Tai kur Naujus? Gal po… palmės lapu? (šventinės idėjos)

lapkričio 27, 2018
Makalius.lt

Turbūt pastebėjai, kad apie Naujųjų metų vakarą ir jo šventimo aplinkybes pradedame svarstyti jau rudens pradžioje. Ir tai tikrai nėra nei juokinga, nei keista – geriausi kelionių, sodybų ar restoranų variantai būna išgraibstomi gana greitai, o tie, kurie laukia paskutinės minutės, neretai iki Kalėdų vienas kitam užduoda klausimą „tai kur Naujus?“ ir griaužiasi, kad įsimintinu Naujųjų metų sutikimu nepasirūpino anksčiau. Tam, kad 2019-uosius pasitiktum išties įspūdingai, siūlau juos pasitikti ne su sniego gniūžte rankoje, o su fotoaparatu, akiniais nuo saulės, kokosiniu kokteiliu rankoje ir spalvingais fejerverkais virš vandenyno!

Naujieji Filipinuose

Jau ne vieną kartą minėjau, kad Filipinai yra mėgstamiausia ir gražiausia mano aplankyta Azijos šalis! Pasakyti, kad Filipinuose yra gražu, būtų tas pats, kaip nepasakyti nieko. Filipinai iš tiesų yra WOW! O šį kartą siūlau tau šiame rojaus kampelyje sutikti Naujuosius 2019-uosius metus! Čia yra į valias egzotikos, skanaus maisto, didelis viešbučių pasirinkimas ir svaiginantys aukštų dangoraižių kvartalai. Taip pat – nuostabus klimatas ir egzotiška augmenija bei gyvūnija, fantastiški paplūdimiai. Kelionės metu tavęs lauks ne tik nuostabiausios šalies vietos bei egzotiškiausi kampeliai, bet ir šventinė naujametinė vakarienė, o vėliau – įspūdingi šventiniai fejerverkai. O ar žinai, kaip Filipinų gyventojai švenčia Naujuosius?

Štai, keletas įdomių faktų:

Fejerverkai Filipinuose dangų nušviečia ne tik dėl grožio. Čia tikima, kad ryškūs ir garsūs pirotechnikos užtaisai nubaido blogąsias dvasias, kurios neša negandas.

Vos laikrodis muša dvyliktą, filipiniečiai pradeda kaip galima aukščiau šokinėti į viršų. Taip yra todėl, kad, būdami labai mažo ūgio, jie tiki, kad Naujųjų metų naktį sugalvotas noras būti aukštesniam, bešokant į viršų, ims ir išsipildys.

Jei Naujuosius pasitiktum filipiniečių namuose, pamatytum ant jų vaišių stalo 12 skirtingų rūšių apvalių vaisių. Tikima, kad 12 skirtingų vaisių atneš laimę būsimiems dvylikai mėnesių.

Kelionės kaina: 2299 Eur

Daugiau informacijos: www.makalius.lt

 

Balio sala ir Singapūras

Ar norėtum vienu šūviu nušauti net tris zuikius? Aplankyti ir susipažinti su vienu didžiausių bei moderniausiu Azijos miestu – Singapūru, sutikti Naujuosius metus bei pailsėti ir pakeliauti nuostabiojoje Balio saloje? Žinau, skamba kaip pasaka! Net 16 dienų saulės, smalkaus balto smėlio paplūdimių, egzotiškos gamtos, primenančios rojų, įspūdingos šventyklų architektūros, nuostabaus koralinio rifo, modernaus miesto kampelių ir naujametinių šokių! Atostogų metu tavo bagažas prisipildys įspūdžių, o Naujųjų metų naktį sugalvotas noras ateinančiais metais daugiau keliauti tikrai išsipildys! Nors Balyje Naujieji metai yra švenčiami kovo mėnesį ir per juos visi stengiasi kaip galima labiau namus apgaubti tyla bei ramybe, gruodžio 31-ąją linksmybių čia būna į valias.

Balį Naujiesiems verta rinktis dėl kelių priežasčių:

Oras bus puikus, todėl galėsi pabėgti nuo šaltos lietuviškos žiemos ir džiaugtis šokiais iki ryto paplūdimyje!

