TOP vietos Birštone, kurias aplankyti būtina!

spalio 19, 2018
Šarūnas Sodonis

Fotografijos – Kauno regiono plėtros agentūra, oreivių klubo „Audenis“ ir asmeninės

Visur gerai, bet namuose – geriausia! Ir tai – joks savįtaigos seansas, o mokslininkų įrodyta tiesa. Ir jei kyla noras papildyti keliaujančiųjų po Lietuvą gretas, bet nežinai, nuo kurio taško pradėti, rinkis Birštoną – vieną populiariausių kurortų mūsų šalyje. Čia net Makalius apsilankęs suprato, kaip puikiai galima pailsėti Lietuvoje, nenutolstant nuo namų, o savo atradimais panoro pasidalyti su visais. Jei ir tu nuspręsi čia atsikvėpti, štai TOP vietų sąrašas, kurias Birštone aplankyti privalu!

Birštono piliakalnis

Dar žinomas kaip Vytauto kalnas. Šis piliakalnis yra vienas garsiausių bei aukščiausių Lietuvoje (apie 40 metrų). Kadaise ant jo stovėjo medinė Birštono pilis, buvusi vienu iš didžiojo kunigaikščio Vytauto medžioklės dvarų. Istoriniuose šaltiniuose pilis pirmą kartą paminėta XIV a. pabaigoje, ją ne sykį puolė kryžiuočių ordinas, tačiau nesėkmingai. Beje, užkopus į piliakalnį galima pasigėrėti nepaprastai gražiu vaizdu į Nemuno vingį. Atsiveria išties nuostabi panorama!

Kurhauzas

Viena ikoniškiausių vietų Birštone, kai norisi ne tik pavalgyti, bet ir ramiai atsipūsti. Patiekalų skonis, aptarnavimas, patiekimas, aplinka – viskas tobula! Pats žodis „kùrhauzas“ yra kilęs iš vokiečių kalbos ir reiškia poilsio namų, koncertų, šokių salę su bufetu. Beje, tai vienas iš nedaugelio išlikusių tokio tipo pastatų Lietuvoje, todėl jis įtrauktas į architektūros paveldo objektų sąrašą. Čia buvo atidaryta viena pirmųjų dietinio maitinimo įstaigų Lietuvoje, o Antrojo pasaulinio karo metu kurhauzas buvo bene vienintelis pastatas visame Birštone, taip ir nenuniokotas gaisrų. Vėliau jis buvo rekonstruotas, o dabar čia net tik puikių patiekalų paragauti galima, bet ir koncertų pasiklausyti bei meno parodas apžiūrėti.

 

Geltonoji biuvetė

Kai būsi į Birštone, būtinai turėk su savimi puodelį! Su juo užsuk į „Tulpės“ sanatorijai priklausančią Geltonąją biuvetę, kur nemokamai galėsi atsigerti labai sveiko mineralinio vandens. Žodis „biuvetė“ iš pradžių gali pasirodyti keistas ir nežinomas. Pasirodo, kad kilęs jis iš prancūzų kalbos ir reiškia statinį, iš kurio trykšta mineralinis vanduo (elementaru, ar ne?). O šios biuvetės istorija tokia: XIX a. antroje pusėje buvo atrastas šaltinis, kurį kurorto savininkas pavadino „Viktorija“ (savo dukros garbei). Paskui šaltinis pervadintas „Vytautu“, o nuo 1928 m. jo versmę žymėjo banginio skulptūra, kurią vėliau paskandino patvinęs Nemunas. 1960 m. buvo atrastas šaltinis, sudėtimi ir skoniu labai panašus į tą istorinį. Šiandien jo vanduo teikiamas tik į Geltonąją biuvetę.

Kneippo sodas

Vienas dalykų, dėl kurių keliautojams patinka Birštonas, yra nemokamos ir sveikatą gerinančios pramogos. Pavyzdžiui, labai populiari procedūra – Kneippo terapija. Pačiame kurorto centre (visai šalia Kurhauzo) yra Kneippo sodas. Kai lauke šilčiau, numesk batus į šoną ir pasivaikščiok basomis per smėlį, žolę, pušų kankorėžius, atgaivink pėdas mineralinio vandens baseine, o rankas – specialiame fontane.

Kai kas gali paklausti, o kas gi tas Kneippas? Jis – XIX a. gyvenęs vokiečių dvasininkas, sukūręs unikalią sveikatinimo filosofiją. Anot jos, vanduo gydo viską, o daug geriau nei gydymas yra profilaktika. Šia idėja vadovaujamasi visame Birštone! Tad Kneippo sode ne tik organizmą užgrūdinsi, bet ir sustiprinsi imuninę sistemą.

