai labai baisu – didelis miestas, o ir išmaniųjų telefonų tada nebuvo, klaidžiodavau viena su milžinišku popieriniu žemėlapiu… Bet visa ta baimė peraugo į smalsumą ir norą nugalėti save, visa tai mane labai įkrovė ir supratau, kad jau turbūt nebegalėsiu gyventi be kelionių. Įpratau keliauti viena, bet, žinoma, su smagia kompanija visada yra linksmiau, be to, viskas paprasčiau ir daug lengviau.

Su kuo tau pirmiausia asocijuojasi žodžiai „svajonių atostogos“?

Su tinkamomis oro sąlygomis… Tarkime, jei nori gulėti paplūdimyje ir degintis – reikia saulės. Jeigu keliauji į Šiaurę stebėti pašvaisčių – turi laukti magnetinių audrų. Jeigu vyksti buriuoti – reikia vėjo ir bangų, slidinėti – sniego. Tačiau man visada norisi laukinės gamtos – daug daug gamtos. Tai – pirmiausia, kas šauna į galvą pagalvojus apie svajonių atostogas. Svajonių atostogos man labiau asocijuojasi ne su komfortu, o priešingai – su daug naujų potyrių, nuotykių ir iššūkių, kai, pavyzdžiui, užsimeti kuprinę ant pečių ir keliauji per Peru džiungles sutikti vietinių žmonių genčių.

Dar vienos svajonių atostogos buvo, kai šešioms savaitėms išvykau gyventi ir savanoriauti į Afriką. Seniai to norėjau, bet vis neprisiruošdavau. Galiausiai pasakiau: „Velniop visus planus, lekiu į Afriką, pagyvensiu džiunglėse su zebrais ir liūtais.“

Vasara – metas patinginiauti?

Kaip kada… Yra buvę vasarų, kai buvo tik darbas darbas darbas. Mano profesijoje pastovumo nėra – viskas priklauso nuo sezonų, projektų ar to, ko noriu pati. Bet kokiu atveju, vasara visada yra magiškas laikas. Tai – įkvėpimų metas, taip pat – įvairių atradimų, naujų minčių, idėjų ir, žinoma, – poilsio. Nors dirbti vasarą man taip pat patinka, ypač jeigu tai – fotosesijos. Nerealiai mėgstu įdomias fotosesijas gamtoje, kai gražus oras ir su visa komanda keliaujame į įdomias vietas ar vykstame į kitas šalis.

Modeliu dirbi jau daug metų, ar tai tau vis dar teikia malonumo?

Tai – veikla, kurią dievinu iki nekentimo (juokiasi). Vieną dieną viskas nusibosta, norisi viską surinkti į gniužulą ir sviesti kuo toliau. Tik žinau, kad kitą dieną bėgčiau to gniužulo ieškoti, nes velniškai pasiilgčiau. Mano darbas kaskart suteikia galimybių sutikti daug naujų bei įdomių žmonių ir pažinti pasaulį. Amerika, Vokietija, Didžioji Britanija, Norvegija, Italija, Ispanija, Prancūzija, Švedija, Suomija, Meksika, Singapūras – kiekviena šalis, kurioje dirbau, suteikė pažinimo džiaugsmo.

Kaip „gydaisi“, kai norisi viską mesti?

Paprastai: sustoju ir padarau pauzę. Atsisakau pasiūlymų, nedalyvauju modelių atrankose, niekur nekeliauju, nepriimu jokių projektų, vengiu viešumos, tiesiog sustoju, ilgiau pabūnu vienoje vietoje, pavyzdžiui, porą mėnesių pabūnu Lietuvoje – man patinka čia esanti ramybė, ypač pas tėvus Marijampolėje. Įvairiais laikotarpiais pauzės užtrunka skirtingai. Ilsiuosi tol, kol pajaučiu, kad jau noriu grįžti į įprastą gyvenimo ritmą.

Tarp modelio darbo ir aukos būtų galima dėti lygybės ženklą?

Norint ką nors gauti, turi daug ir paaukoti – tokie yra visatos dėsniai. Manau, asmeniškai aš paaukojau gana daug. Didžiausia auka – šeima, man artimi žmonės, draugai, kurie retai mane mato. Taip pat – savo vietos ir pastovumo neturėjimas, nes visuomet tenka būti kažkur. Nesukūriau šeimos. Esu gyvenusi tiek daug vietų, jog iki šiol net nežinau, kur mano namai. Laikas su brangiausiais žmonėmis – tai turbūt didžiausia duoklė, kurią teko atiduoti už sėkmingą karjerą. O ar vertėjo tiek aukoti? Į šį klausimą dabar jau niekas neatsakys, nes nežinau, kaip viskas būtų buvę kitu atveju. Apskritai gyvenime visi kažką aukojame.

Kokie vyrai tave žavi?

Kad ir kokio fizinio grožio bus vyras – jeigu prasižiojus prasidės kvailystės, grožis ir visas vyriškumas išgaruos kaip lengvas dūmas. Man svarbiausia yra geros manieros, kūno kalba bei atitinkamas dėmesys pašnekovei. Visuma ir sudaro vyro grožį. Dirbdama mados rinkoje nuolatos esu tarp gražiausių vyrų, modelių ir visiškai atbukau nuo fizinio grožio – kartais jo tiesiog jau nebepastebiu, tad labiau vertinu kitus dalykus. Na, ir dar atkreipiu dėmesį į gražų balso tembrą (šypsosi).

Atostogų romanas – „už“ ar „prieš“?

Ir „už“, ir „prieš“. Pliusas, kad atostogų romanas iškart asocijuojasi su vasara, viskas taip gražu, šilta, jauku, o minusas – kad labai greitai baigiasi (juokiasi).

Kas tau gyvenime yra gražu?

Nuoširdūs žmonės, pagarba, elegancija, meilė, žmogaus nepaliesti gamtos kūriniai, muzika, poezija, architektūra. Aš grožį matau kiekvieną dieną ir mažuose kasdieniuose dalykuose. Tekanti ryto saulė, kai gatvėje nusišypso nepažįstamas praeivis, katinas, besiglaustantis aplink kojas, mandagus vyras, atidarantis duris, porelė, susikibusi už rankų – visa tai išties yra gražu.

Kalbant apie stilių, jau žinai, be ko šią vasarą tikrai neapsieisi?

Be laisvų spalvingų suknelių ir sportinių bei atvirų batelių. Jei užsuktumėte į svečius, mano spintoje daugiausiai rastumėte džinsų, švarkų ir sportinių batelių. Labai mėgstu patogų, laisvą stilių, drabužius, kurie manęs nevaržo. Patinka derinti sportinį stilių su elegantiškais klasikiniais drabužiais. Taip pat patinka rokavas stilius, tarkime, oda, kerzai, plėšyti ir šiek tiek „grubesni“ drabužiai. Stilių pasirenku pagal aplinkybes ar nuotaiką.


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)