Nors baliečiai Naujuosius švenčia kovo mėnesį, tačiau gruodžio 31-ąją jie tikrai nesėdi paniurę, yra linksmi ir pasiruošę papasakoti turistams apie geriausias Naujųjų metų sutiktuvių vietas, o jų yra visa galybė!

Kelionės kaina: 2549 Eur

Daugiau informacijos: www.makalius.lt

 

Naujųjų sutiktuvės Šri Lankoje

Indijos vandenyno perlu dažnai tituluojama Šri Lanka keliautojus vilioja natūraliu gamtos grožiu, įspūdingomis arbatos plantacijomis, nuostabiu augmenijos bei gyvūnijos pasauliu, paplūdimiais, kuriuos skalauja visus metus šiltas vandenynas, įdomiu senųjų kultūrų palikimu bei draugiškais vietiniais gyventojais, kuriems norisi atsakyti tik šypsena. Jei Naujųjų sutikimas su šventine vakariene ir šokiais iki ryto paplūdimyje tau skamba gerai, tuomet prisijunk ir kartu leiskis į nepamirštamą egzotinę kelionę! Jos metu tavęs laukia pažintinis turas po įspūdingiausias salos vietas, žaliuojančią gamtą, arbatos plantacijas ir net kelionė traukiniu vienu gražiausių maršrutų bei poilsis Indijos vandenyno pakrantėje!

Nors gruodžio 31-ąją Šri Lankoje Naujuosius metus pasitinka daugybė turistų, šalyje senuosius metus tradiciškai gyventojai palydi balandžio mėnesį.

Štai keletas įdomių Naujųjų šventimo tradicijų Šri Lankoje:

Žmonės atsinaujina iš širdies: perdažo sienas ir grindis, prieš pradedant gaminti maistą, iš pagrindų sutvarko virtuvę, išmeta senus drabužius ir padaro vietos naujiems.

Šri Lankos gyventojai Naujųjų metų išvakarėse pagerbia vyresniuosius šeimos narius, siūlydami jiems saldžiąsias betelio skilteles kaip palaiminimą.

Pasibaigus visiems ritualams, prasideda įvairiausi žaidimai, kuriuose dalyvauja ir vaikai, ir suaugę. Be įvairiausių tradicinių žaidimų, Šri Lankos gyventojai mėgsta dalyvauti pagalvių mūšyje!

Kelionės kaina: 2199 Eur

Daugiau informacijos: www.makalius.lt

 

Seišeliai

Kai manęs kas nors paklausia, ką gražiausio gyvenime teko matyti, garsiai sušunku: SEIŠELIUS! Tikra tiesa – ši maža valstybė Indijos vandenyne mane kaip reikiant užbūrė dar 2010 metais, kai joje lankiausi pirmąjį kartą. Todėl turiu tau nerealų egzotinės kelionės pasiūlymą – Naujuosius sutikim Rojaus salose! Tau tikrai nesivaidena – Makalius kviečia didžiąsias metų šventes atšvęsti taip, kad atsimintum dar dešimtmetį! Galėsi mėgautis nuostabia gamta, paplūdimiais, kurie dažniausiai matomi tik atvirukuose, o jei norėsi – galėsi susipažinti su spalvingomis žuvytėmis paviršinio nardymo metu!

Naujųjų metų šventimas Seišeliuose stipriai nesiskiria nuo mūsų tradicijų. Skirtumas tik tas, kad šventiniai šokiai gali vykti su paplūdimio smėliu tarp kojų pirštų ir gėlių vainiku ant kaklo! Vietiniai gyventojai čia taip pat puošia eglutes, lanko gimines, dovanoja dovanas ir siunčia vienas kitam spalvingus palinkėjimus. Seišeliuose Naujieji metai yra sutinkami su trenksmu! Dangų nušviečia spalvingi fejerverkai, aplink skamba muzika, gatvėse vyksta vakarėliai ir visi aplink spinduliuoja puikiai nuotaika net ir sausio 2-ąją, mat linksmybės čia nesibaigia iki sausio 3-iosios.

Kelionės kaina: 2149 Eur

Daugiau informacijos: www.makalius.lt


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)