SOS – erkės puola! Kaip apsiginti?

gegužės 15, 2018
VMG

Nuotr. Valerija Stonytė 

Kai VMGonline.lt komanda lankėsi Neries regioniniame parke esančiame „Slėnyje“, jo šeimininkė žoliautoja ir rauginimo specialistė Ieva Šidlaitė užsiminė apie paprastą būdą apsisaugoti nuo erkių. Tai – žolelė, pro kurią praeiname net nepastebėję. Ji vadinasi kraujažolė.

Pipirų pakaitalu laikomą kraujažolę galima naudoti ne tik įvairiems mėsos patiekalams, troškiniams ir sriuboms gardinti, bet ir apsaugai nuo miške ar aukštoje žolėje tykančių erkių.

Kraujažolių ekstrakto receptas

„Visą kraujažolės augalą – stiebą su lapais ir žiedais (gali būti ir šaknis) – supjaustome, sudedame į nedidelį stiklainėlį ir užpilame degtine ar medicininiu spiritu. Augalo turi būti bent 2/3 stiklainio, jei kraujažolė žalia, ir 1/3, jei žaliava džiovinta, o degtinės ar spirito – tiek, kad apsemtų. Stiklainį užsukame ir paliekame kambario temperatūroje 2 savaitėms. Kartkartėmis gerai supurtome. Po 2 savaičių nukošiame, supilame į buteliuką su purkštuku ir purškiamės kas valandą ar kas dvi. Tinka nuo uodų ir erkių. Galioja apie metus“, –  atskleidė I. Šidlaitė.

Kokius kitus būdus kovai su erkėmis naudojate? Pasidalykite komentaruose.

Daugiau įdomių bei naudingų skaitinių ir receptų rasite www.vmgonline.lt 

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: Sulčių dieta
neteko bandyti, sportas man geriausia norit tureti tobula figura, pradejau namie, dabar salej jau ir papildus vartoju https://www.ponasbicepsas.lt/biotech-usa-nitro-pure-whey-2270g ir i varzybas ruosiuosi, o dietu nesilaikau kazkokiu ekstremaliu, nes norisi ir gerai ir sveikai jaustis, zinoma saldumybu atsisakiau :) ir beabejo pries varzybas tenka laikytis mitybos
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
O geeeras ir as gudrucio vaistinej apsiperku! patogu labai jau seniai internetu uzsakineju:P O del aknes tai daug vandens ir man butina gert kad lygesne oda butu, tik nepageriu ir pilna spuogeliu.. Naudingas straipsnis apie musu sveikata ir ligas http://plionke.blogas.lt/infekciniu-ligu-egzaminas-3.html#comment-12