SOS – erkės puola! Kaip apsiginti?

gegužės 15, 2018
VMG

Nuotr. Valerija Stonytė 

Kai VMGonline.lt komanda lankėsi Neries regioniniame parke esančiame „Slėnyje“, jo šeimininkė žoliautoja ir rauginimo specialistė Ieva Šidlaitė užsiminė apie paprastą būdą apsisaugoti nuo erkių. Tai – žolelė, pro kurią praeiname net nepastebėję. Ji vadinasi kraujažolė.

Pipirų pakaitalu laikomą kraujažolę galima naudoti ne tik įvairiems mėsos patiekalams, troškiniams ir sriuboms gardinti, bet ir apsaugai nuo miške ar aukštoje žolėje tykančių erkių.

Kraujažolių ekstrakto receptas

„Visą kraujažolės augalą – stiebą su lapais ir žiedais (gali būti ir šaknis) – supjaustome, sudedame į nedidelį stiklainėlį ir užpilame degtine ar medicininiu spiritu. Augalo turi būti bent 2/3 stiklainio, jei kraujažolė žalia, ir 1/3, jei žaliava džiovinta, o degtinės ar spirito – tiek, kad apsemtų. Stiklainį užsukame ir paliekame kambario temperatūroje 2 savaitėms. Kartkartėmis gerai supurtome. Po 2 savaičių nukošiame, supilame į buteliuką su purkštuku ir purškiamės kas valandą ar kas dvi. Tinka nuo uodų ir erkių. Galioja apie metus“, –  atskleidė I. Šidlaitė.

Kokius kitus būdus kovai su erkėmis naudojate? Pasidalykite komentaruose.

Daugiau įdomių bei naudingų skaitinių ir receptų rasite www.vmgonline.lt 

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: Kelionė vienai
Šiaip vienai nesiūlyčiau keliaut po egzotiškus kraštus. Pvz Maroke girdėjau labai priekabiauja, jei pamato vieną moterį ir dar europietę. Bet šiaip daug kur Europoj jokių problemų neturėtų būt. Aš pati esu padarius maršrutą viena Italija-Prancūzija-Ispanija-Portugalija Tai jokių problemų nebuvo :) Aišku vyrai kartais kviečia su jais eit kažkur papietaut, bet akivizdžiai parodžius kad manęs jie nedomina jie visada nusisukdavo ir nueidavo. Šiaip Ispanijoje man labiausiai patiko, ten tiek maistas tiek jūra tiek ir patys žmonės - viskas tobula tiesiog:) Tai ten iį siūlyčiau nuvykti https://www.sofatravel.lt/novaturo-keliones-i-ispanija O jeigu kartais pabosta keliauti vienai, tai yra nemažai appsų kur gali lengvai susirasti bendraminčių :) http://www.adventurecatcher.com/9-best-apps-to-meet-people-while-traveling/ Šiaip vienai nesiūlyčiau keliaut po egzotiškus kraštus. Pvz Maroke girdėjau labai priekabiauja, jei pamato vieną moterį ir dar europietę. Bet šiaip daug kur Europoj jokių problemų neturėtų būt. Aš pati esu padarius maršrutą viena Italija-Prancūzija-Ispanija-Portugalija Tai jokių problemų nebuvo :) Aišku vyrai kartais kviečia su jais eit kažkur papietaut, bet akivizdžiai parodžius kad manęs jie nedomina jie visada nusisukdavo ir nueidavo. Šiaip Ispanijoje man labiausiai patiko, ten tiek maistas tiek jūra tiek ir patys žmonės - viskas tobula tiesiog:) Tai ten iį siūlyčiau nuvykti https://www.sofatravel.lt/novaturo-keliones-i-ispanija O jeigu kartais pabosta keliauti vienai, tai yra nemažai appsų kur gali lengvai susirasti bendraminčių :) http://www.adventurecatcher.com/9-best-apps-to-meet-people-while-traveling/
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Sveiki, Mano svajonių šalys Portugalija ir Ispanija. Vis negaliu išsirinkti, kuri man labiau patinka, tai vis dėlto susiruošiau ir nusipirkau vieną bilietą iš pigusskrydziaiiportugalija.lt šį savaitgalį.