Mineralinio vandens paviljonas „Birutės vila“

Dar truputėlį apie nemokamas procedūras. Birštone būtinai apsilankyk „Birutės viloje“, kur galėsi prigulti, pailsėti, pakvėpuoti mineralinio vandens prisotintu oru, paragauti vaistažolių arbatos. Viloje yra mineralinio vandens baseinas, fontanas, vandens garinimo siena. Šis paviljonas yra uždaras, tad lankytis jame gali visais metų laikais ir bet kokiu oru! Labai šauni vieta Birštone, kur būsi apgaubtas visiškos ramybės!

Centrinis miesto parkas

Centrinis parkas Birštone yra puiki vieta tiek norintiems ramybės, tiek ieškantiems daugiau judesio. Čia rasi mini golfo takelių, įvairių lauko treniruoklių, skulptūrų, dviračių ir poilsio takų. Svarbiausia, kad viskas labai žaismingai įsilieja į bendrą aplinką. „Skulptūrų taką“ puošia žinomų Lietuvos menininkų skulptūros, suformuotas pažintinis „Nemuno kilpų“ takas, atkartojantis Nemuno vingius. Beje, parke galima išsinuomoti riedučius, riedlentes, pašaudyti iš lanko ar arbaleto. Neįtikėtinai smagu! O visai netoli yra estrada, kur vyksta įvairūs renginiai.

Mineralinio vandens garinimo bokštas „Druskupis“

Užuosk jūrą ir sustiprink sveikatą unikaliame mineralinio vandens garinimo bokšte. Kuo jis unikalus? O gi tuo, kad yra vienintelis toks visoje Lietuvoje! Pameni, kaip vaikystėje mama sakydavo, jog reikia važiuoti prie jūros „jodu pakvėpuoti“. Bet kartais per toli ta jūra, tad taip dažnai nenuvažiuosi, kaip norėtum. O štai Birštone galima kvėpuoti ypatingai sveiku „jūrinio efekto“ oru. Centriniame parke stovinčio originalios architektūros paviljono sienomis teka mineralinis vanduo, kurio poveikis jaučiamas ne tik jo viduje, bet ir 50–80 metrų spinduliu aplink. Mineralinis vanduo į bokštą tiekiamas iš gręžinio „Rūta“, yra naudingas kvėpavimo ligų profilaktikai bei odai, kurią daro lygesne bei skaistesne.

Žvėrinčiaus ąžuolas ir dviračių takas

Apsilankius Birštone labai nustebina dviračių trasų kiekis tiek pačiame mieste, tiek aplink. Todėl būtinai reikia paminėti ir puikų Žvėrinčiaus dviračių taką. Jis įrengtas to paties pavadinimo miške, esančiame Prienų kilpoje. Tarp Birštono ir Prienų besidriekiančios trasos ilgis – 10 kilometrų. Keliaudamas juo rasi poilsio, sporto aikštelių, Velniabliūdžio gamtos taką, Žvėrinčiaus ąžuolą (dar vadinamą Vytauto ąžuolu, nes sakoma, jog medžioklės metu jis čia ilsėjosi). Jei būsi Birštone, būtinai pasivažinėk!

Škėvonių atodanga ir pažintinis takas

Savo akimis pamatyk Nemuno slėnio šlaituose įsitaisiusią Škėvonių atodangą! Kodėl? Nes tai – unikali vieta, įtraukta ir į vertingiausių Šiaurės vakarų Europos geologinių objektų sąrašą! Jos aukštis siekia net 33 metrus. Pati atodanga geriausiai matoma plaukiant Nemunu, bet nuo jos pačios kokie vaizdai atsiveria… WOW! O šalia ir Škėvonių pažintinis gamtos takas yra, kurio ilgis – 1,6 km.

Skrydžiai oro balionu

Kad ir kokia graži būtų didmiesčio panorama skriejant oro balionu, vis tiek vaizdai yra daugiau ar mažiau pažįstami ir matyti. O štai pakilti ir žvelgti į Nemuno vingius, žaliuojančius miškus ir laukus – jau visai kas kita. Lietuvos gamtos grožis tikrai savitas ir ypatingas, o Birštono apylinkės jį puikiai atskleidžia, tad skrydis oro balionu čia – labai šauni pramoga! Jei pirmą sykį skrisi, niekada to „krikšto“ jausmo nepamirši! O jei jau esi bandęs, tai nelabai ir reikia pasakoti, koks tai fantastiškas jausmas.

Netipinės medaus mėnesio idėjos judviejų saldžiam laikui…

Lietuviška nakvynė, kurios nepamirši: viešbutis medyje ar kambarys… pilyje!

Vaizdas, vertas milijono – ir nemokamai!

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)