SOS – erkės puola! Kaip apsiginti?

gegužės 15, 2018
VMG

Nuotr. Valerija Stonytė 

Kai VMGonline.lt komanda lankėsi Neries regioniniame parke esančiame „Slėnyje“, jo šeimininkė žoliautoja ir rauginimo specialistė Ieva Šidlaitė užsiminė apie paprastą būdą apsisaugoti nuo erkių. Tai – žolelė, pro kurią praeiname net nepastebėję. Ji vadinasi kraujažolė.

Pipirų pakaitalu laikomą kraujažolę galima naudoti ne tik įvairiems mėsos patiekalams, troškiniams ir sriuboms gardinti, bet ir apsaugai nuo miške ar aukštoje žolėje tykančių erkių.

Kraujažolių ekstrakto receptas

„Visą kraujažolės augalą – stiebą su lapais ir žiedais (gali būti ir šaknis) – supjaustome, sudedame į nedidelį stiklainėlį ir užpilame degtine ar medicininiu spiritu. Augalo turi būti bent 2/3 stiklainio, jei kraujažolė žalia, ir 1/3, jei žaliava džiovinta, o degtinės ar spirito – tiek, kad apsemtų. Stiklainį užsukame ir paliekame kambario temperatūroje 2 savaitėms. Kartkartėmis gerai supurtome. Po 2 savaičių nukošiame, supilame į buteliuką su purkštuku ir purškiamės kas valandą ar kas dvi. Tinka nuo uodų ir erkių. Galioja apie metus“, –  atskleidė I. Šidlaitė.

Kokius kitus būdus kovai su erkėmis naudojate? Pasidalykite komentaruose.

Daugiau įdomių bei naudingų skaitinių ir receptų rasite www.vmgonline.lt 

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)
TEMA: Sulčių dieta
neteko bandyti, sportas man geriausia norit tureti tobula figura, pradejau namie, dabar salej jau ir papildus vartoju https://www.ponasbicepsas.lt/biotech-usa-nitro-pure-whey-2270g ir i varzybas ruosiuosi, o dietu nesilaikau kazkokiu ekstremaliu, nes norisi ir gerai ir sveikai jaustis, zinoma saldumybu atsisakiau :) ir beabejo pries varzybas tenka laikytis mitybos